בריאות ורפואה

הליך פונדקאות וכל מה שרציתם לדעת

מה הוא הליך פונדקאות

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

פונדקאות היא תהליך שבו האם הפונדקאית נושאת ויולדת תינוק בשם זוג או יחיד אחר. 

התהליך מתחיל בהסכם בין סוכנות הפונדקאות לבין ההורים המיועדים. האם הפונדקאית תעבור בדיקה רפואית ולאחר מכן היא תצטרך לעבור כמה בדיקות גופניות. ברגע שהיא תיכנס להריון, סוכנות הפונדקאות תספק לה טיפול טרום לידתי ואחרי לידה. ההורים המיועדים אחראים לתשלום אישי לאם הפונדקאית ועל כל ההוצאות הרפואיות הקשורות להריון ולידה, וכן כל הוצאות משפט שעלולות להיווצר במהלך התהליך.

מהו התהליך פונדקאות?

תהליך הפונדקאות הוא תהליך ארוך וקשה מאוד. זה גם דורש מחויבות רבה.

השלב הראשון בהליך הפונדקאות הוא מציאת אם פונדקאית. האם הפונדקאית חייבת להיות מוכנה לשאת את התינוק ואז לוותר עליו ברגע שיוולד. התהליך יכול להיות ארוך, אך אם אינכם מוכנים להתחייבות זו, אז אל תשתמשו בהליך פונדקאות.

השלב הבא הוא לגרום לכל הצדדים לחתום על חוזים ולהשלים ניירת משפטית, כולל הסכם המתאר כיצד יטופלו ההוצאות וכמה זמן תבלה האם הפונדקאית עם התינוק לאחר הלידה.

השלב השלישי הוא לעבור הפריה חוץ גופית (IVF). זה כולל שאיבת ביציות מהשחלות של התורמת וערבוב שלהן עם זרע מהאב המיועד או מתורם זרע במרפאת פוריות.

בתהליך זה, בני הזוג או הפרט יצטרכו למצוא אם פונדקאית. הם יצטרכו לעשות סידורים עבור האם הפונדקאית לשאת את ילדם בהפריה חוץ גופית (IVF) וטיפולי פוריות אחרים. לאחר לידת התינוק, הם יידרשו לשלם כל הוצאות שהאם הפונדקאית עשויה להוציא במהלך הריונה.

כל תהליך הפונדקאות יכול להימשך עד שנתיים עד שניתן יהיה להשלים אותו בהצלחה למידע נוסף >>.

מה הסיבות להליך פונדקאות?

פונדקאות היא הליך שבו אישה מסכימה לשאת וללדת תינוק עבור אדם או זוג אחר כפי שציינו. 

הסיבות לפונדקאות יכולות להיות רבות. אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא שחלק מהזוגות אינם מסוגלים להביא ילדים בכוחות עצמם בשל סיבות רפואיות. סיבה נוספת יכולה להיות שהם רוצים ללדת ילד ביולוגי אבל לא יכולים לעשות זאת בגלל בעיות פוריות.

הליך הפונדקאות הוא תהליך של נשיאת הריון עבור מישהו אחר. זהו תהליך מורכב שיכול להיעשות מסיבות שונות:

  • הסיבה הנפוצה ביותר לפונדקאות היא כאשר אישה אינה יכולה לשאת את תינוקה בשל סיבות רפואיות או נסיבות אחרות.
  • סיבה נוספת לעבור את הליך הפונדקאות היא כאשר האישה עברה הפלות מרובות ואינה יכולה לשאת עוד הריונות.
  • סיבה שלישית לעבור את הליך הפונדקאות היא כאשר בני הזוג מנסים ללא הצלחה להיכנס להריון מזה זמן, אך אינם יכולים להרשות לעצמם טיפולי פוריות.

פונדקאות יכולה לשמש גם כחלופה לאימוץ.

מהי העלות של הליך פונדקאות?

העלות של הליך פונדקאות עלול להיות יקר ביותר, מכיוון שההורים אשר מעוניינים בהליך זה אמורים לשלם על כל ההוצאות של האם פונדקאית בהמלך תקופת הזמן הזו. ובנוסף אמורים לשלם לה על “עבודתה” מה שנקרא, ולכן זה משתנה בהתאם לצרכים של האם פונדקאית.

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את המידע הנדרש עבור הנושא מה הוא הליך פונדקאות, אנו מקווים שהמלצתנו עזרה לכם לקבל את האינפורמציה הטובה ביותר ובמקרה הצורך לקבל את ההליך הטוב ביותר שמגיע לכם לקבל, בהצלחה רבה.

תפריט נגישות אתר

חדש באתר היידפארק

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר היידפארק💝