אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · דת ואמונה · HaEmet פורום האמת האבסולוטית · הפרכה פשוטה ומוחלטת נגד הנצרות והאמונה בישו
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/6/2009 17:57 לינק ישיר 
הפרכה פשוטה ומוחלטת נגד הנצרות והאמונה בישו

תורת ישראל ניתנה בפני כל עם ישראל, בידיעתם ובהסכמתם, במעמד לאומי של התגלות אלוקית למיליונים. כך כרת הבורא ברית נצחית עם בני ישראל, לכל הדורות כולם. את התורה כתב משה גדול הנביאים מילה במילה מפי הא-לוהים, ומסר את התורה לעם ישראל לפני פטירתו. כל העם היה עד למאורעות וקיבל את התורה והמצוות לזכר המאורעות והברית שכרת ה' עם עמו הנבחר. מאז ועד היום הזה שומרים בני ישראל על התורה שניתנה בהר סיני, מקיימים את הברית מזה אלפי שנים, ומעבירים את התורה מדור לדור בנאמנות.

הנוצרים לעומת זאת מאמינים שא-לוהים חזר בו מהברית שהוא כרת עם בני ישראל במעמד הר-סיני, ומאז יצר "ברית חדשה" לכל האומות, התלויה באמונה באדם אחד הנקרא "ישוע". ברם, הנוצרים בעצמם מודים שלא היו עדים למסירת ה"ברית החדשה" מא-לוהים, הם מודים שא-לוהים לא נגלה שוב למיליוני אנשים כמו במעמד הר-סיני, הם מודים שא-לוהים לא הופיע שנית בפני עם ישראל כדי לבטל את הברית הראשונה, והם מודים שא-לוהים לא הופיע שוב לפני מיליונים כדי לכרות ברית חדשה עם אומות העולם.

כך למעשה, הנוצרים מפריכים את האמונה שלהם. במאמר זה נסביר כיצד.

* * *

חתם חוזה בעצמו עם מיליוני עדים, ומבטל את החוזה בלי להופיע?

נניח שמישהו חתם חוזה עם שני עדים, וכעת ברצונו לשנות או לבטל את החוזה. האם יתכן שהוא יעשה זאת ללא עדים? האם יתכן שהוא אפילו לא יופיע כדי להודיע זאת לצד השני בחוזה?
מובן שלא. בעל החוזה צריך לבוא בכבודו ובעצמו כדי לבטל את החוזה, עם שני עדים כמו בפעם הראשונה, ולהודיע זאת רשמית לצד השני.

כידוע, הבורא מסר תורה לעם ישראל בפני יותר משלושה מיליון עדים במעמד הר-סיני. הוא נגלה לכל בני ישראל במעמד לאומי, וכך הוא כרת עם בני ישראל ברית עולם, שלפי התורה - היא נצחית ולא תשתנה לעולם.
כעת נניח לרגע, לפי הפרשנות הנוצרית, שא-לוהים הוא בן אדם, הוא מסוגל לשנות את דעתו, הוא לא יודע את העתיד, והוא מבטיח הבטחות שהוא לא מתכוון לקיים (זאת בניגוד לאמור בספר שמואל: "נצח ישראל לא ישקר ולא ינחם, כי לא אדם הוא להנחם"). אך נניח זאת לרגע. נניח שהבורא החליט לבטל את החוזה עם בני ישראל. אז מה הדבר הראשון שעליו לעשות?

הבורא כמובן היה צריך לפנות למיליוני העדים המקוריים, כלומר אל כל בני ישראל, ולהודיע להם מפורשות על ביטול החוזה וחובת קיום המצוות. מובן שאם הבורא החליט לבטל את הברית הישנה, היה עליו להופיע שוב בפני שלושה מיליון עדים לפחות, כדי שהוא יוכל לבטל את הברית הראשונה.
אם הבורא פנה בפעם הראשונה לעם שלם, כדי לכרות ברית, מובן שעליו לפנות שוב אל כל העם כדי לבטל את הברית. לא יתכן שצד אחד בחוזה ימשיך לקיים את ה"עסקה", בזמן שהצד השני אפילו לא מודיע על ביטול ה"עסקה".
ואכן, עד עצם היום הזה היהודים מקיימים את התורה שהם קיבלו בהר סיני, וממשיכים לשמור שבת, נידה, פסח וכו'. זאת מכיוון שהבורא כרת עם בני ישראל ברית נצחית בהר-סיני, אך הוא מעולם לא פנה שוב לבני ישראל בדרישה לשנות או לבטל את הברית, כדי ליצור ברית חדשה.

מובן מאליו, שאם החליט הבורא לוותר על בני ישראל, היה עליו להכחיד את זרע ישראל ולא להותיר את "עם ישראל" הממשיך לקיים את "תורת ישראל". כי הרי כל עוד מקיימים את הברית הישנה, זאת אומרת שלא נכרתה שום ברית חדשה.
והרי א-לוהים עצמו מבטיח בתורה שעם ישראל ישרוד רק בזכות שמירת התורה והמצוות (הברית "הישנה"), ואם חלילה יפסיקו בני ישראל לקיים את המצוות - לא ישאר מישראל זכר! זאת הבטחה מפורשת בתורה, המוכיחה שכל עוד עם ישראל חי וקיים, הנבואה עדיין קיימת, והברית לא השתנתה.

* * *

האם יתכן להחתים חוזה עם אדם בלי ידיעתו?

מובן שלא ניתן לחתום חוזה עם מישהו, נגד הסכמתו, בלי נוכחותו, בלי עדים ובלא ידיעתו.
כדי לחתום חוזה צריך שני צדדים. על בעל החוזה להופיע בכבודו ובעצמו בפני הצד השני, בליווי עדים, ובידיעתו המלאה של הצד השני. רק כך אפשר לחתום חוזה, ורק כך כורתים "ברית".

ואכן, כך היה במעמד הר-סיני. א-לוהים בכבודו ובעצמו נגלה לעם ישראל, במראה נבואי, וכרת עימם חוזה המחייב את שמירת התורה והמצוות לדורי דורות. עם ישראל חזה במו עיניו בהתגלות האלוקית וקרא בכל גדול: "נעשה ונשמע!"
א-לוהים לא נגלה רק למשה, אלא נגלה בפני כל עם ישראל, בפני מיליוני עדים, וכך נוצר החוזה הנצחי בין עם ישראל לבורא עולם.

כעת נניח, מבחינה דמיונית לגמרי, שהבורא החליט ליצור ברית חדשה עם כל אנשי העולם. חישבו לרגע, האם יתכן שהבורא יעשה זאת בלי להתגלות בפניהם, בלי עדים, וללא ידיעתם?

