אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · דת ואמונה · HaEmet פורום האמת האבסולוטית · דעת אמת - דע את האמת על השקרים של דעת אמת!
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/3/2012 10:32 לינק ישיר 
דעת אמת - דע את האמת על השקרים של דעת אמת!

"...שלום, קוראים לי עידן ורציתי שתוציא לי את הספקות בנוגע לאמונה שלי בעקבות כמה דברים שקראתי כשחיפשתי על יהדות באינטרנט, ואני כבר לא יודע מה לחשוב על הגמרא..." 
 
שאלה כזו מגיעה אלי לפחות פעם או פעמיים בשבוע. כמעט בלתי אפשרי כיום לחפש או לקרוא על יהדות או מדע באינטרנט מבלי להגיע לכל מיני אתרי כפירה ונאצה המסלפים את היהדות ומציגים את חז"ל והתלמוד באופן הדוחה והפרימיטיבי ביותר שיש...
ואני תמה על השואלים: האם אתה באמת חושבים שאנשים היו חוזרים בתשובה אם זה מה שהיו לומדים אחר כך בגמרא? האם לא זכית לפגוש מעולם תלמידי חכמים? האם לא ראית במו עינייך כיצד חילונים הפכו לאנשים טובים וצדיקים יותר בעקבות לימוד היהדות ועסק התורה?
צא ובדוק, האם לימוד התורה מביא חלילה אנוכיות ופשע או זלזול של אברכים לנשים שלהם ח"ו, או בדיוק להיפך, מביא לשלום בית וגמילות חסדים של ארגוני חסד בעם ישראל? האם נראה לך שצדיקים כל כך גדולים כמו הרמב"ם או החפץ חיים יכלו לעסוק יום ולילה בתורה שהיא ח"ו פרימיטיבית או לא מוסרית?
אם אתה סומך על הכתוב באתרים "אנטיהודים" הנך בבעיה, כי רק מי שנמצא בעולם התורה ויודע ללמוד בעיון סוגיות מסוגל להבחין בשקרים וסילופים מפסוקים וגמרות. לכן כדאי שתקרא את התשובה הבאה בעיון.

קודם כל דע לך שגם הנוצרים השתמשו בציטוטים שאותם אתרים מצטטים בכדי להמיר יהודים לנצרות, ולא פחות גרוע, בשביל לשרוף ספרי גמרא בכל מיני טענות אנטישמיות כמו אלו שראית. לא סתם אומרים שחצי אמת גרועה מהשקר, ומה שמציגים שונאי היהדות בדורנו הם חצאי אמיתות ופרשנויות שקריות שהם המציאו לכתובים.
גם לא צריך להיות למדן גדול בשביל לשקר ולסלף, כך לדוגמה את מה שכתב שלמה המלך בספרו (קהלת ז, כו) "ומוצא אני מר ממוות את האישה"! הנה לך ציטוט נפלא לאתר אנטי-יהודי הכותב נגד מעמד האשה ביהדות... כתוב במפורש שהאשה מרה, ולא סתם מרה, אפילו יותר מרה ממוות! אתם רואים? זה מה שמלמדים בחורים בישיבות! על זה משלמים כל החילונים הנאורים בישראל מכיסם הפרטי! זה מה שכל הרבנים של זקני ציון מסתירים מכם! וכך עתידים כל היהודים להתייחס לאשה ברגע שהמדינה שלנו תהפוך למדינת הלכה שחורה ואיראנית!

