תשחצים ותשבצים

מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ - פתרונות והסברים בנושא

מחלת עור בתלמוד תשחץ

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

שלום לכולם! במאמר זה אנו נעסוק בנושא מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ, יינתנו פתרונות ולאחר מכן הסברים מעניינים על הנושא. אנו מקווים שתהנו מקריאה של מאמר זה.

 • מחלת עור בתלמוד 2 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 2 אותיות
 • מחלת עור בתלמוד 3 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 3 אותיות
 • מחלת עור בתלמוד 4 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 4 אותיות
 • מחלת עור בתלמוד 5 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 5 אותיות
 • מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 6 אותיות: חזזיתא
 • מחלת עור בתלמוד 7 אותיות: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 7 אותיות
 • מחלת עור בתלמוד 8 אותיות ומעלה: לא נמצאו עדיין פתרונות עבור מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ 8 אותיות ומעלה
 • מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ שתי מילים ומעלה: חזזית מצרית

לאחר שניתנו לכם הפתרונות הגיע הזמן להסברים והרחבה כך שלא רק תדעו את הפתרונות אלא מה עומד מאחוריהם. תהנו!

אז מי אתם אנשי התשחצים והתשבצים?

אתם אנשים אינטליגנטים שאוהבים ללמוד ולהעשיר את הידע בכל תחום. חובבי תשחצים ותשבצים לעתים קרובות לומדים דברים חדשים בצורה מהנה, בשל כך מעבר לפתרונות של התשחצים והתשבצים שניתנו לכם אנו מרחיבים ומעמיקים בנושא כך שחוץ מהפתרונות, כדי שגם תבינו ואפילו תלמדו דברים חדשים שאולי לא ידעתם קודם על הנושא בו אתם עושים את התשחץ או התשבץ. הבה נתחיל ללמוד על הנושא שלנו להיום - מחלת עור.

מה הרופא שלכם רוצה שתדעו על מחלות עור?

מחלות עור הן קבוצה של הפרעות המתרחשות כאשר מבנה העור, תפקודו או שניהם מופרעים.

מחלת עור היא מונח רחב המקיף מצבי עור רבים ושונים. אלה כוללים פסוריאזיס, אקזמה, אקנה ודרמטיטיס. מחלות עור יכולות להיגרם על ידי זיהומים עם חיידקים, וירוסים או פטריות. מחלות עור מסוימות נגרמות על ידי גורמים גנטיים כמו גנים המועברים מהורים לילדים, בעוד שאחרות עשויות לנבוע מגורמים סביבתיים כמו חשיפה לאור שמש או כימיקלים בסביבה.

מחלת העור השכיחה ביותר היא אקנה אשר פוגעת בכ-85% מהאנשים בשלב מסוים בחייהם. אקנה היא תוצאה של שינויים בייצור שמן ונקבוביות סתומות בפנים ובגוף. התסמין השכיח ביותר הוא נקודות שחורות שהן פצעונים עם כתם כהה על המשטח העליון שבו הלכלוך נאסף בתוך הנקבובית מכיוון שהוא לא יכול היה לברוח דרך הפתח הסתום בתחתית הנקבובית.

מחלות עור לא זיהומיות יכולות להיגרם מאלרגיות, הפרעות אוטואימוניות, אקזמה, פסוריאזיס ומחלות עור אחרות. מקורם בדרך כלל הוא במקור גנטי והם משפיעים על השכבה החיצונית של העור. מחלות עור זיהומיות נגרמות על ידי וירוסים, חיידקים ופטריות ועלולות לגרום לפריחה או נגעים בשכבה החיצונית של העור.

ניתן לסווג מחלות עור לשתי קטגוריות: מחלות לא זיהומיות ומחלות זיהומיות. מחלות עור לא מדבקות הן לרוב גנטיות בטבען בעוד שמחלות עור זיהומיות נגרמות על ידי גורמים חיצוניים כמו חיידקים או וירוסים.

לאחר שגילינו מידע מעניין על מחלות עור, בואו ונעיף מבט לעבר מחלות עור שונות.

מבט על פסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית הגורמת לכתמים אדומים וקשקשים על העור. היא יכול להשפיע על כל חלק בגוף, אבל היא מתרחשת לרוב על הקרקפת והברכיים. בנוסף, פסוריאזיס משפיעה לעיתים קרובות על חלקים אחרים בגוף כגון ציפורניים, מפרקים או איברי מין. פסוריאזיס נגרמת משילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים, אך הסיבה המדויקת אינה ידועה.

פסוריאזיס נגרמת מתפקוד לקוי של המערכת החיסונית שבה תאי העור גדלים מהר מדי ונערמים ליצירת כתמים עבים וכוספים על פני העור. כתמים אלו לעיתים קרובות מגרדים או כואבים למגע ויכולים גם לגרום לדימום.

ניתן לטפל בפסוריאזיס בטיפולים מקומיים כמו קרמים ומשחות, או בפוטותרפיה שבה משתמשים במקור אור להפחתת דלקת. ניתן גם לטפל במחלה עם שינויים באורח החיים כמו תזונה ופעילות גופנית.

מחלת עור נוספת שכדאי לנו לעיין בה היא סקביאס. בואו ונחקור גם אותה.

לא מפסיקים לגרד? כדאי שתדעו למה זה קורה

סקביאס היא מחלת עור מדבקת הנגרמת על ידי קרדית הגירוד (Sarcoptes scabiei). זוהי אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעולם.

הקרדית חופרת בשכבה העליונה של העור ומטילה ביצים. הביצים בוקעות, ואז מבשילות לקרדיות מבוגרות. הנקבות מתחפרות כדי להטיל עוד ביצים וממשיכות במחזור זה עד שהן מתות. הן לא ניזונות מדם אנושי, אלא מתאי עור מתים, שנמצאים בשפע בשכבת העור החיצונית שלנו.

סקביאס היא מחלת עור שיכולה להיגרם על ידי טפיל המתפשט באמצעות מגע עם אדם או בעל חיים נגועים. סקביאס היא מחלה מדבקת מאוד שיכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים, אך היא נפוצה ביותר בילדים.

התסמינים של סקביאס כוללים גירוד ופריחה בעור, במיוחד סביב האצבעות, פרקי הידיים ואיברי המין. הגירוד עלול להחמיר בלילה כאשר אוכלוסיית הקרדיות גדלה וזוחלת באופן פעיל יותר על פני העור. לחלק מהאנשים עם סקביאס אין תסמינים כלל, אבל הם עדיין יכולים להפיץ אותה לאחרים.

התסמין השכיח ביותר של סקביאס הוא גירוד עז באזורים שבהם אתם עשויים לראות בליטות אדומות או חומות על העור שלכם. ייתכן גם שתבחינו שסביר להניח שהגבשושיות הללו יופיעו בלילה כשאתם ישנים (כאשר הקרדיות פעילות).

התסמינים העיקריים של סקביאס:

 • גירוד.
 • אדמומיות.
 • שלפוחיות.
 • קרום וקשקשים על העור שלכם יכולים להיות סימנים של זיהום סקביאס.
 • אתם עלולים גם לחוות גירוד עז בלילה או כאשר אתם במתח או סובלים ממחלה שמפחיתה את החסינות שלכם לזיהום כגון סוכרת או HIV/איידס.

איך מטפלים?

רופא ירשום קרם מקומי או תרופה דרך הפה כדי להרוג את הקרדית הגורמת לגרדת.

שמחנו לספק לכם את הפתרונות לנושא מחלת עור בתלמוד תשחץ או תשבץ, מקווים שנהנתם מקריאה של מאמר זה ואף שלמדתם דברים חדשים בנושא, למאמרים נוספים מוזמנים לבקר באתרנו.

תפריט נגישות אתר

חדש באתר היידפארק

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר היידפארק💝