מובן שזה בלתי אפשרי. התורה בעצמה מוכיחה זאת. אם הבורא התגלה בפני כל בני ישראל כדי לכרות את הברית "הישנה" לדורות, היה עליו להתגלות במעמד לאומי חדש בפני כל המיליונים מהם הוא דורש קיום ברית חדשה.
אם הבורא רצה ליצור ברית חדשה עבור כל העולם, היה עליו לפנות לא לשלושה מיליון עדים, כי אם למיליארדי עדים.

הנוצרים בחרו לעצמם אמונה דמיונית, חסרת הגיון, הסותרת את עצמה.
1) הנוצרים מאמינים שא-לוהים כרת עם בני ישראל ברית המחייבת אותם לקיים את התורה "לדורותם ברית עולם ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם". עם זאת, הנוצרים מאמינים שא-לוהים ויתר על הברית המיוחדת שהוא עצמו כרת בפני כל עם ישראל, וחזר בו מהברית הראשונה. בכך מורידים הנוצרים את א-לוהים לדרגת אדם, המסוגל לשנות את דעתו, שאינו "קורא הדורות מראש".
2) הנוצרים מאמינים שא-לוהים נגלה ליותר משלושה מיליון יהודים במעמד הר-סיני (לכל עם ישראל ללא יוצא מן הכלל), וכרת בפני מיליוני העדים "ברית עולם" בידיעתם ובהסכמתם. עם זאת, הנוצרים מאמינים שא-לוהים חזר בו מברית זו, ללא שהודיע בהתגלות נוספת למיליוני עדים על ביטול הברית עם ישראל.
3) הנוצרים מאמינים שא-לוהים נגלה לכל בני ישראל, וכרת עם מיליוני העדים "ברית עולם" בידיעתם ובהסכמתם (וזה היה רק עם אומה אחת!). עם זאת, הנוצרים מאמינים שא-לוהים החליט לכרות לפתע ברית עולמית עם מיליארדי אנשים, ללא עדים, ללא ידיעתם ובלא הסכמתם.
4) הנוצרים מאמינים שא-לוהים ביטל את החוזה עם בני ישראל ללא הודעה מפורשת מפיו, וזאת כאשר בני ישראל בכלל לא מודעים לכך וממשיכים לקיים את הברית אלפי שנים עד עצם היום הזה. זאת כאשר נאמר בתורה במפורש שקיומו של עם ישראל תלוי בשמירת המצוות, ואם יחדול עם ישראל לשמור את הברית לגמרי - שם ישראל יכחד, ולא יהיה עוד "עם ישראל".

נוצרים למעשה מאמינים שהבורא חתם חוזה בכבודו ובעצמו עם מיליוני עדים, אך ביטל את החוזה בסתר וללא עדים.
הנוצרים מאמינים שהבורא בכבודו ובעצמו חתם חוזה עם מיליוני עדים בידיעתם המלאה, וזאת עבור עם אחד קטן. ומנגד זאת הנוצרים מאמינים שא-לוהים כרת ברית עולמית עבור כל העמים, ללא עדים, ללא ידיעתם וללא הסכמתם...

זו ההפרכה החזקה ביותר שאני מכיר לנצרות, האמונה ב"ישוע", והברית החדשה.

אין ברית חדשה, כי אין עדים ובעל החוזה מעולם לא הופיע. זאת צריך להבין כל אדם שפוי. נוסף על כל זאת - בעל החוזה הוא לא אדם, הוא לא מפר הבטחות, הוא לא משנה את דעתו, הוא צופה את העתיד, הוא הבטיח לשמור על עם ישראל לנצח, הוא בחר בעם ישראל מכל העמים, והוא חייב את עם ישראל בקיום ברית התורה והמצוות לעולם ועד.
ובאמת, כל מי שעיניו בראשו רואה כיצד ה' לא נטש את עמו ישראל אפילו לרגע אחד, ושומר עליהם מזה אלפי שנים, כאשר תרבויות עצומות כמו יוון, רומא, פרס ובבל נכחדו כליל. והנה חזר עם ישראל לארץ, כפי שמובטח בתורה, לקראת הגאולה השלמה של עם ישראל באחרית הימים. אנו רואים שהבורא לא שינה את הבטחתו, ועם ישראל עדיין חייב בשמירת הברית לקיים את התורה והמצוות בלא שינוי.

בברכה,
דניאל בלס.


_________________

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-14/6/2009 18:41 לינק ישיר 
גם הנוצרים מודים: הברית החדשה לא נמסרה מפי הא-לוהים!

גם הנוצרים מודים: הברית החדשה לא נמסרה מפי הא-לוהים!

"ברית" פירושה "חוזה", כלומר הסכם בין שני צדדים. במעמד הר-סיני כרת עם ישראל "ברית עולם" עם הבורא, לשמור את התורה ולקיים את מצוותיו לעולם ועד.
הנוצרים לעומת זאת טוענים שמאז הבורא שינה את דעתו וחזר בו, ביטל את הברית עם בני ישראל, ומאז כרת "ברית חדשה" עם כל האומות. הסיפור הזה נכתב בספר הנקרא בשם "הברית החדשה".

ועכשיו לגילוי המעניין:

מעט מאוד ישראלים יודעים זאת, אך גם הנוצרים עצמם מודים שה"ברית החדשה" לא נכתבה מפי הא-לוהים, ואפילו לא נכתבה מילה במילה מפי ישו!
כל הנוצרים בעולם מודים שה"ברית החדשה" בעצם נכתבה בידי ארבעה אנשים אלמונים שחיו קרוב למאה שנים אחרי ישו, וזהותם אינה ידועה. כיום יש ל"ברית החדשה" יותר מ-150,000 גרסאות שונות! "הברית החדשה" נכתבה ושוכתבה שוב ושוב בידי בני-אדם, והיא מלאה בטעויות היסטוריות מביכות...
מה שאומר ששום אדם שפוי לא יכול לראות בה "מסמך אלוקי", או איזושהי "ברית חדשה" מפי הא-לוהים.

* * *

הדבר האחרון שאפשר להגיד על "הברית החדשה" היא, שזו "ברית חדשה". אין בינה ובין התורה אפילו דמיון קלוש. נוכיח זאת באמצעות השוואה קצרה:

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, על פי הבורא עצמו (בעל החוזה) שהכתיב את התורה למשה, מילה במילה.
2) הברית החדשה לעומת זאת נכתבה על ידי כותבים שונים - בני אדם, ולא מפי הא-לוהים.

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, וזאת על ידי משה גדול הנביאים שכתב את התורה מפי הבורא.
2) הברית החדשה לעומת זאת נכתבה על ידי כותבים שונים, וגם לא על ידי "ישוע".