רואים כמה זה קל?
אלא שאותו שלמה המלך בדיוק גם כתב בספרו (משלי יח, כב): "מצא אשה מצא טוב"! ועוד כתב (משלי לא, כו): "פיה פתחה בחוכמה, ותורת חסד על לשונה... קמו בניה ויאשורה, בעלה ויהללה... תנו לה מפרי ידיה ויהללוה בשערים מעשיה"! ואת הפסוקים הללו קורא כל שומר מצוות בפני אשתו בערב שבת בפיוט "אשת חיל" המופיע בסידורים. הנה אומר שלמה המלך שמי שמוצא אשה מוצא טוב, ואשה פותחת את פיה בחוכמה, וילדיה ובעלה צריכים להלל אותה... וכידוע שלמה המלך הוא גם מי שחיבר את המשל המפורסם "שיר השירים" העוסק כולו בהשוואת אהבתו האינסופית של הקב"ה באמצעות ביטויי האהבה הגדולים ביותר שיש בין גבר לאשה, ושם השתמש בביטויים כמו "כולך יפה רעיתי ומום אין בך... מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה..." - הנה שלמה המלך מהלל את דמות האשה ומשווה את האהבה אליה כאהבתו הנצחית של הקב"ה לעם ישראל! היש כבוד גדול מזה לאשה? היא משל לכל עם ישראל, והאהבה לאשה היא משל לאהבתו של הקב"ה...
ואת שיר השירים קוראים כל הספרדים בכל ערב שבת בבתי הכנסת ביום המקודש ביותר! ואם כבר מדברים על מעמד האשה ביהדות, הרי כל חג הפורים עוסק בהצלה האלוקית של עם ישראל מיד המן על ידי אסתר המלכה, אשה שזכתה משמים להציל את כל עם ישראל ממוות! אשה מצילה את כל עם ישראל? וחג שלם עוסק בנסים שבהם היא זכתה? ואולי נוסיף לכך שיש גם הלכה בשולחן ערוך האומרת שעל הגבר לאהוב את אשתו כמו הגוף שלו, ולכבד את אשתו יותר מאת עצמו! כך חז"ל חייבו כל גבר יהודי (יבמות סב:) "אוהבה כגופו ומכבדה יותר מגופו". אולי אפילו יצא לך פעם לראות זוג חרדי מקרוב, ולגלות שהיחס של הבעל לאשתו הוא בעצם מאוד יפה בזכות ההלכה, אז אולי מדינה חרדית לא תהיה כל כך שחורה ואיראנית כלפי נשים אחרי הכל...

אבל רגע אחד, איך שכחנו את מה שכתב שלמה המלך: "ומוצא אני מר ממוות את האשה"? מה הולך פה, מצא אשה מצא טוב ובעלה יהלל אותה, או שהאשה מרה יותר ממוות?
ובכן, מי שלומד את התורה ברצינות וביושר כבר יודע שדברי חכמים דורשים עיון, כל מילה וכל אות מחושבת, הם לא זרקו פתגמים ומשפטים כמו אחד המוכרים מהשוק. המעיין יגלה ששלמה המלך דיבר על שתי סוגי נשים בספריו, והסביר בעצמו בספרו (משלי יד, א): "חכמות נשים בנתה ביתה, ואיוולת בידיה תהרסנה"! האשה היא לב הבית היהודי ובכוחה יש כח רוחני אדיר, אם היא בוחרת בטוב ותהיה צדיקה אז "מצא אשה מצא טוב", אך אם היא בוחרת ברע אז היא תהיה לבעלה "רע ממוות". כך אמר שלמה המלך (משלי לא, א): "אשת חיל מי ימצא, ורחוק מפנינים מיכרה, בטח בה לב בעלה ושלל לא יחסר, גמלתהו טוב ולא רע כל ימי חייה... אשה יראת ה' היא תתהלל, תנו לה מפרי ידיה ויהלולה בשערים מעשיה"! על שתי סוגי נשים מדבר שלמה המלך בחוכמתו, אשה היא לא טובה או רעה מטבעה אלא בוחרת מה להיות בדיוק כמו הגבר - צדיק או רשע, והכל בידי שמים חוץ מיראת שמים.

כפי שאתה רואה, קל מאוד לצטט מקורות מסולפים, מקוטעים, מקומיים, ולפרש אותם מחוץ להקשרם והסברם המקורי. חוכמת חז"ל דורשת עיון רב, גם ברובד של הפשט וגם ברובד של הדרש כפי שהודיעו בגמרא (עבודה זרה, יט, עמוד ב): "אפילו שיחת חולין של תלמידי חכמים צריכה תלמוד!"
וכך כתב הרמב"ם במורה נבוכים (חלק ראשון פרק א): "פרק זה כולל מטרה שנייה, והיא לבאר משלים נסתרים מאוד המופיעים בספרי הנביאים מבלי שנאמר במפורש שהם משלים. אדרבה, לחסר-הדעת ולמי שדעתו מוסחת נראה שהם כפשוטם ואין להם משמעות נסתרת... הסברנו את דבריהם של חז"ל: אין דורשין בעריות בשלושה, ולא במעשה בראשית בשניים, ולא במרכבה ביחיד אלא אם כן היה חכם ומבין מדעתו מוסרין לו ראשי הפרקים". ראה עוד את דבריו הנפלאים של הרמב"ם בטקסט המלא:
http://press.tau.ac.il/perplexed/chapters/chap_1_00P.htm

