אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · דת ואמונה · HaEmet פורום האמת האבסולוטית · הפרכה מוחצת לאמונה שהחיים נוצרו ללא בורא
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/3/2009 22:06 לינק ישיר 
הפרכה מוחצת לאמונה שהחיים נוצרו ללא בורא
מצורף קובץ

רוב האנשים מדמיינים את התא החי כמו איזו "בועה" קטנה ופשוטה שמתחלקת מעצמה. לכן כשאתאיסטים מתארים כיצד נוצר התא החי מתוך ביצה מבעבעת של כימיקלים וברקים, מצליחים אנשים להאמין בזה. אך מה יקרה אם הייתם מגלים שהתא החי מורכב יותר מכל העיר ניו-יורק?
מה היה קורה אם הייתם מגלים שאפילו התא הקטן והפשוט ביותר מורכב יותר משעון, יותר ממטוס, וגם יותר מהמחשב המתוחכם ביותר שיצר האדם? מה היה קורה אם הייתם מגלים שה"בועה" הקטנה הזאת שרואים במיקרוסקופ היא בעצם עולם שלם, עם חדרים, עם מחשבים, עם עובדים, כלי רכב ומה לא?
ומה היה קורה אחרי שהייתם מבינים שהאדם מורכב לא מתא אחד כזה, אלא מעשרות אלפי מיליארדים של תאים שכאלו הפועלים כולם בתיאום מושלם אלה עם אלה (?), ויוצרים יחד רקמות של שרירים, עצבים, אפיתל ועוד הבונים את כל איברי הגוף (?)

הנה תמונה: http://www.haemet.net/pictures/wisdom_live/cell.jpg
והנה סרטון תלת מימדי: http://www.youtube.com/watch?v=2-p-QajenM0&feature=related
והסבר מדעי של הסרטון: http://www.youtube.com/watch?v=JBkY5RfOcVQ&feature=related

לפי האבולוציה, החיים נוצרו מעצמם ללא כוונה. ברם, אפילו התא החי הזעיר והפשוט ביותר דורש מרכיבים רבים הפועלים בתיאום.

גם התא הפשוט ביותר דורש:
1) יכולת אכילה (כניסה והחזקה של המזון).
2) יכולת עיכול (הפיכת המזון לאנרגיה) - ליזוזום.
3) יכולת הפרשה של המזון המעוכל (תכונה זו דורשת מעבר של מזון חדש, ומעבר למזון מעוכל).
4) יכולת נשימה, ויכולת פליטה של החמצן המשומש - מיטוכונדריון.
5) פירוק חומרים רעילים הנכנסים אל התא (כמו מימן על-חמצני) - פראוקסיזום, וגם ליזוזום.
6) חומר נוזלי המחזיק ומקשר בין כל מרכיבי התא, ומאפשר המסה של חלבונים (כלומר אנזימים המבצעים פעולות חשובות בתא) - ציטופלזמה (עשויה 80% מים).
7) שלד המחלק את התא - שלד התא הוא למעשה מערכת שכבות עשויות סיבים וחוטים המחלקות את כל מרכיבי התא, ומחזיקות אותן ביחד (ובכך מאפשרת גם תנועה).
8) מעטפת חיצונית המגנה על התא מן החוץ - ממברנה היא מעטפת קרומית המגינה על התא מן החוץ, ומסננת חומרים. ללא המעטפת החמצן היה משמיד את כל מרכיבי התא. קרום התא גם מחזיק את הציטופלזמה, מווסת ומעביר מים, חמצן וחומרים אחרים מן החוץ אל תוך הציטופלזמה.
9) ספרייה סגורה המכילה את כל המידע ליצירת התא - גרעין המכיל מולקולת די-אנ-אי, בה כתובות כל התכונות הללו בצורה מקודדת (מעין "ספר הדרכה").
10) יכולת רבייה - "מחשב פנימי" המסוגל לפענח את הדי-אנ-אי (כדי לקרוא אותו), ומולקולות המבצעות את הפקודות הנדרשות מן ה"מחשב הפנימי" כדי לשכפל את התא - RNA.

אפילו התא הפשוט ביותר זקוק לכל התכונות שהוזכרו לעיל כדי לשרוד ולשכפל את עצמו. חיסרון של אחת מן התכונות שהוזכרו פירושו מוות, והכחדה. אך למעשה, גם כל אחת מן התכונות הללו מורכבות מאינספור מרכיבים נוספים, הנחקרים בידי טובי המדענים בכל רחבי העולם.

ראו מאמר בהידברות: http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=7085
ראו הרצאה בהידברות: http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9595

* * *

בימיו של דרווין (אשר המציא את רעיון ה"אבולוציה"), האמינו בני-האדם שתאים יכולים להיווצר מחומר דומם סתם כך, ללא צורך במרכיבים רבים כל כך. רק במאה העשרים יכלו מיקרוסקופים רבי-עוצמה לגלות לנו מעט על העולם המופלא הנמצא בתוך כל תא זעיר, ואפילו התא ה"פשוט" ביותר.

לפי האבולוציה, כל החיים נוצרו מעצמם, סתם כך. אך לאור העובדות המדעיות הנ"ל ידוע לנו שתא חי לא יכול להיווצר מעצמו מחומר דומם, ולא ניתן להעלות על הדעת אפילו באופן דמיוני כיצד כל הרכיבים והתכונות שהזכרנו נוצרו מעצמם. לחיבור מרכיבים אלו דרוש יוצר חיצוני אשר הרכיב את החיים בכוונת תחילה.

משל ראשון:
תארו לעצמכם שהיינו מוצאים עשרה סלעים בצורת מעגל בחוף הים. במקרה שכזה היה עלינו להגיע למסקנה שמישהו לקח את הסלעים הללו וסידר אותן במעגל - זהו המושכל הראשון עד שיוכח אחרת. עם זאת, אם מישהו היה טוען שהסלעים הגיעו לשם במקרה - היה ניתן לשער מהי ההסתברות למעגל אבנים הנוצר באקראיות (לשם כך היה עלינו לדעת את מספר האבנים בחופי הים, ולחשב את סך כל האפשרויות הקיימות).
כעת תארו לעצמכם שהיינו מוצאים מעגל של סלעים באמצע מדבר ריק מסלעים - מה הסיכוי שהאבנים הגיעו לשם מעצמן? מובן כי במקרה שכזה, לא היתה יכולה להיות בכלל הסתברות ליצירת המעגל הזה באקראי. לא היה יכול להיות אפילו צל של ספק שמישהו אחראי לסידור הסלעים הללו במדבר. כך הוא גם המצב עם מציאת שעון בשדה - לא קיימת כל הסתברות ליצירה אקראית של השעון מעצמו.
זהו בדיוק המצב עם התא החי (ואפילו התא ה"פשוט" ביותר). התא מורכב הרבה יותר משעון, וכפי ששעון לא יוכל למלא את תפקידו עם חלקים חסרים, כך לא יוכל התא להתקיים (ולשכפל את עצמו) בלא כל התכונות שהוזכרו. כך שלמעשה לא קיימת בכלל הסתברות ליצירת החיים באקראי.

משל שני:
תארו לעצמכם עגלה ענקית מלאה בחול, ובתוכה נמצא גרגיר חול אחד בצבע אדום. כמה זמן לדעתכם יקח לגרגיר החול להגיע לראש העגלה - אם ננער את העגלה שוב ושוב? הסיכוי הוא אמנם נמוך מאוד, אבל עדיין ניתן לשער מבחינה הסתברותית את הסיכוי של גרגיר החול האדום להגיע לראש העגלה (לשם כך עלינו לדעת כמה גרגירי חול יש בעגלה, וכמה גרגירי חול צפים לראש העגלה בכל ניעור).
כעת נשאל שאלה אחרת - כמה זמן יקח לחול בעגלה להפוך ל"ארמון חול" אם ננער את העגלה שוב ושוב? התשובה היא כמובן - לעולם לא. אין בכלל הסתברות ליצירת "ארמון חול" באופן אקראי.
כעת נשאל - כמה זמן יקח לחול בעגלה להפוך ל"שבב סיליקון של מחשב פנטיום 4" אם נמשיך וננער את החול בעגלה?  - מובן שבחיים לא יקרה דבר שכזה.
כך הוא המצב עם התא החי (שמורכב הרבה-הרבה יותר משבב סיליקון). לא משנה איזה סוג של "מרק כימיקלים" ידמיינו אתאיסטים, לעולם לא תהיה אפשרות אקראית ליצירת תא חי ממרק כימיקליים דמיוני.

מסיבה זו חיים לא יכולים להיווצר בכלל באופן אקראי, כך שלא קיימת בכלל הסתברות ליצירת החיים באקראי.
על כן התא החי מוכיח יצירה אינטלגנטית של החיים, ומנגד מפריך את כל הרעיון האבולוציוני של חיים הנוצרים מעצמם בלא כוונה.

בברכה,
דניאל בלס.


_________________

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.ilסמל אישי
מנותק
נשלח ב-29/3/2009 14:27 לינק ישיר 

שלום לך,
עפ"י ידיעתי והבנתי, האבולציונים כלל לא מנסים להסביר כיצד נוצרו החיים אלא כיצד הם מתפתחים. כל אבולוציוניסט שדיברתי איתו עד כה, לא אמר או חשב אפילו לומר שהאבולוציה מסבירה כיצד נוצרו החיים.

ובכלל, איני יודע מה העניין לנסות לעלות טענה שכזו, בכל אנציקלופדיה בערך "אביוגנזה" אפשר לראות שיצירת דומם מחי לא תיתכן. מה גם שלואי פסטר בזמנו הוכיח זאת.

תודה לך


מחובר
נשלח ב-29/3/2009 16:48 לינק ישיר 

בס"ד
שלום אהרון.

האבולוציונים טוענים שהעולם נוצר ללא בורא ומהמפץ הגדול שהוביל ליצירת הקוסמוס ויצירת התא החי ממרק קדוםעל כדור הארץ .(ואני חושב שכבוד הרב דניאל בלס כבר הציג במאמר הנ"ל כמה מופרכות טענות אלו).
ואני מצטט מויקפדיה מוצא החיים:
"תורת האבולוציה מסבירה כיצד צורות חיים מורכבות ומגוונות הקיימות כיום התפתחו מצורות חיים פשוטות יותר. חשיבותה בכך שהיא ממקדת את בעיית מוצא החיים בשאלת מוצאו של היצור החי הראשון, ולו הפשוט ביותר. אך מאז פרסומה של תורת האבולוציה לא נמצא הסבר שלם ומניח את הדעת להיווצרותו של אותו יצור חי ראשוני.(אין להם הסבר-מבחינתם הכל פשוט נוצר ע"פ חוקים שנחקקו מעצמם) וזאת חרף התקדמות עצומה בהבנת התפתחות החיים וכדור הארץ הקדום - אחת הסיבות לכך היא שאין הגדרה מניחה את הדעת למושג חיים. מספר השערות ועדויות ניסיוניות מצביעות על פתרונות אפשריים(כגון אותו מרק קדום)הנה לך הם מנסים להעלות השארות דמיוניות גם על בריאת התא החי הראשון ולא רק בהתפתחותם של המינים.

מיותר ולא נחוץ לציין כאן השארות אלה עקב טיפשותן של ההשארות וגם לא נראה לי שזה נכון באתר שנוגד את הדעה הזו לפרסם זאת כאן.....
סמל אישי
מחובר
נשלח ב-29/3/2009 18:07 לינק ישיר 

aharon123 היקר,
שים לב לשם האשכול: "הפרכה מוחצת לאמונה שהחיים נוצרו ללא בורא" - זה בדיוק מה שהצגתי. אבולוציה או לא אבולוציה, אפילו התא החי הפשוט ביותר לא יכל להופיע ללא בורא. נקודה.

האתאיסטים המאמינים באבולוציה פוסלים כל התערבות אלוקית ביקום, ובהופעת החיים בפרט. והרי לך הוכחה פשוטה וחד-משמעית להתערבות אינטלגנטית - ואפילו ביצירת החיים הפשוטים ביותר!

נוריאל22 היקר,
האמונה במרק כימיקלים קדמון (מעין ביצה מבעבעת מברקים) היא כמובן אמונה דמיונית לחלוטין שלא נצפתה בטבע או במעבדה - היא מצחיקה מאוד, ברגע שאתה מבין שהתא החי אינו סתם "בועה מתחלקת" כי אם חללית-על.
האמונה ב"מרק כימיקלים וברקים" אינה יכולה להסביר כיצד לפתע הופיע "מחשב" כה מתוחכם - התא החי. ומי שטוען דבר שכזה דומה למאמין שמטוס על כל חלקיו נוצר מעצמו מתוך סופת טורנדו במחסן גרוטאות... למעשה התא החי מורכב הרבה יותר ממטוס, או מחשב, ושום יצירה אנושית לא יכולה להשתוות אליו.

יצורים חיים הן צורות אורגאנית המסוגלים לאכול, לעכל את המזון, ולהפריש את הפסולת. ביכולתם להשתמש במרכיבים המגיעים מן החוץ אל הפנים בצורה חכמה, ולהפוך אותם לאנרגיה המאפשרת את חיותם. הם מסוגלים לנשום (ובחיידקים אחרים - נדרשת תסיסה), וכמובן הם גם מסוגלים להתרבות.
ההגדרה של המושג "חיים" היא הרבה יותר פשוטה ממה שאנשים חושבים: "חיים" היא כל מערכת אורגאנית של מרכיבים כימיים הפועלים בתיאום, בקשר מולקולרי עדין, הזקוקה למזון כדי להתקיים (ולכן כל צורת חיים זקוקה ליכולת ספיגה ועיכול), והמסוגלת לשכפל את עצמה עם או בלי העזרה של מערכות "חיים" אחרות.
כך לדוגמה, קיימים בטבע "נגיפים" שהם למעשה יצורים טפיליים הזקוקים לגוף מארח כדי לגדול ולהתרבות. יצורים אלו לא יכולים להתקיים בזכות עצמם, וזקוקים לקיומם של תאים כדי לשרוד. גם הם יצורים חיים, או לפחות מרכיבים בלתי רצויים בתאים חיים (-בחלק מן המקרים). כפי שקל להבין, עולם התאים והחיידקים (microorganisms) היא מערכת חי שלמה, שהפרטים בה זקוקים האחד לקיומו של השני כדי להתקיים.
אין לשכוח שהתא החי גם פועל בתיאום על הסביבה החיצונית, ופריטים בסביבה החיצונית יודעים כיצד לעבוד בתיאום איתו. עולם המיקרו-אורגניזמים היא מערכת הרבה יותר מורכבת מתא בודד, וככל שלומדים עליה יותר, רק מבינים עד כמה היא מורכבת, ועד כמה חכם הוא היוצר האינטלגנטי האחראי ליצירתה. למעשה עוד רחוקים אנחנו מאוד מהבנת התכנון האינטלגנטי של הבורא, אשר אינה יודעת גבולות.

בברכה,
דניאל בלס. 

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-29/3/2009 19:52 לינק ישיר 

בס"ד
שלום כבוד הרב ותודה על התשובה המהירה.

אני רוצה רק להוסיף ראיה שלי את הדברים-שהמדענים תמיד מנסים לפטור את הבעיות של התאוריות שלהם ע"י זריקה של מליוני שנים לוריד של התאוריה...כלומר הם אינם יודעים להסביר איך דבר מורכב כלכך כמו תא חי נוצר או כיצד זה הגיוני שמין אחד הפך למשנהו...אז הם בוחרים להתפשר ולומר...טוב היה לזה 400 מיליון שנים לקרות(סתם דוגמה).והם חושבים שבכך הם פתרו את כל הבעיות שלהם..

ועוד הם מנסים לומר שדבר שקיום שהוא מורכב אמנם ודאי לא נוצר במקרה...אלא מה לפני מיליוני מיליוני שנים(מזכיר קצת את" היו היה פעם " שהיו כותבים בסיפורים)...היה תא פשוט...וממנו התפתחו הדברים אבל הם נתקלים בבעיה שכן התא הוא כלל לא פשוט אלא מורכב כפי שכבר כתבת...ועוד נניח שהיה פשוט על מנת לתאר את תהליך הווצרותו הם צריכים סערות סופות ברקים מרק קדמון והתפרצויות הר געש!(מזכיר קצת כישוף בסיפורים או איזה אמונה של דת פרימיטיבית כלשהיא על בריאת העולם יותר מאשר עובדות מדעיות).

ועוד שהם שוכחים שברקים הרי געש הם דברים מורכבים לאין שיעור לכשעצמם! וכיצד יסבירו אותם?
אז יומרו שלפני מילויוני מיליוני מיליוני שנים......כל הקוסמוס היה מרוכז בנקודה קטנה מאפונה עם כח משיכה עצום!!-לכוד בתוכו...(מה שקשה להבין כיצד דבר כל כך קטן מכיל כוח משיכה כה גדול-מה עוד שהם שוכחים שכל זה מורכב לאין שיעור מהגלקסיה כיום ..כיצד חומר כלכך עצום היה מרוכז בנקודה בקטנה מאפונה?)
ולאחר מכן היה פיצוץ עקב זאת. שממנו נוצר היקום שהתרחב והתרחב( שוב במשך מיליוני מיליוני שנים)ואז הגענו אל הסיפור של דת האבולוציה על מרק קדום סערות וברקים וכו'(רק חסר לנו את גרגמל בכל הסיפור הזה)
....כן עכשיו הכל נשמע הרבה יותר הגיוני!

ומאחר ולכל חומר יש גיל!אם כן ממה נוצר אותה נקודה שגרמה למפץ הגדול?
ובכן אז ראיתי תוכנית שהם ניסו להגיע לתשובה...שני מדענים  ישבו ברכבת (שכחתי את שמותיהם מאחר וזה היה לפני כשנתיים)והכלו זורקים רעיונות לאויר....וכשאחד נראה להם מוצלח החיליטו ללא רעיות ועובדות לדבוק בו.(יורשה לי לציין שהרעיון מזכיר במקצת רעיונות מתורתנו)
והנה הוא:יש מימד מקביל לעולם שלנו ושני העולמות קימים בחפיפה האחד לשני(אל תתפסו אותי במילים אני זוכר בערך את התאור שלהם)...ובכן במימד הזה אין חומר וגם לא אנרגיה....אלה מעין השתקפות של המציאות פה שמתבטאת בחישובים פיסיקאים שלא מוקרים לנו בפיסיקה של היום ואיננו יכולים להסבירה כלל במושגים שלנו(כמדומני זה היה כך)....ואותם חוקים על מנת לבטא בפועל את מה שהם מסמלים החלו(לא ברור איך-כאילו יש להם רצון אישי)להתבטא באנרגיה במציאות שלנו באותה נקודה של המפץ ולאט לאט התפתחה לחומר וכו' ומכן הלאה.....(ובכן כך נראה לי שהסיפור היה אם אני זוכר נכון)....
נשמע כאילו הם מנסים לתאר מציאות של איזה מימד רוחני...
אבל הם בעצמם טוענים שהמימד הזה הרבה הרבה יותר מורכב מעולמנו ושוב הם חוזרים בידיהם ריקם!
 
ורק אנחנו יש לנו את האמונה האחת והאמיתית שהעולם נברא ע"י בורא שאינו מוגבל שהיה הווה ויהיה!
ורק לנו יש את ההדרכה שלו כיצד לנהוג ומה לעשות -הדרכה שקיבלנו במעמד נשגב מול אומה שלימה!

מה דעת כבוד הרב?תוקן על ידי נוריאל22 ב- 29/03/2009 19:50:27

 תוקן על ידי נוריאל22 ב- 29/03/2009 19:54:00סמל אישי
מחובר
נשלח ב-29/3/2009 20:44 לינק ישיר 

אכן, האבולוציה הפרכה לדת, והמאמינים בה הם אנשים קנאים מאוד. מי שאינו מאמין באבולוציה - נזרק מכל החוגים ה"מדעיים" (במרכאות), שלהן מטרות פוליטיות מובהקות.

פעם הורים סיפרו לילדים שלהם לפני השינה על ה"צפרדע שהפכה לנסיך"... היום יש כאלו שמספרים לילדים שלהם על "הצפרדע שהפכה עם הזמן לקוף שהפך לבן אדם..."

אכן, האבולוציה היא לא יותר מאגדה לילדים:

"פעם לפני הרבה הרבה שנים היה מפץ גדול, וכך נוצר היקום, השמש, הירח, העולם, וכל הכוכבים... ואז, לפני הרבה הרבה שנים היה מרק גדול עם הרבה בועות, ברקים וחשמל עד ש... פוף! נוצר התא הראשון, ואז במשך הרבה הרבה שנים הפך התא הקטן לדג חמוד, וגם לכל מיני סרטנים קטנים, עד שיום אחד הדג הקטן היה צריך לעלות ליבשה כדי לשרוד, וככה במשך הרבה הרבה שנים נוצרו לו ידיים ורגליים קטנטנות עד שהוא הפך ללטאה.
ואחרי הרבה הרבה שנים התחילו הלטאות להצמיח כנפיים לאט-לאט עד שהם הפכו לציפורים...! ואחרי הרבה הרבה שנים הלטאות גם הפכו ליונקים קטנים וחמודים... אבל אז חלק מהיונקים חזרו למים וככה הם הפכו לאט-לאט לדולפינים ולוויתנים ענקיים! ולפני הרבה-הרבה שנים היו גם יונקים שהפכו לעטלפים, לחתולים, זאבים ודובים, וגם... לקופים קטנים וחמודים שקופצים על העצים. אבל אז, לפני הרבה הרבה שנים הקופים התחילו ללכת על שתיים וגם קצת לדבר, ואחרי הרבה הרבה שנים הם הפכו לאנשים. וככה גם אתה הגעת לעולם, ילדי הקטן. כן, כן, הסבא הקדמון שלך היה קוף ערום, והסבא הקדום שלו היה לטאה, וכולנו נוצרו מהפוף הגדול!
עכשיו לילה טוב! חלומות נעימים"

שלכם בחיוך,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-31/3/2009 04:53 לינק ישיר 

ישר כח על המאמר.

לא רק זה דניאל, אפילו בתא עצמו יש חלקים עוד יותר זעירים ממנו, שכל אחד מן החלקים הללו הוא עולם ומלואו.

בקיצור בשביל מה לטחון מים?, לטעון שתא חי בודד יווצר מעצמו זה אבסורד ואם אבולוציונים קוראים לזה "מעשה רציונאלי" אז לטעמי טענתם מוכיחה שקיימת רציונאליות לא רציונאלית.

Aharon123

ברור שהאבולוציונים לא יעסקו באיך נוצרו החיים - לא נוח להם להתעסק בזה, כי כשהם עושים זאת הם מערערים את יסודות האוטופיה האתאיסטית שהם רק חושבים שהם הביאו לידי קיום.


תוקן על ידי אבטיחים ב- 31/03/2009 4:51:39מחובר
נשלח ב-1/4/2009 22:09 לינק ישיר 

מצורף קובץ

שלום "אבטיחים",
אתה אכן צודק. התא מורכב מעוד הרבה מרכיבים שצריכים הסבר, כי אפילו התא הקטן והפשוט ביותר לא יכול להתקיים בלי רכיבים ותכונות אלה!

עד עצם היום הזה אתאיסטים לא יודעים כיצד להתמודד עם התא הפשוט ביותר בעולם, ולכן הם חייבים לברוח אל עולם הדמיון.
כיום מנסים אתאיסטים נואשים לדמיין (במלוא מובן המילה) "תא פרימיטיבי" שלא קיים, הנוצר מעצמו מתוך מרק כימיקלים אקראי. האבסורד הוא זה: אם קיים "תא פרימיטיבי" כל כך פשוט, אז מהי הבעיה להכין דייסה וליצור אותו במעבדה? האם יתכן שכל גדולי המדענים בארץ ובעולם לא יכולים ליצור בכל חוכמתם דבר שאמור היה להיווצר מעצמו בטעות?
ואכן, גם טובי המדענים לא הצליחו ליצור "תא פרימיטיבי" מכימיקלים דוממים - ואפילו בכוונת תחילה, ומתוך מאמץ אינטלקטואלי חסר פשרות. אפילו טובי המוחות לא הצליחו ליצור תא חי. האינטלגנטציה האנושית במיטבה לא הצליחה ליצור את התא הפשוט ביותר - עליו חולמים אבולוציונים מזה שנים. ואחרי כל זה, הם רוצים שנאמין שתא חי יכול להיווצר מעצמו בטעות?
ובכלל, אם קיים "תא פרימיטיבי" כל כך פשוט - מדוע אינו קיים בטבע? הרי אפילו חיידקים שורדים בתנאי חיות מינימליים. לאבולוציונים אין תשובות לשאלות אלו - אפילו לא כאלו דמיוניות.

והבדיחה הגדולה היא - שגם אם יצליחו ליצור תא חי באמצעות מירב-האינטלגנציה האנושית - הרי הדבר יוכיח בוודאות שהחיים נוצרו על ידי מתכנן אינטלגנטי, ולא מעצמם, דווקא מכיוון שנדרשה מיטב האינטלגנציה- האנושית ליצירת אותו תא.
האם לא יהיה זה מצחיק לשמוע מדענים הקוראים בקריאות הידד: "במשך עשרות שנים ניסינו ליצור את התא החי הפשוט ביותר שיכול להיות, והנה, לאחר כל כך הרבה שנים של מאמץ אינטלקטואלי וחשיבה מדעית - הצלחנו סוף כל סוף ליצור את התא הפשוט ביותר. הרי! הוכח כי החיים נוצרו בטעות!"

כל אדם רציונאלי ידבוק במציאות, ולא בדמיונות. המציאות מלמדת שאפילו החיים הפשוטים ביותר מורכבים לאין שיעור, וחייבים יוצר. אין לנו צורך לדמיין יצורים פרימיטיביים, כשאלו אינם קיימים... לא בטבע, לא במאובנים, לא במעבדה, ואפילו לא בדמיון!

"לפי שעה עדיין איננו יודעים כיצד התרחש הדבר" - אומרים אתאיסטים, המוצאים את עצמם בדילמה קשה. הם מאמינים שימצאו "תשובות" בעתיד. אבל אפילו פעם אחת הם לא העלו בדעתם את האפשרות ש-"אולי לא צריך תשובות, כי אין בכלל שאלות!"
תארו לעצמכם שהיינו מוצאים שעון מורכב על כל חלקיו, ואתאיסטים יתחילו לדמיין איך הוא נוצר מעצמו. לאחר שנוכיח להם ששעון לא יכול להיווצר מעצמו, הם יקראו "לפי שעה איננו יודעים כיצד השעון נוצר מעצמו, אך זה רק עניין של זמן עד שנגלה כיצד נוצר השעון במקרה".
שימו לב שאתאיסטים קודם כל יורים את החץ (קובעים שהחיים היו חייבים להיווצר מעצמם), ורק אחר כך מסמנים את המטרה ("חייבות להיות תשובות איך החיים נוצרו במקרה"). אתאיסטים בורחים לעולם הדמיון, לאחר שהחליטו ללא עוררין שהחיים היו חייבים להיווצר מעצמם.

האתאיסטים הכועסים מביטים על השעון שלא יכול בשום דרך להיווצר מעצמו, וביאוש אחרון קוראים לעבר האנשים הרציונאליים - "אתם קובעים שהשעון נוצר על ידי יוצר מתוך חוסר ידע, כי אתם לא יודעים איך זה נוצר מעצמו!"
ואז הרציונאל מביט על האתאיסט בחיוך ואומר לו: "אבל שכחת שאנו מסיקים על היוצר האינטלגנטי בשל העובדה האמפירית שיש כאן עקבות חד-משמעיים לאינטלגנטציה - השעון על כל חלקיו. ואנו מבינים את השעון היטב, אנו מבינים את חלקיו וגם מבינים כיצד הוא מורה את השעה. דווקא מתוך הבנה מדעית זו, ורק בזכות הידיעה - אנו מסיקים על קיומו העובדתי של היוצר".
ואכן - אנו מסיקים על קיומו של היוצר מתוך העובדות הקיימות, ולא מתוך חוסר ידע. אנו רואים את החוכמה הקיימת, מבינים אותה, ורק מתוך הבנה וידיעה אלו אנו מסיקים על קיומו של החכם האחראי ליצירתם.

המציאות זועקת שהחיים נוצרו על ידי מתכנן, ואפילו החיים הפשוטים ביותר.
האדם הרציונאל יהיה חייב להגיע למסקנה הבלתי נמנעת שהחיים תוכננו בידי יוצר אינטלגנטי, הוא הנקרא בלשוננו בשם "בורא". למיטב חקירותינו - חוכמתו של הבורא אינה יודעת גבולות, כי עד עצם היום הזה לא זכינו להבין אפילו את התא החי הפשוט ביותר, שלא נדבר על מבנים מורכבים כמו גוף האדם והמח האנושי.

ולכן יבחר כל רציונאלי במסקנה הרציונאלית ביותר לאור המציאות.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.ilסמל אישי
מנותק
נשלח ב-6/4/2009 09:18 לינק ישיר 

בס"ד
תשובה טובה נעזרתי בה.


סמל אישי
מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > HaEmet פורום האמת האבסולוטית > הפרכה מוחצת לאמונה שהחיים נוצרו ללא בורא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר