תשחצים ותשבצים

קומדיית מצבים תשחץ או תשבץ פתרון לשאלה והרחבה בנושא

קומדיית מצבים תשחץ

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

תשחצים הם סוג של חידת חיפוש מילים שבה המילים ממוקמות לרוחב העמוד ולמטה בתבנית משתלבת. המטרה היא למלא רשת במילים, כך שכל עמודה, שורה ואזור מכילים את כל המילים.

תשחצים נמצאים בדרך כלל בפרסומים מודפסים כגון עיתונים או מגזינים. ניתן למצוא אותם גם באינטרנט או במכשירים ניידים.

לשאלה מהי קומדיית מצבים תשחץ היא:

 • תשובה: 6 אותיות עבור קומדיית מצבים תשחץ היא : סיטקום

סיטקום הוא סוג של סדרת טלוויזיה שמציגה סיפור מתמשך על קבוצת אנשים. את המילה "סיטקום" המציא מפיק הטלוויזיה והתסריטאי האמריקאי וויליאם פ. בראון במהלך שנות ה-50. המונח "סיטקום" הוא ציר של המילים "קומדיית מצבים", המתייחסת לז'אנר רדיו וטלוויזיה אמריקאי שבו הומור נובע לעתים קרובות מדמויות וסיטואציות מוכרות, ו"קומדיה". סיטקום כולל בדרך כלל צוות קטן ומלוכד של דמויות שיש להן אינטראקציות רבות אחת עם השנייה. פורמט זה מאפשר לחקור מגוון רחב של מערכות יחסים בין הדמויות. הקונספט דומה לזה של אופרת סבון, אך שונה בכך שבדרך כלל יש בה פחות פרקים לעונה ומשתמשת פחות בעלילות מלודרמטיות.

בשנות ה-50, וויליאם פ. בראון יצר את המונח "סיטקום" כדי לתאר סדרת טלוויזיה מתמשכת על חיי היומיום שבה רוב הפרקים הם סיפורים עצמאיים, שיכולים להיות קומיים או דרמטיים באופיים.

מהו בעצם קומדיית מצבים?

סיטקום (קומדיית מצבים) הוא סוג של תוכנית טלוויזיה הכוללת סיפור המסופר באמצעות סדרה של פרקים קשורים.

קומדיית מצבים היא סוג של תוכנית טלוויזיה הכוללת סיפור המסופר באמצעות סדרה של פרקים קשורים. לקומדיית מצבים יש בדרך כלל עלילה מתמשכת, ולפרקים בדרך כלל יש סוג של רזולוציה בסוף.

ההיסטוריה של קומדיית מצבים

ניתן לאתר את ההיסטוריה של קומדיית מצבים לימי הרדיו והטלוויזיה הראשונים. המונח "סיטקום" הוטבע לראשונה בשנות ה-50, ותוכניות אלו היו הז'אנר הפופולרי ביותר בטלוויזיה משנות ה-70 עד שנות ה-90.

אחד הסיטקומים הראשונים היה "I Love Lucy", ששודר בין השנים 1951-1957. בהצגה זו, לוסיל בול גילמה עקרת בית שרצתה לפרוץ לביזנס השואוים עם בעלה ריקי ריקרדו (בגילומה של דסי ארנז). התוכנית הזו עדיין נחשבת לאחת הסיטקומים הטובים ביותר שנעשו אי פעם.

סוגי קומדיות מצבים

סיטקום הוא ז'אנר של קומדיה שבדרך כלל עוסק במשפחה רגילה. הם מוקלטים בדרך כלל מול קהל אולפן חי.

ישנם סוגים רבים ושונים של סיטקומים.

שלושת סוגי הקומדיית מצבים הנפוצים ביותר

 1.  קומדיות עם גיבור גברי
 2.  סיטקום עם גיבורה נשית
 3.  סיטקומים משפחתיים

סטנדרטים של קומדיית מצבים היום

סיטקום הוא תוכנית טלוויזיה קומית העוקבת אחר חיי היומיום של קבוצת אנשים והאינטראקציות שלהם זה עם זה. המפתח לסיטקום מוצלח הוא שהצופה יוכל להתייחס לדמויות ולבעיות שלהן.

הקומדיה בתוכניות טלוויזיה השתנתה עם הזמן וחשוב לנו לדעת מה הם השינויים האלה, כדי שנוכל לשפוט טוב יותר אם הם טובים או רעים.

היתרונות והחסרונות של קומדיית מצבים אולד סקול וקומדיית מצבים מודרנית

קומדיות מצבים “אולד סקול” קיימים כבר עשרות שנים וכבשו את ליבם של אנשים רבים. עם זאת, עם עלייתן של קומדיות עידן חדש שהן ריאליסטיות יותר, האם אנחנו עדיין זקוקים לסיטקומים ישנים?

חלק זה יחקור את היתרונות והחסרונות של סיטקומים ישנים לעומת קומדיות עידן חדש. נדבר גם אם כדאי או לא כדאי לצפות בהם היום.

קשה למצוא קומדיה מודרנית שיכולה להשתוות לשנינות ולקסם של סיטקום ישן. קווי העלילה האופייניים בתוכניות הללו הם לרוב צפויים וקלישאתיים.

עם זאת, צפייה בהם היום יכולה להיות מרעננת ולהזכיר לנו כמה החיים היו טובים יותר אז.

עם זאת, יש גם כמה שליליות לרעיון הזה - למשל, זה יכול להיות קשה להתייחס אליו.

קומדיית מצבים אולד סקול לעומת קומדיות מודרניות: באיזו מהן אתה מומחה?

קומדיות מצבים “אולד סקול” היו בעיקר על שיעורי חיים ובעיות יומיומיות. קומדיות מודרניות עוסקות בדרך כלל בקבוצת חברים או משפחה שגרה במקום מסוים, וההצגה מתמקדת יותר בפתרון בעיה. לדוגמה, חברים עסקו בפתרון בעיות שעלו בין ששת החברים, בעוד בנות הזהב תמיד ניסו להבין איך להרוויח כסף.

המבנה של סיטקומים השתנה מאוד מאז שנות ה-80. בשנות ה-80, תוכניות כמו סיינפלד וחברים היו בנויות בצורה דמוית קשת, כאשר אמצע כל פרק היה החלק החשוב ביותר של הפרק.

הסיטקום של שנות השמונים היה בעיקר על מי צודק וטועה, בעוד שסיטקומים מודרניים עוסקים יותר במשפחה וחברים שחיים יחד בפרק זמן מסוים.

הסיטקום משנות ה-80 מתמקד ביחסים של הדמויות המרכזיות זו עם זו ובתחומי העניין שלהן, בעוד שסיטקום מודרני מתמקד בקהילה או במשפחה שהם חלק ממנה.

מדוע קומדיית מצבים עתיקה עדיין רלוונטיים בנוף הטלוויזיה של היום

אנשים נמשכים לנוסטלגיה של קומדיות מצבים וינטג', והם עדיין רלוונטיים בנוף הטלוויזיה של ימינו. יש סיבה לכך שתוכניות אלה הוצגו שוב ושוב בטלוויזיה.

לקומדיות הישנות יש קסם שלא נמצא בתוכניות החדשות יותר. הם גם מספקים ביטחון ונוחות – דבר שלעיתים מוזנח בחברה של היום.

מה הופך קומדיית מצבים למצויינת?

סיטקום נהדר הוא כזה שמסוגל להתחבר לצד הרגשי של הקהל. לא מדובר רק בצחוק, אלא גם בתחושה כלפי הדמויות וההתמודדות שלהן. הסיטקומים הטובים ביותר הם אלו המסוגלים ליצור עולם מוכר וניתן לקשר לחיים, אך גם שונה מספיק כדי להיות מבדר. הטובים ביותר מסוגלים לגרום לך להתמכר עם ההומור והדרמה שלהם, תוך כדי גורם לך להרגיש איזשהו חיבור לדמויות שלהם.

 כיצד ליצור קומדיית מצבים מוצלחת משלך

כדי ליצור סיטקום מוצלח משלך, אתה צריך להתמקד בחיבור האנושי עם הקהל שלך, להיות פתוח לשינויים, לפקוח עין על מגמות בקומדיה, ולנסות לא להיתפס יותר מדי למה שפופולרי בכל נתון זְמַן. מפתח אחד ליצירת סיטקום מוצלח הוא יהיה ניתן להרגיש חיבור עם הגיבור.

9 קומדיות מצבים “אולד סקול” המצליחות והפופולריות ביותר

רשימה זו מורכבת מהסיטקומים המצליחים והפופולריים ביותר בעבר. הסיטקומים ברשימה זו מדורגים לפי מספר הצופים הממוצע שלהם לפרק.

9 תוכניות הטלוויזיה המובילות הן:

 1. חברים (1994-2004)
 2. סיינפלד (1989-1998)
 3. M*A*S*H (1972-1983)
 4. תיאוריית המפץ הגדול (2007-)
 5. אני אוהב את לוסי (1951-1957)
 6. לחיים (1982-1993)
 7. איך פגשתי את אמא שלך (2005-)
 8. כולם אוהבים את ריימונד (1996-2005)
 9. פרייזר (1993-2004) 10) The Office US (2005)

האם יש מקום לתוכניות חדשות להצליח בעתיד?

עתיד תוכניות הטלוויזיה אינו ברור. כמות התוכניות החדשות שיוצאות מדי שבוע היא מדהימה וקשה למצוא את הטובות ביותר.

יש כמה קומדיות מצבים חדשות שיצאו בקרוב שאולי שווה צפייה, אבל יש גם הרבה תוכניות טלוויזיה אחרות שקיימות כבר זמן מה ועדיין נהדרות.

יש מקום לתוכניות חדשות להצליח בעתיד, אבל אסור לשכוח את הישנות.

לסיכום, במאמר זה ענינו על השאלה של איך למצוא קומדיית מצבים תשחץ ב 6 מילים.

תפריט נגישות אתר

חדש באתר היידפארק

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר היידפארק💝