וכך כתב הרמב"ם על הלועגים לדברי חז"ל בענייני מוסר ומדע (מתוך פירוש המשניות, הקדמה לפרק "חלק"):
"והכת השניה... הם אותם שראו דברי החכמים או שמעום והבינו אותם כפי פשוטם, וחשבו שלא כיוונו חכמים בו זולתי מה שמורה עליו פשט הדבר, והם באים לסכל אותם ולגנותם ומוציאין דיבה על מה שאין בו דיבה, וילעגו על דברי חכמים... ורוב הנכשלים בזה השיבוש המתיחסים לחכמת הרפואות והמהבילים בגזרת הכוכבים, לפי שהם במחשבתם נבונים וחכמים בעיניהם ומחודדים ופילוסופים על האמת, וכמה הם רחוקים מן האנושית אצל אותם שהם חכמים ופילוסופים על האמת,
אבל הם סכלים יותר מן הכת הראשונה והרבה מהם פתיות, והוא כת ארורה לפי שהם משיבים על אנשים גדולים ונשיאים אשר נתבררה חכמתם לחכמים".
על החכמים האמיתיים המבינים את דברי חז"ל באמת כתב הרמב"ם: "והם אותם בני אדם שנתברר אצלם גדולת החכמים ז"ל וטוב שכלם ממה שנמצא בכלל דבריהם מורים על עניינים אמיתיים למאד... ונתאמת להם שדבריהם יש לו נגלה ונסתר, וכי הם בכל מה שאומרים מן הדברים הנמנעים דברו בהם בדרך חידה ומשל כי הוא זה דרך החכמים הגדולים, ולפיכך פתח ספרו גדול החכמים ואמרו להבין משל ומליצה דברי חכמים וחידותם".
ראה את הטקסט המלא כאן:
http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/rambam/hakdamat-2.htm

מה שעושים שונאי יהדות הוא להוציא מאמרים מהקשרם, ויש לכך דוגמאות רבות מספור, עשרות ציטוטים מסולפים בהם משתמשים שונאי דת בצורה ארסית, כמו האימרות על היחס לגוי ביהדות:
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2549341&forum_id=4142
או המוסר ביהדות וההלכה היהודית (וגיל הנישואין):
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2558986&forum_id=4142
או מעמד האישה ביהדות לפי חז"ל:
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2466226&forum_id=4142

אותם שונאי דת מסלפים ציטוטים מהגמרא ואף נתונים מדעיים רק כדי שיוכלו לטעון שחז"ל טעו והיהדות היא "פרימיטיבית", העיקר להרחיק יהודים מללמוד יהדות.
כך לדוגמה המציאו שונאי היהדות איזו טענה שנמצא דג שיש לו קשקשים ללא סנפירים, בניגוד לאמור במשנה, כשבאמת יש לאותם יצורים קשקשים, ועוד השמיטו המסיתים את העובדה שהמשנה דיברה דווקא על קשקשים בולטים שאפשר לקלף ביד ולא על עור צמוד כמו שיש לצלופחים ונחשי מים:
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2568935&forum_id=4142

או בדוגמה אחרת, שונאי הדת רצו לטעון שחז"ל חשבו שהכינה נוצרת מזיעה כי כתוב בגמרא (שבת דף קז, ב) "בכינה דאינה פרה ורבה", אך באותה גמרא בדיוק גם נידונה האימרה של רבי אליעזר האומר "ההורג כינה בשבת כהורג גמל בשבת"! ובתוך אותו דיון בגמרא חז"ל הגיעו למסקנה שפסוק כלשהו אינו קשור לביצי כינים מכיוון ש"מינא הוא דמיקרי ביצי כינים" - כלומר חז"ל ידעו טוב מאוד שהכינים בוקעות ומטילות ביצים! ואפילו הפרשן הקדום רבינו חננאל כתב לצד אותו עמוד בגמרא: "עלמא יש ביצים לכינים והם בלשון ארמית נבי, ובלשון ישמעאל ציבן". ומי שלומד את הסוגיה בעיון יגלה שחז"ל באמת התכוונו בדבריהם העמוקים לרמת החיים של הכינים, ואותה גמרא מתכוונת לומר שמבחינה הלכתית לא מחשיבים פרייה ורבייה בכינים בגלל שחיותם תלויה לגמרי בגוף המארח אותם (כמו דין תולעת שבקעה בתפוח ועדיין לא יצאה לאויר העולם), ומסיבה דומה נכתב בתלמוד הירושלמי (שבת, א, ג) שמותר להרוג כינים בשבת רק בגלל שהם בריות פחותות שלא חיות הרבה זמן.

עוד טענו שונאי הדת כי חז"ל טעו לחשוב שיש ארס בציפורני החיות, כאילו הציפורניים של חתול הם כמו שיני הנחש, המסיתים ציטטו לשם כך גמרא ממסכת חולין (דף נג): "בהדי דשליף ומוציא צפרנו מגבה שדי זיהריה", כלומר כאשר הציפורניים יוצאות מגוף החיה הם מטילות בה ארס... מה ששונאי הדת לא מספרים לך זה שהמילה "ארס" היא מילה מחודשת שלא מוזכרת בתנ"ך, וכשחז"ל דיברו על ארס הם לא התכוונו לארס נוזלי או אפילו ממית כמו זה שיוצא משיני הנחש, אלא התכוונו לכל סוג של היזק או זיהום, ואפילו לחריפות בלבד, כמו שנאמר בגמרא (במסכת עבודה זרה, דף לא, ב): "אמר שמואל כל השרצים יש להן ארס, של נחש ממית, של שרצים אינו ממית". מסיבה זו יכל רש"י לכתוב שגם לבצלים יש "ארס" והוא כותב (במסכת פסחים, דף קטו, ב) "ארס שבחזרת, שהשרף שבחזרת יש בו ארס כדרך הבצלים", כי ארס פירושו אפילו חריפות בלבד בלי שום סכנה כלל.
המסיתים יודעים שקהל היעד שלהם לא יודע ארמית, ולא מסוגל לנתח סוגיות בגמרא, וכך הם מוציאים טקסטים מהקשרם או מזמנם כדי לטעון לבורות ופרימיטיביות בהלכה.
דרך אגב, במסכת גיטין (מה, עמוד ב) כתובות המילים "אימליא זיהרא" על סיפור שבו אשה אחת נתמלאה כעס (כותב רש"י: "נתמלא ארס מרוב כעס"). הנה ציטוט מצויין לעוד מאמר נאצה נגד מעמד האשה ביהדות, או אולי גם לאשה יש בעצם ארס כמו נחש? הנה עוד ראיה לפרימיטיביות וחוסר הנאורות של אנשים קדומים שמשכו נשים מהשיער עם חנית ביד...
בקיצור, מי שלומד את הסוגיה בעיון ודאי כבר ראה שבאותה מסכת בגמרא גם נאמר (חולין, דף נז, עמוד ב) "סימן לטריפה יב חודש". כלומר, לפי הגמרא ניתן להחליט אם בהמה שניזוקה מ"ארס" של חיה טורפת היא טריפה במידה והיא לא תשרוד במשך 12 חודשים... במילים אחרות אנו רואים כאן שחז"ל השתמשו במילה ארס כדי לתאר זיהום המתפשט והורג את הבהמה באיטיות לאורך חודשים ארוכים, ולא על ארס נוזלי המוחדר בנשיכה כמו שיש לנחשים. ומסיבה זו אם הבהמה שנשרטה מחיה טורפת מצליחה לחיות 12 חודשים, אז היא לא תחשב עוד לטריפה. הבט על חוכמתם של חז"ל שבהלכה זו הצילו עשרות אלפי יהודים במהלך הדורות שלא לאכול בהמות ועופות מזוהמים! שמעתי על היסטוריונים הטוענים שהיהודים לא ניזוקו במחלת הדבר שמחקה שליש מאוכלוסיית אירופה רק בזכות ההלכות שלמדנו עכשיו.
ומעניין לציין שחמישים שנה לפני ששונאי הדת סילפו גמרא זו כבר כתב הרב פרידלנדר (ב"מכתב מאליהו, כרך ד, עמוד 355) שהארס המוזכר בגמרא הינו ליכלוך וטינופת המצטברים בציפורני החיות הטורפות, הגורמות בדרך כלל לזיהום (ולכן הגמרא מצריכה את הבדיקה של 12 חודשים). אז כמו שאנחנו רואים, שונאי הדת לוקחים גמרא בת 1500 הכתובה בארמית ועוד מצטטים ממנה ציטוטים מחוץ להקשרם רק כדי שיוכלו לטעון לבורות ופרימיטיביות במדע והלכה, העיקר להרחיק עוד יהודי מללמוד גמרא, כי אתם יודעים, עדיף לבחור שילך לפאב או לחוף הים...

תוכל לקרוא על שקרים נוספים של דעת אמת באתר "תיק ידען":
http://yadaan.fav.co.il
והנה חוברת מעולה של הרב יעקב סגל שליט"א שנכתבה כנגד טענות שקריות אלה:בכל מקרה עליך להבין ששאלות מסוג זה לא מוסיפות ולא גורעות מאומה מאמיתות תורתנו הקדושה!
כדאי לך לראות את המאמר הזה כדי להבין זאת - אם אין קודים אז אין תורה?
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2534162&forum_id=4142
ולא פחות חשוב מזה, קרא על הפירמידה היהודית:
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2531371&forum_id=4142
וההוכחות האמיתיות על פי התורה:
http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2602724&forum_id=4142
 
אמיתות המקרא?
המבול: http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2571664&forum_id=4142
מקרא: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2519957&forum_id=4142
מי כתב: http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2580596&forum_id=4142
ההיסטוריה: http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2569323&forum_id=4142
הקונספירציה: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2550581&forum_id=4142
ארכיאולוגיה: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2421518&forum_id=4142
מעמד הר סיני: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2461328
התורה הוכיחה: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2602724
המציאות: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2518614&forum_id=4142
כותבים: http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2518347&forum_id=4142
אגדה: http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=1203704&forum_id=4142
בראשית: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2720853&forum_id=4142
סתירות: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2572788&forum_id=4142
חוברת דו-שיח שכתבתי נגד ביקורת המקרא, בשם "סיפור מוזר":
http://www.haemet.net/downloads/books/sipor_mozar.pdf
יאשיהו: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2484136&forum_id=4142
 
התורה שבעל פה:
קראים: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2791635&forum_id=4142
התבטלות: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=1761572&forum_id=4142
תחת עין: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2565831&forum_id=4142
מחלוקות: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2584350&forum_id=4142
סמכות: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2120248&forum_id=4142
מדרשים: http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2572793&forum_id=4142
 
מסוכם:  
חמשה צעדים: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2501269&forum_id=4142
איך הוכיחה התורה: http://hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2602724&forum_id=4142
 
לסיכום:
אני ממליץ לך בחום להוריד את החוברת "שיחה גורלית" אשר תענה על מרבית שאלותיך באמונה ובחיים.
בחוברת "שיחה גורלית" נמצא דו-שיח מרתק בין אתאיסט לבין הבורא, סיפור מותח על מוות קליני עם סוף מפתיע, ותשובות לשאלות רבות על משמעות החיים ואמיתות התורה.
להורדת החוברת: http://www.haemet.net/do_siah.doc
וניתן לקרוא ולהוריד את החוברת חינם דרך האתר: http://www.gorali.122.co.il
 
שלך בברכה,
דניאל בלס


תוקן על ידי דניאל_בלס ב- 30/03/2012 14:22:31תוקן על ידי דניאל_בלס ב- 16/12/2014 16:13:21תוקן על ידי דניאל_בלס ב- 16/12/2014 16:15:39תוקן על ידי דניאל_בלס ב- 16/12/2014 16:16:16סמל אישי
מנותק
   
בית > פורומים > דת ואמונה > HaEmet פורום האמת האבסולוטית > דעת אמת - דע את האמת על השקרים של דעת אמת!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר