תשחצים ותשבצים

שקרנות תשחץ או תשבץ - פתרונות והסברים נרחבים בנושא

שקרנות תשחץ

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

שלום לכל פותרי התשחצים והתשבצים! במאמר זה נדון בפירוט בנושא שקרנות תשחץ או תשבץ. יינתנו פתרונות והסברים, בדגש על הנושא הכללי שלנו להיום. אנו מקווים שתהנו מקריאה של מאמר זה.

  • שקרנות 2 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור שקרנות תשחץ או תשבץ 2 אותיות
  • שקרנות תשחץ או תשבץ 3 אותיות: כזב
  • שקרנות תשחץ או תשבץ 4 אותיות: מרמה, לוקש
  • שקרנות תשחץ או תשבץ 5 אותיות: רמאות, פלסתר, תרמית, רמייה 
  • שקרנות תשחץ או תשבץ 6 אותיות: אוונטה  
  • שקרנות 7 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור שקרנות תשחץ או תשבץ 7 אותיות
  • שקרנות 8 אותיות ומעלה: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור שקרנות תשחץ או תשבץ 8 אותיות ומעלה
  • שקרנות תשחץ או תשבץ שתי מילים ומעלה: עבודה בעיניים, גנבת לב.

לאחר שניתנו לכם הפתרונות, הגיע הזמן להסביר הכל ביתר פירוט כדי שלא רק תדעו את התשובות אלא גם תדעו את ההסבר. תהנו!

לכל פותרי התשחצים והתשבצים!

אתם אינטליגנטים ובעלי ידע. אתם אוהבים ללמוד דברים חדשים ונהנים להעשיר את הידע שלכם.

תשחצים הם דרך מצוינת ללמוד דברים חדשים בצורה מהנה, בשל כך, מעבר לפתרונות התשבצים והתשחצים שניתנו לכם, אנו מרחיבים ומעמיקים את הנושא כך שמלבד הפתרונות אתם גם תבינו את הנושא ואפילו תלמדו דברים חדשים שאולי לא ידעתם לפני על הנושא בו אתם פותרים את התשחץ או התשבץ. בואו נתחיל ללמוד על הנושא שלנו להיום.

השקרים ששומרים עלינו שפויים

מנדיזם הוא מונח שנטבע על ידי האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית בשנת 1911. המונח נוצר כהתייחסות למצב בריאות הנפש של "שקר", שפירושו שקר או חוסר יושר. מנדיזם הוא סוג של מחלת נפש שגורמת לאנשים לשקר באופן כפייתי וללא כל סיבה.

הבעיה עם מנדיזם היא שיכול להיות קשה לזהות אותו בשלבים ההתחלתיים מכיוון שלעתים קרובות אנשים עם הפרעה זו מיומנים מאוד בשקר, ואולי הם אפילו לא מבינים מה הם עושים. ייתכן גם שיש להם כמות עצומה של בעיות להבחין בין מציאות לפנטזיה. וכך, כשהשקרים האלה מתחילים להיערם, קשה להם יותר להבחין מה אמיתי ומה לא.

"מנדיזם" הוא מעשה של אמירת שקר.

המילה מנדיזם מקורה במילה הלטינית mendax, שפירושה "שקר". למרות זאת, נעשה שימוש במנדיזם בהקשרים רבים ושונים. לדוגמה, זה יכול לשמש כדי לתאר אדם שמספר שקרים או מישהו שאינו ישר.

שקרים יכולים להזיק לחברה במובנים רבים. הם יכולים לגרום לאנשים לחוסר אמון אחד בשני ולהיות בעלי רגשות שליליים אחד כלפי השני. יתר על כן, זה יכול להוביל לסכסוכים ואלימות.

מנדיזם הוא בעיה מכיוון שהוא יכול להוביל להפצת מידע מוטעה ומידע כוזב. זה יכול להשפיע לרעה על החברה, וגם להוביל לחוסר אמון בתקשורת.

לאחר שהבנו את המשמעות של המילה שקרנות, כעת נתמקד בסוגים שונים של שקרים.

לשקר לעצמך

הונאה עצמית היא מעשה של שקר לעצמו. זהו מנגנון הגנה שעוזר לאנשים להתמודד עם המציאות ומגן עליהם מפני חרדה. זה גם חלק טבעי מהיות האדם. חלק מהפסיכולוגים מאמינים כי הונאה עצמית התפתחה כדרך לספק תחושת שליטה בתגובה לחוסר אונים וחוסר יכולת חיזוי בסביבה. בנוסף, היא גם מעשה של הונאת עצמכם לגבי המציאות, לעתים קרובות כדי להימנע מאמיתות או רגשות לא נעימים. זה יכול להיעשות במודע או לא מודע, ולרוב זו דרך לשמור על הדימוי העצמי של האדם.

הצורה הנפוצה ביותר של הונאה עצמית היא רציונליזציה, הכוללת תירוצים להתנהגות או למעשיו של האדם, למרות ראיות המצביעות על ההפך. אפשר להגיד שהונאה עצמית היא מעשה של הונאת עצמכם על ידי אמונה במשהו שאתם יודעים שהוא לא נכון. הוא משמש לעתים קרובות כדי להתמודד עם המציאות, או כדי למזער כאב.

חשיבה הזויה היא סימפטום להפרעה נפשית שבה לאדם יש אשליות שאינן מבוססות במציאות. אשליות כרוכות לרוב בעלילות ואמונות מוזרות או מורכבות, ועשויות לכלול פרנויה על רדיפה או מזימה נגדה. רציונליזציה היא תהליך של תירוצים להתנהגות, רגשות, מחשבות או אמונות לא הולמות.

זוהי דוגמה לדיסוננס קוגניטיבי. התיאוריה של דיסוננס קוגניטיבי מציעה שלאנשים יש דחף מוטיבציוני להפחית את כמות אי הנוחות הפסיכולוגית שהם חשים. אחת הדרכים שבהן אנשים עושים זאת היא על ידי שינוי תפיסת המציאות שלהם כך שהם יהיו בקנה אחד עם מה שהם רוצים להאמין.

לשקר לאחרים

הצעד הראשון לשקר הוא להמציא סיפור אמין. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא באמצעות אירוע מהחיים שלכם, אבל אתם יכולים גם להשתמש בסיפורים של אחרים, או אפילו להמציא סיפור מאפס.

חשוב לספר את השקר בצורה משכנעת, וזה אומר לשים לב לפרטים הקטנים. לדוגמה, אם השקר שלכם כולל מישהו שיש לו כלב, אז אתם צריכים לומר שיש לו שני כלבים ולא רק אחד. זה יגרום לזה להיראות אמין יותר כי אף אחד לא רוצה שכלב המחמד שלו ירגיש עזוב.

לשקר נדרש יותר מסתם לספר סיפור משכנע. זה גם מחייב אותנו להיות מסוגלים לענות על כל שאלה שעשויה להתעורר לגבי פרטי הסיפור שלנו. אם מישהו ישאל אותכם היכן מתגורר האדם שבבעלותו שני הכלבים, אז תצטרכו תשובה מוכנה עבורו.

לשקר לאחרים הוא סוג של הונאה. זה יכול להיות מכוון או לא מכוון.

ישנן שתי צורות של שקר:

מילולי:

  • זה כשמישהו משקר בפה שלו. הם עשויים לספר את השקר באופן אישי, בטלפון או באינטרנט באמצעות מדיה חברתית, הודעות טקסט וכו'. לרוב קל יותר לזהות שקרים מילוליים מאשר שקרים כתובים מכיוון שאנשים יכולים לשמוע דברים כמו טון והטיה בקול שהם לא יכולים לראות בו עיתון.

כתוב:

  • סוג זה של שקר הוא כאשר מישהו כותב משהו שאינו נכון על הנייר או באינטרנט באמצעות מדיה חברתית, הודעות טקסט וכו'. סוג זה של שקר יכול להיות קשה יותר לזיהוי מכיוון שאנשים לא יכולים לשמוע את הטון וההטיה בקול כמו אם זה היה מדבר פנים אל פנים או בטלפון.

סוג נוסף של שקר נקרא הונאה, בואו ונבחן גם אותו.

הונאה

הונאה היא הטעיה מכוונת כדי להבטיח רווח בלתי הוגן או בלתי חוקי. לפעמים קשה לזהות הונאה, והן יכולות לנוע בין פשעי צווארון לבן להונאה עסקית בקנה מידה גדול.

הונאה היא סוג של שקר שקשור למונח של גניבת כסף, או רכוש ופיננסים.

לכן התמקדנו בלספק לכם את ההסבר על הונאה פיננסית.

הונאה פיננסית:

הונאה פיננסית היא פעולה של שימוש בשיטות מרמה על מנת לקחת כסף מקורבנות תמימים. סוג זה של הונאה כולל לעתים קרובות מצג שווא, גניבת זהות וזיוף.

הונאה פיננסית קיימת כבר מאות שנים, כאשר אחד המקרים המפורסמים ביותר הוא תוכנית פונזי שביצע צ'רלס פונזי בבוסטון של שנות ה-20. התוכנית נועדה להבטיח למשקיעים תשואות גבוהות בצורה יוצאת דופן על השקעות באמצעות מבנה תשלום דמוי פירמידה, אותו הגה פונזי עצמו כניסיון לגרום למשקיעים להאמין שיש לו אסטרטגיית השקעה שיכולה להניב שיעורי תשואה גבוהים יותר מאלו הקונבנציונליים.במציאות, פונזי השתמש בכסף ממשקיעים חדשים כדי לשלם למשקיעים ותיקים והכחיש כל עבירה כשזה נפלה.

מקווים שמאמר זה ענה לכם על כל הפתרונות בנושא שקרנות תשחץ או תשבץ, מקווים שחידשנו לכם דברים שלא ידעתם לפני בנושא ושהתוודעתם לדברים שלא ידעתם לפני כן, למאמרים נוספים בנושא ובנושאים אחרים מוזמנים לבקר באתרנו.

תפריט נגישות אתר