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, שנמסר לעם ישראל בתקופה המדוברת, בחיי משה.
2) הברית החדשה לעומת זאת נכתבה קרוב למאה שנים לאחר צליבת ישו, בידי כותבים שונים.

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, והוא התרחש תחילה לפני מיליוני בני ישראל.
2) הברית החדשה לעומת זאת נכתבה בידי כותבים שונים, כאשר שום ברית לא נכרתה בפני שום עם.

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, ועם ישראל וחכמיו מודים בה ובמשה מאז ועד היום.
2) הברית החדשה טוענת שישו הציע לישראל את "הברית", אך עם ישראל וחכמיו לא הודו בה ולא בו.

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, ומתאר שליטה בכל חוקי הטבע בניסים אדירי-מימדים.
2) הברית החדשה נכתבה בידי כותבים שונים, ומתארת להטוטים בקנה מידה קטן (כמו הליכה על המים).

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, ומתאר נסים שנעשו בפני כל עם ישראל שהודו בכך.
2) הברית החדשה נכתבה בידי כותבים שונים, וטוענת שהלהטוטים נעשו בפני עם ישראל שלא הודה בהם מעולם!

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, ועם ישראל העביר במסורה את התורה מדור לדור.
2) הברית החדשה נכתבה בידי כותבים שונים, ולא עברה במסורה משום עם.

1) החוזה בין הבורא לעם ישראל נכתב בתורה, ועם ישראל ידע וקיבל זאת בהסכמתו המלאה.
2) הברית החדשה נכתבה בידי כותבים שונים, ושום עם לא קיבל אותה בידיעתו או בהסכמתו.

* * *

כפי שקל להבין, "הברית החדשה" היא הדבר האחרון שהיא מתיימרת להיות - "ברית חדשה".

"ברית" צריכה להנתן על ידי בעל הברית. אך גם הנוצרים מודים שכתביהם לא הוכתבו מילה במילה מפי הא-לוהים או "נביאו".
כך שלמעשה אין כאן שום "ברית", אין כאן שום "חוזה", ולא קיים שום מסמך אותנטי הדורש שינוי או ביטול של החוזה המקורי שנאמר מפי הא-לוהים, נכתב באצבע נביאו, וניתן בפני מיליוני עדים בידיעתם ובהסכמתם, וזאת בדור שבו נכרת החוזה.

בברכה,
דניאל בלס.

 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il

תוקן על ידי - דניאל_בלס - 23/06/2009 20:10:17


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-7/7/2009 16:53 לינק ישיר 

האם מוטלת על גוי לברר לעצמו מהי דת האמת ?

 

והאם יש בעיה מבחינת היהדות שהמוסלמי יישאר מוסלמי ?

 

ואלי גם הנוצרי יכול להשאר נוצרי אם נאמר שהנצרות היא לא עבודה זרה,

 

ואיך להתייחס לסיפורי מופת של שי'ח ערבי או כומר נוצרי, האם תמיד יש לומר שזה בא מכח הטומאה ?מחובר
נשלח ב-7/7/2009 20:54 לינק ישיר 

שלום מאיר,
שאלת: "האם מוטלת על גוי לברר לעצמו מהי דת האמת?"

כל אדם בעולם צריך לחפש את האמת על החיים, ומשמעות חייו בעולם.
אך על היהודי יש חובה נכבדת וחשובה יותר מזו של הגוי, ולכן היהודי מטבעו הוא אדם ביקורתי וסקרן יותר. אני אומר זאת מנסיוני האישי, שראיתי כי גויים הולכים במה שנקרא "חוק העדר" מבלי לשאול יותר מידי שאלות, ויתירה מכך - הם דוחים שאלות ורואים בהם כפירה בדת.
לעומת זאת לא הכרתי כמעט חרדי אחד שלא שאל מעולם שאלות על החיים ועל הדת, וקיבל תשובות מלאות לכל שאלותיו. היהדות מעודדת שאלות ובירור של האמת, ולכן לא קיים אצלנו את מה שנקרא "חוק העדר".
היהודי הוא מטבעו סקרן וביקורתי יותר, הרבה יותר, מכל גוי שיצא לי לפגוש. היהודי הוא קשה עורף והדבר ניכר בו ביותר. גויים איתם התווכחתי, הצלחתי לשכנע בקלות יחסית, ושמתי לב שהחקירה שלהם לא נבעה מרצון פנימי לאמת, זו היתה חקירה קרה וחסרת משמעות מבחינה אישית. לעומת זאת אצל יהודים ראיתי להט מיוחד בכל הנוגע לדת ומשמעות החיים. דיברתי עם יהודים משיחיים ועם גויים נוצרים, ושמתי לב שהיהודים המשיחיים היו הרבה יותר להוטים מהגויים הנוצריים. האמת הרבה יותר הפריעה להם, על אף שהם טעו בה ובגדול.
הגויים איתם שוחחתי היו די אפתיים לעניין הדת, וראו בה דבר נוסף בחיים, אך לא את החיים עצמם. לעומת זאת אצל יהודים גיליתי סקרנות מיוחדת, ביקורתיות שאינה יודעת גבולות, ואני נאלץ להודות... גם לא מעט חוצפה. היהודים הם קשי עורף, והדבר ניכר עליהם יותר מכל אדם אחר בעולם.

לכן על הגויים מוטל לקיים רק שבע מצוות בני נח, שהן מצוות המובנות גם מצד השכל וההגיון הישר בלא דת.
עם כל זאת, גוי אשר באמת ובתמים יחפש אחר האמת - לא יתקשה במיוחד למצוא אותה, וגם אם הוא יהיה בקצה העולם - הבורא יכוון אותו לדת האמת. כל סיפורי הגויים שהתגיירו, שיצא לי לשמוע, היו סיפורים מעניינים ומרתקים אשר נראתה מהן יד ההשגחה.
הבורא עוזר לכל גוי שבאמת רוצה את האמת ומוכן לחפש אותה ללא דעות קדומות ורצון אישי.

אך הגוי לא חייב להתגייר, וגם לא צריך להתגייר. הגיור שמור רק לאנשים מיוחדים מאוד, אשר רוצים באמת יותר מכל דבר אחר בחיים.
הגוי הפשוט, העובד, חי את חייו ושואף רק לחיי החומר. ממנו לא מצפה הבורא יותר מאשר קיום שבע מצוות בסיסיות - של עזרה לזולת, כיבוד הורים, שלא להתאכזר לבעלי חיים (איבר מן החי) וכיוצא באלה.

* * *

עוד שאלת: "והאם יש בעיה מבחינת היהדות שהמוסלמי יישאר מוסלמי?"

לכאורה אין בעיה עם זה, כל עוד הוא לא מזיק לאיש. האיסלאם עדיף מהנצרות, מכיוון שהוא מעודד לאמונה בא-לוהים אחד בלבד, שאין שני לו. הטעות העיקרית באמונתם, הוא שהם אינם מכירים ביהודים כמעבירי התורה האמיתית עד עולם, והם חושבים נביא שקר לנביא אמת.
אך כל עוד המוסלמי שומר על שבע מצוות בני נח, כמו לא לרצוח, לא לגנוב, לא לשכב משכבי זכור וכו' - אז הוא גוי הפועל נכונה, ולא צריכה להיות איתו בעיה.

* * *

שאלת: "ואלי גם הנוצרי יכול להשאר נוצרי אם נאמר שהנצרות היא לא עבודה זרה".

האמונה הנוצרית היא בעייתית יותר מהאיסלאם, כי הנוצרים חושבים בן-אדם לא-לוהים, מתפללים אליו וחגים לזיכרו של אותו האיש. עם זאת, גם הנוצרים מאמינים בא-לוהים אשר יצר את העולם, ולכן אמונתם נקראת "שיתוף". יש מפרשים האומרים שהיהודים צוו על איסור השיתוף, אך גויים לא צוו בכך, ולכן מבחינתם הם טועים, אך לא בהכרח כופרים.
אפשר כי גם נוצרי אדוק השומר על שבע מצוות בני נח, הוא גוי הפועל נכונה.

שים לב שהנצרות והאיסלאם, עם כל השקר שבהן, בכל זאת הפיצו את האמונה בא-לוהים ובתורת ישראל בכל רחבי העולם כולו. זה לא צירוף מקרים, ומובן שא-לוהים חזה זאת, וכיום יש לכל גוי את האפשרות להכיר בבוראו, להיות אדם ישר וצדיק, וגם ללמוד את תורת ישראל בשפה שלו ולהבין מיד היכן נמצאת האמת האבסולוטית.

* * *

עוד שאלת: "ואיך להתייחס לסיפורי מופת של שי'ח ערבי או כומר נוצרי, האם תמיד יש לומר שזה בא מכח הטומאה?"

התורה מלמדת אותנו שחרטומי מצרים, אשר היו עובדי אלילים גמורים, היו מסוגלים להפוך מקל לנחש - לפחות למראית העין. כמו כן, חז"ל מספרים שישו עסק בכשפים כדי לתעתע בהמונים, ואומרים עליו כי הוא "כישף, הסית והדיח".

התורה קובעת מפורשות שאסור להאמין לנביא, ואפילו אם יעשה אות ומופת גלויים, במידה והוא מבקש לבטל מצוות מן התורה או ללכת אחרי א-לוהים אחרים.
וכך כותבת התורה (דברים, פרק יג, ב):
"כי יקום בקרבך נביא או חולם חלום, ונתן אליך אות או מופת. ובא האות והמופת אשר דיבר אליך לאמור: נלכה אחרי אלוהים אחרים, אשר לא ידעתם ונועבדם, לא תשמע אל דברי הנביא ההוא או אל חולם החלום ההוא: כי מנסה ה' אלוקיכם אתכם, לדעת הישכם אוהבים את ה' אלוקיכם בכל לבבכם ובכל נפשכם. אחרי ה' אלוקיכם תלכו ואותו תיראו; ואת מצוותיו תשמורו ובקולו תשמעו, ואותו תעבודו ובו תדבקון".

עלינו לעשות הפרדה מוחלטת בין הנסים המתוארים בתורה ובין מעשי קוסמות וכישופים מעשי ידי אדם, ואני מצטט מתוך תגובה שכתבתי לאחרונה:

זה לא פלא גדול לעשות "נסים מקומיים" בקנה מידה קטן. אי אפשר להשוות זאת למאורעות אדירים, שמראים בבירור על שליטה ושינוי הטבע. כל מעשה שאדם מסוגל לעשות אותו - הוא מעשה מקומי. לכן כל הקוסמים וה"מכשפים" עושים מעשים מקומיים. בדרך של קוסמות וכישוף ניתן אולי להפוך "כוס מים" ל"כוס דם" למראית העין... אך לא ניתן להפוך ים שלם לדם!
בדרך של קוסמות ניתן לעשות מעשים מקומיים, קטנים, לקהל יעד קטן. באמצעות אשליה ניתן ליצור דברים רק למראה עין, אך לא לשנות את המציאות. ואותו הדבר עם "כישוף" (שלפי הרמב"ם גם הוא סוג של אחיזת עיניים, קוסמות). בדרך כישוף ניתן אולי להרוג אדם (?), אך מובן שלא ניתן להרוג את כל בכורי מצרים באותו רגע (לשם כך צריך להיות בכל מקום, ולדעת מי בכור ומי לא בארץ שלמה, כח אשר רק נותן הנשמות מסוגל לו).
מעשה שרק א-לוהים יכול לעשותו הוא מעשה אדיר-מימדים, שעם שלם צופה בו - כמו ים שלם הופך לדם, ארבעים שנה של תחייה נסית במדבר, אש וברד היורדים יחד מן השמים בתזמון מתואם בפי הנביא, קריעת ים סוף וכדו'. דברים בקנה מידה אדיר שכאלו, כבר לא יכולים להיות אשליה. שום אדם בשר-ודם לא מסוגל לשנות את המציאות והטבע. רק מי ששולט במציאות ובטבע מסוגל לשנותם לפי רצונו. רק מי שנמצא בכל מקום ובכל זמן מסוגל להרוג את כל בכורי מצרים באותו הרגע. תורת ישראל היא התורה היחידה בהיסטוריה הטוענת לאירועים ניסיים בסדר גודל של הפיכת חוקי הטבע, ובקנה מידה לאומי.

ואכן, במעמד הר-סיני מתבטא ההבדל הגדול ביותר בין כל דת בעולם לדת האמת היחידה. בספר דברים (ד) אומר ה' את ההבדל בין הדת היהודית לכל דת אחרת בעולם:
ובשפה פשוטה: "לך ותשאל על הימים הראשונים שהיו לפניך, מהיום שבו ברא א-לוהים את האדם על הארץ, ובכל רחבי העולם - האם היה דבר גדול כזה או אפילו רק נשמע כמוהו (?!), האם היה עוד עם ששמע את קול הא-לוהים מדבר אליו מתוך האש כמו שאתה שמעת וחיית (?!), או האם ניסה א-לוהים לבוא ולקחת לו עוד עם בנסים גדולים ועצומים כמו שעשה לכם ה' אלוהיכם במצרים לעיני כולכם (?!). אתה ראית וידעת כי ה' הוא הא-לוהים, אין עוד מלבדו, מן השמים השמיע הא-לוהים את קולו ללמדך, ועל הארץ הראה לך הא-לוהים את כוחו הגדול, ושמעת את הדברים שאמר מתוך האש, ובגלל שא-לוהים אהב את אבותיך הוא בחר בצאצאים שלהם והוציא אותך בכוחו הגדול ממצרים כדי שתירש עמים גדולים וחזקים ממך, להביא לך את ארצם של הגויים כדי לשבת בה, וידעת היום והבנת בלבך כי ה' הוא הא-לוהים בשמים ובארץ, חוץ ממנו אין עוד, ושמרת את החוקים ואת המצוות אותם אני מצווה אותך היום, כדי שיהיה טוב לך ולבנים שלך אחריך, כדי שתחיה זמן רב על האדמה אותה ה' א-לוהיך נותן לך לתמיד".

קרא עוד במאמר:
http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2643281&whichpage=&forum_id=4142

לדעתי האישית, רובם המוחלט של הכמרים ומנהיגי הכתות העושים "נסים" הם לא מכשפים, אלא משתמשים בלהטוטים, מעשי קסם ופלאי הטכנולוגיה.
שמעתי פעם על כומר מפורסם מאוד אשר היה עומד לפני קהל של אלפי אנשים בכל רחבי העולם, ובכל פעם הוא היה קורא בשמותיהם של אנשיים אקראיים מן הקהל, ואומר להם לפתע מה הגיל שלהם, מאיפה הם הגיעו, מה הבעיות שלהם, ואף גורם להם לחשוב שהם נרפאו לגמרי. מי שהיה נמצא שם, ודאי היה בטוח שהכומר ניחן בכוחות עליונות המאפשרים לו לקרוא מחשבות ואת ליבותיהם של אנשים.

ביקורת קצרה לעומת זאת הוכיחה נתון מפתיע - כאשר בדקו אותות רדיו באולם שבו דרש הכומר לאלפי אנשים, נתגלה שידור רדיו מיוחד המשודר ישירות לאוזנייה הנמצאת באוזנו של הכומר. באוזנייה נשמעה לא פחות ולא יותר קולה של אשתו של הכומר, האומרת משפטים בסגנון הבא - "בשורה מספר 46, כיסא מספר 13, נמצאת אשה זקנה בת 93, היא הגיעה עם שני הבנים שלה, יש לה בעיות גב חזקות והיא צולעת".
מסתבר שהכומר היה מקבל שידור מיוחד מאשתו ישירות לאוזנייה, וכך יודע לבחור את האנשים מהקהל, לומר להם מה הבעיות שלהם, בני כמה הם, כמה ילדים יש להם, וכדו'.
אך מאיפה אשתו של הכומר ידעה את כל הפרטים הללו?
בירור קצר העלה שכל מי שמגיע להרצאה של הכומר חייב למלא טופס, ובו לציין תעודת זהות, כמה ילדים יש לו, איפה הוא גר, ואפילו מהן הבעיות שלו. לאחר שהושגה התעודת זהות, חקירה קצרה יכלה להעלות פרטים אודות אנשים "אקראיים" מהקהל, שבוכים לפני אלפי אנשים מרוב התרגשות ויראה.

כמרים לא נאמנים לאמת, הם לא ביקורתיים בכלל כלפי הדת שלהם, הם מציעים אמונה עיוורת לגמרי, הם אוסרים לשאול שאלות על הדת, ויתירה מכך - הם רואים בשאלות דתיות כפירה באמונתם. אנשים כאלו לא התחייבו מעולם לאמת, הם חיים באמונות דמיונות, לכן אין זה פלא כאשר כומר ישתמש בדרכים של שקר ומרמה לציד נפשות לנצרות (ובמיוחד לכיס), או יתפסו על מעשים גסים.

קשה לי להאמין שקיים בימינו כישוף אמיתי בעולם, וגם אם הוא קיים - איני סבור שהוא ימצא בידיהם של נוצרים או מוסלמים רודפי פרסום.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-7/7/2009 21:56 לינק ישיר 

רוב תודות על התגובה המחכימה  והמפורטת,

ושאלה נוספת: מה פירוש 'אחיזת עיניים' מה שייך אחיזת עיניים בסרט צילום, הלא המצלמה מצלמת את המציאות ?

ויש קוסמים מפורסמים, שעושים פשוט דברים מדהימים, לעדשת המצלמה, ותמיד חשבתי שזה כישוף,  האין זה נכון ?

ובאותה נשימה הזכיר את אורי גלר, שמעתי מהר' פנגר (הרצאה) שגלר אמר שכוחותיו הופיעו כתוצאה ממפגש עם חייזרים, (שדים),

מה זה הדבר הזה, יש לזה תקדים ?

אולי כדאי לעשות סדר בעניין.מחובר
נשלח ב-8/7/2009 01:08 לינק ישיר 

שלום מאיר,
שאלת: "מה פירוש 'אחיזת עיניים' מה שייך אחיזת עיניים בסרט צילום, הלא המצלמה מצלמת את המציאות?"

מצלמה לא מצלמת את המציאות כפי שהיא באמת, אלא מציגה זוית הסתכלות מסויימת מאוד מהמציאות, מדגישה אותו, מוציאה אותו מכל פרופורציה, וזאת באור שונה לחלוטין מן המקור, בדיוק כפי שרוצה להראות אותו הבמאי.
אני מניח שכיום ניתן "לצלם" במצלמה כל דבר שניתן רק לדמיין. טכניקות הצילום והעריכה בימינו כמעט שאינם יודעים גבולות. השאלה היא על מי אתה סומך, ועד כמה זה רציני.

* * *

כתבת: "ויש קוסמים מפורסמים, שעושים פשוט דברים מדהימים, לעדשת המצלמה, ותמיד חשבתי שזה כישוף,  האין זה נכון?"

קוסמים בימינו אינם מכשפים, ומודים בעצמם שהם עושים את הקסמים בדרך טבעית לחלוטין. מעט הגיון בריא ובדיקה קצרה באינטרנט יכולים לגלות במהירות את התכסיס שמאחורי מראית העין השקרית. אומנות חושים היא טכניקה בפני עצמה, באמצעותה מסוגלים קוסמים לשדר לתת-מודע של אדם צורות, מילים או מספרים, ואחר כך "לקרוא את מחשבותיהם"... התרגילים והתכסיסים של הקסמים בימינו מסוגלים להדהים את האדם הבלתי מנוסה, ולגרום לו לחשוב שהקוסם יוצר דברים יש מאין, עובר דרך חומרים קשיחים, וקורא מחשבות.

בוא ואספר לך סיפור אמיתי שהיה.
קרוב משפחה שלי הוזמן פעם לכנס, בו הופיע קוסם אשר הדהים את כל הנוכחים. ומה הקוסם בדיוק עשה?
הוא לקח לוח גדול, ושאל את הנוכחים באולם, באופן אקראי לחלוטין שאלות שונות ומשונות. כמו לדוגמה - "איזה אוכל אתה הכי אוהב? מה הצבע האהוב עליך? כמה ילדים יש לך? תגיד מספר אקראי".
הקוסם עבר בין אנשים שונים באולם, ובכל פעם שצעק מישהו איזו מילה - כתב אותה הקוסם על הלוח בגדול.
לאחר מכן ביקש הקוסם ממישהו אקראי מן הקהל לפתוח את התיק שלו, ומשם הוא התבקש להוציא פתק ולהקריא אותו. לתדהמת כל הנוכחים, הקריא המזומן בדיוק את אותה רשימה הכתובה על הלוח... מה קרה כאן בעצם? האם הקוסם הוא קורא מחשבות? האם הוא חוזה את העתיד? רבים חשבו שהוא מכשף, אך מה שבטוח - כולם נדהמו לחלוטין.

אני כמובן חייכתי. הכרתי הרבה מאוד קסמים אשר במבט ראשון נראו לי "בלתי אפשריים לחלוטין", אך לאחר שקראתי עליהם, גיליתי בדיוק את התכסיס העומד מאחוריהם, אשר בדרך כלל גם היה פשוט במיוחד.
ניסיתי לחשוב מה היה התכסיס של הקוסם מן האולם. הרעיון הראשון שעלה בראשי, הוא שהנוכחים אשר הקריאו את המילים נתבקשו מראש על ידי הקוסם לומר את מה שאמרו. אפשרות זו נפסלה על הסף, מכיוון שחלק מן המדברים באולם היו חברים קרובים של קרוב המשפחה שלי.
המחשבה השנייה שעלתה בראשי, היא שהקוסם למעשה שאל שאלות פשוטות למדי, אשר התשובות עליהן מצומצמות, לפני כן הוא הכין מספר דפים עם תשובות שונות והוא הניח אותן במקומות שונים (בתיק, בארנק, בכובע, וכו'), ולאחר שנשאלו השאלות המתאימות, מבקש הקוסם מאדם אקראי מן הקהל להוציא את הפתק הנכון מהמקום המתאים. אך גם אפשרות זו נפסלה על הסף, מכיוון שחלק מן השאלות היו ספיציפיות במיוחד, כך לדוגמה צעק אחד מהנוכחים "ספגטי בולונז", ואחר קרא על שאלה אחרת "מכשיר ג'י-פי-אס". מובן כי מילים כה אקראיות לא יכל הקוסם לתכנן מראש בפתקים שונים.

כמעט שויתרתי על הנסיון לגלות את התכסיס המתוחכם של הקוסם, עד שלפתע עלה בדעתי רעיון חדש. חשבתי לעצמי, הרי כדי שימצא בתיקו של הקוסם פתק עם אותה רשימה המופיעה על הלוח - היה צורך שמישהו יכתוב את הרשימה הכתובה בלוח... יחד עם הקוסם!
לפתע הבנתי כי היה חייב להיות שותף לקוסם בקהל, אשר כתב את המילים שאומרים האנשים מהקהל במקביל לקוסם הכותב את המילים בגדול על הלוח. ובזמן שהקוסם מסיח את דעת הקהל, מכניס השותף לתיק של הקוסם את הפתק עם הרשימה. אחר כך מבקש הקוסם מאדם אקראי מן הקהל לגשת לתיק ולהקריא את הפתק הנמצא בו, לתדהמת כל הצופים.

סיפרתי על הרעיון האחרון שלי לקרוב המשפחה, והוא קפץ בקריאה נרגשת - "נכון, באמת היה לו שותף, הקוסם כל הזמן היה עם הילדה הקטנה שלו, שהעבירה לו דברים לבמה, והוא אפילו ביקש ממנה כמה פעמים למסור את התיק שלו. אבל אף אחד לא חשד בה אפילו לרגע, בגלל שהיא היתה קטנה ותמימה כל כך".
אף אחד לא הסתכל מה עשתה הילדה בזמן שהקוסם כתב על הלוח את המילים שצועקים אנשים בקהל. אם היו בוחנים אותה, לבטח היו רואים את הילדה כותבת בפתק קטן את המילים הנכתבות על הלוח, ומבחינים כיצד היא מסדרת את התיק של אביה הקוסם, תוך כדי הכנסת הפתק אל התיק.

מקרה שכזה יוכל ללמד אותך להבא, שלא להאמין לקסמים, גם כאשר אינך מבין כיצד הם נעשים. יש הרבה קסמים שנראים בלתי אפשריים לחלוטין בדרך הטבע, אך לאחר שאתה מגלה כיצד נעשו - הם מאבדים מכל יופיים. קסמים הם לא יותר מאשליות, תעתועי ראייה והצגה.

שים לב שכאשר משה זרק את מטהו - המקל הפך לנחש. אך כאשר הפכו החרטומים את המקל לנחש, מה נאמר: "ויעשו החרטומים כן בלהטיהם" - שים לב לדיוק המילים. החרטומים לא באמת הפכו את המקל לנחש, הם רק עשו זאת "בלהטיהם", בקסמים שלהם, למראית עין בלבד. המקל של משה באמת הפך לנחש, ולכן גם בדרך נס אכל את הנחשים האחרים. לעומת זאת מקלותיהם של החרטומים רק נראו כאילו הם הופכים לנחשים. קרוב לודאי שהחרטומים ידעו כיצד להחליף במהירות בין מקל לנחש, או להעמיד נחש בצורה שידמה מאוד למקל. הם עשו זאת בתכסיס, באמצעות אשליה. וזה מה שעושים כל הקוסמים בעצם.
לכן התגלה הבורא לכל עם ישראל באופן שלא ניתן עוד להגדירו כתעתוע, קסם או אשליה. באמצעות קסם ניתן אולי "להפוך" למראית עין כוס מים לכוס דם, אך לא ניתן להפוך ים שלם לדם, להרוג את כל בכורי מצרים באותו רגע, להשקות ולהאכיל מיליוני אנשים במשך ארבעים שנה במדבר, או לקרוע את הים. הנסים המתוארים בתורה הן עדות ישירה לכוחו של הבורא, ששום קסם ואשליה אנושיים לא ידמו לו.

* * *

כתבת: "ובאותה נשימה הזכיר את אורי גלר, שמעתי מהר' פנגר (הרצאה) שגלר אמר שכוחותיו הופיעו כתוצאה ממפגש עם חייזרים, (שדים), מה זה הדבר הזה, יש לזה תקדים?"

אורי גלר הוא לא יותר מקוסם המציג אשליות. שים לב שבכל הופעותיו הוא תמיד מביא את הכפיות מהבית...
באמצעות תכסיסים פשוטים מאוד ניתן לגרום לכף להראות, כאילו היא מתעקמת בכח המחשבה ומתפרקת לשני חלקים. למיטב ידיעתי יש שתי צורות לעשות את התרגיל, האחד הוא לכופף את הכף מספר רב של פעמים לפני ההופעה, באופן שבו הכף תוכל להשבר בקלות ביד אחת. הדרך השנייה היא לשבור את הכף לשניים לפני ההופעה, ולהחזיק את שני חלקי הכף ביד אחת, כאילו היתה הכף שלמה, ואחר כך לכופף אותה ממש בעדינות עד ששני החלקים נופלים מן היד... כמובן שחשוב מאוד במהלך ההופעה לעשות הבעה "חושבת" ו"מתרכזת" ככל האפשר, ולעיתים גם להראות שהתרגיל לא מצליח, ואף קשה במיוחד. רק בכוחות מיוחדים ובמאמץ רב מאוד, מראה הקוסם כיצד הוא מצליח בכח המחשבה לשבור את הכפית לשניים.

פעם אחת ג'יימס ראנדי (קוסם ידוע אשר מפריך בעלי-כוחות למיניהם), הגיע להופעה של אורי גלר, ושם הוא ביקש מאורי גלר לכופף כפות וחלקי מתכת שהוא הביא מהבית. אורי גלר המופתע לא ידע מה לעשות, כי הוא תמיד הביא כפות מוכנות מן הבית שלו... אז הוא נגע בכפות ובחלקי המתכת ולאחר "נסיונות קשים ומאומצים" הוא גימגם לקהל - "אני לא יודע, הכוחות שלי לא עובדים הערב, אולי יש משהו מיוחד בכפות האלה, שדה אנרגיה שמונע ממני לכופף אותן".
מצחיק מאוד, במיוחד לאור העובדה שרוב בעלי-הכוחות בתוכניות של ג'יימס ראנדי אומרים בדיוק את אותו הדבר לאחר שמוכיחים את שקריהם המטופשים.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-17/8/2009 23:53 לינק ישיר 

שלום לך,
שאלה קטנה בקשר לשינוי דעתו של האלוקים.
כתבת שהנצרות מאמינה שאלוקים לא יחליף את עם ישראל ומאידך הם מאמינים שהוא עשה זאת בפועל. וזו אמונה בשינוי דעתו של האלוקים דבר שלא שייך בו.
לכאורה, הרי ראינו שהאלוקים מתחרט על מעשיו וחוזר בו כמה וכמה פעמים בתנ"ך (בריאת האדם, נח וכו').

תודה.


מחובר
נשלח ב-18/8/2009 00:28 לינק ישיר 

שלום אהרון,
נאמר במפורש על הא-לוהים בתנ"ך (שמואל א, פרק טו, כח): "נצח ישראל לא ישקר ולא ינחם, כי לא אדם הוא להנחם". א-לוהים לא משנה את דעתו. וכך נאמר גם על עם ישראל במפורש (מלאכי, פרק ג, ו): "כי אני ה' לא שניתי, ואתם בני יעקב לא כליתם" - כלומר א-לוהים לא משתנה, ולכן גם הבטחתו לישראל לא משתנה, וכפי שהבטחתו קיימת, כך גם עם ישראל קיים וחי.

האדם כידוע מסוגל לשקר ולחזור בו מדברו, אך הא-לוהים הוא נצחי, הוא רואה את העתיד, ולכן גם הבטחתו היא נצחית. פירוש המילה "וינחם" הוא להצטער. לכן כאשר כתוב שאדם בשר ודם "ינחם", פירוש הדבר שהאדם מצטער על טעותו, מתחרט וחוזר ממה שהוא עשה. אך א-לוהים כמובן לא עושה טעויות, כי הא-לוהים הרי יודע את לב האדם, וגם את העתיד, ודבר לא נסתר ממנו. כאשר נאמר שא-לוהים "ינחם", פירוש הדבר שא-לוהים מצטער על בחירת האדם, אך הוא כמובן לא יחזור בו מהחלטתו, כי הוא אינו אדם המשנה את דעתו או משקר חלילה. ואנו רואים זאת לכל אורך התנ"ך.
כאשר חטא שאול, הדיח אותו ה' מהמלוכה. והנביא שמואל אמר לו בשם ה': "נצח ישראל לא ישקר ולא יינחם, כי לא אדם הוא להינחם" - כלומר הבורא לא ישנה את דעתו, כמו אדם שמשנה את דעתו - שאול כבר לא יהיה מלך על ישראל, כי כך ה' החליט ואין לשנות את החלטתו. כמה פסוקים לאחר מכן נכתב: "וינחם ה' על שאול..." - אין חלילה הכוונה ש-ה' שינה את דעתו, ה' רק מצטער על מה שאין להשיב. וההוכחה - ה' לא משיב את שאול למלך, אלא בחר להדיח אותו מהמלוכה וכך באמת קרה. ה' לא שינה את דעתו, אף על פי שהוא הצטער על מעשה שאול וההשלכות הבלתי נמנעות למעשיו.
הבורא למעשה נתן בחירה לאדם, והבחירה היא חופשית, כך שהאדם יכול לעשות את הרע או הטוב בעיני השם. האדם נמצא במבחן, והוא הקובע את מקומו על ידי מעשיו. מסיבה זו א-לוהים מצטער ומתחרט על מעשי האדם הרעים, אך כמובן לא משנה דבר מהבטחתו. כך שבני האדם, שהם איפוא היצורים הבלתי-מושלמים, הם שמשנים את העולם עם חוסר השלמות שלהם, הבחירה האישית. הבורא מתנהג עם בני האדם בשלמות, בצורת הנתינה הטובה ביותר עבורם. אך בני האדם יכולים לבחור שלא לקבל את הנתינה הזו או לכפור בה, ובמילא הבורא ישיב להם כגמולם (היות שהבורא הוא שלם ומושלם). אך מכיוון שהבורא הוא בעל רצון נתינה אינסופי אז תכונתו לרחם היא גם אינסופית. זו תוכל להגיע לידי ביטוי רק אם האדם יבקש סליחה או מחילה או יביע חרטה. כי אז הבורא (שמטבע רצונו המושלם מבקש להטיב לברואיו) יכופף את הבריאה בכדי להטיב גם לאדם החוטא.
הנביא אומר: "כי לא כמחשבותיכם מחשבותי, נאום ה'", ובמקום אחר: "נצח ישראל לא ינחם ולא ירמה". כלומר הבורא לא יכול לטעות. אם הבורא איפוא מצטער על הבריאה, הוא רק בגלל שהבורא רוצה לתת והאנשים אינם מוכנים לקבל את הנתינה של הבורא.

למעשה נאמר בספר התורה במפורש את העתיד, שעם ישראל יחטא, וא-לוהים לא יעזוב אותם לעולם, ורק שמירת המצוות תגן עליהם באחרית הימים. בנבואה זו אפילו נאמר כי אנשים יחשבו שא-לוהים חזר בו מהברית בסיני (!) בגלל הצרות והיסורים, לכן א-לוהים אומר לבני-ישראל כי יש לשמור את התורה לעד, וזרע ישראל לא יכחד, כי א-לוהים ישמור עליהם גם אחרי שיפרו את הברית:
(דברים ל): "והיה כי יבואו עליך כל הדברים האלה, הברכה והקללה, אשר נתתי לפניך והשבת אל לבבך בכל הגוים אשר הדיחך ה' אלוקיך שמה: ושבת (-וחזרת) עד ה' אלוקיך ושמעת בקלו - ככל אשר אנכי מצוך היום - אתה ובניך, בכל לבבך ובכל נפשך: ושב ה' אלוקיך את שבותך ורחמך, ושב וקבצך מכל העמים, אשר הפיצך ה' אלוקיך שמה. אם יהיה נדחך בקצה השמים - משם יקבצך ה' אלוקיך, ומשם יקחך, והביאך ה' אלוקיך אל הארץ אשר ירשו אבתיך וירשתה, והיטבך והרבך מאבתיך: ומל ה' אלוקיך את לבבך ואת לבב זרעך, לאהבה את ה' אלוקיך בכל לבבך ובכל-נפשך למען חייך, ונתן ה' אלוקיך את כל האלות האלה, על-איביך ועל-שנאיך, אשר רדפוך - ואתה תשוב, ושמעת בקול ה' ועשית את כל מצותיו אשר אנכי מצוך היום - והותירך ה' אלוקיך בכל מעשה ידך, בפרי בטנך ובפרי בהמתך ובפרי אדמתך לטבה, כי ישוב ה' לשוש עליך לטוב, כאשר שש על-אבתיך, כי תשמע בקול ה' אלוקיך - לשמר מצותיו וחקתיו הכתובה בספר התורה הזה - כי תשוב אל-ה' אלוקיך, בכל לבבך ובכל-נפשך" (נבואה זו מלמדת אותנו שעם ישראל צריך להאמין אך ורק בא-לוהים, ורק דרך האמונה בו וקיום מצוות התורה נזכה לגאולה וההצלה של א-לוהים).
(דברים, פרק כט): "ואמר הדור האחרון בניכם אשר יקומו מאחריכם והנוכרי אשר יבוא מארץ רחוקה, וראו את מכות הארץ ההיא ואת תחלואיה אשר חילה ה' בה... ואמרו כל הגויים - על מה עשה ה' ככה לארץ הזאת, מה חורי האף הגדול הזה: ואמרו על אשר עזבו את ברית ה' אלוקי אבותם, אשר כרת עמם בהוציאו אותם מארץ מצרים!" (יש כאן נבואה מפורשת שהגויים יחשבו שא-לוהים הפר את הברית עם ישראל!).
ראה עוד פסוקים רבים המראים זאת:
http://hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2641341&forum_id=4142

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-18/8/2009 15:35 לינק ישיר 

תודה על התשובה, אך עדיין, כיצד אתה מתייחס לפסוקים בפרשת בראשית הכותבים "וינחם וכו'" שהקב"ה הצטער על מעשיו ורצה לחזור בו כביכול?

תודה.


מחובר
נשלח ב-18/8/2009 15:54 לינק ישיר 

שלום אהרון,
אם א-לוהים היה מתחרט כמו אדם חלילה, אז הוא היה מחזיר את כל הבריאה לתוהו ובוהו ברגע אחד, כאילו לא קרה דבר. הוא גם היה יכול ליצור "בני אדם" כרובוטים המתנהגים כפי רצונו ללא בחירה, או ליצור מלאכים בלבד. טעות וחרטה לא שייכת אצל מי שהוא נצחי ויודע הכל, ולמעשה פסוקים רבים בתורה ובנ"ך כותבים במפורש שא-לוהים יודע הכל, ולא נסתר ממנו דבר:
http://hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2656377&forum_id=4142

א-לוהים כמובן לא עושה טעויות, אך הוא יצר אדם שהוא בעל בחירה לעשות טעויות. שאול המלך היה באמת הבחירה הטובה ביותר להיות מלך על ישראל, וללא טעותו הוא היה ממשיך ומולך על ישראל. הבחירה היתה בידו, והקב"ה תמיד עשה הכל לטובתו ולטובת ישראל. אך מכיוון שא-לוהים נתן לבני-האדם בחירה חופשית, אז בני-האדם יכולים גם לקלקל את הבריאה והתוכנית האלוקית, ועל כן הא-לוהים מצטער.
הסברתי בתגובתי הקודמת שהפסוק "וינחם וכו'", כוונתו היא, שא-לוהים הצטער על מעשי האדם הרעים, באופן כזה, שהיה עדיף להם שלא נבראו מאשר שנבראו. אך מכיוון שהבחירה חופשית, היא ניתנה ביד האדם לטוב ולרע. וא-לוהים התעצב על ריחוק האדם ממנו, שהוא היפך תכלית הבריאה ומשמעות החיים למענה א-לוהים ברא את העולם.

פסוקים מפורשים בתורה כותבים שא-לוהים לא חוזר בו מהחלטה, ואכן אתה רואה לאורך כל התנ"ך שא-לוהים לא חוזר בו מהבטחותיו, גם כאשר הוא מנחם על מעשי האדם הרעים. התורה כותבת במפורש שא-לוהים לא יחזור בו מבריתו גם כאשר עם ישראל יפר את הברית. ישנם גם פסוקי נבואה מפורשים המראים שא-לוהים "קורא כל הדורות מראש", יודע הכל, ומצווה לשמור את המצוות לעולם ועד. הנצרות איפוא, מופרכת מכל וכל.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-18/8/2009 23:45 לינק ישיר 

תודה רבה וישר כוח!


מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > HaEmet פורום האמת האבסולוטית > הפרכה פשוטה ומוחלטת נגד הנצרות והאמונה בישו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר