אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · דת ואמונה · HaEmet פורום האמת האבסולוטית · המפץ הגדול, המבול, וגיל העולם!
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.
נשלח ב-25/5/2009 16:42 לינק ישיר 
המפץ הגדול, המבול, וגיל העולם!
מצורף קובץ

המפץ הגדול והיווצרות היקום - תיאורים חסרי בסיס!

בספרי לימוד ותוכניות "מדעיות" מראים כיצד היקום הופיע ב"מפץ גדול" ואדיר. בעיתונים ה"מדעיים" והטלויזיה מוצגים שיחזורים מרהיבים ותלת-מימדיים של "המפץ הגדול", כוכבים הנוצרים מעצמם, מערכת השמש מתגבשת, וכדור הארץ הנוצר מתוך כדור לבה לוהט...
אך האם ידעתם שכל אלו הם שיחזורים דמיוניים לגמרי, ואין ממצאים מדעיים התומכים בהם כלל?
אף אחד לא ראה איך היקום נוצר, ובמציאות מעולם לא צולמו כוכבים או מערכות שמש הנוצרים מעצמם. למעשה גם מדענים מודים שאין להם שמץ של מושג מה היה בתחילת היקום, או איך היקום נוצר בכלל. סטיבן הוקינג ומדענים מפורסמים כתבו במפורש שאי אפשר לתאר ולהבין את התהליכים שהתרחשו בתחילת היקום.

אפילו הפרופסורים שפיתחו את תיאורית "התנפחות היקום" בשנת 1980, אמרו במפורש: "רגע הבריאה נותר בלי הסבר"!
מקור: (פרופ' אלן גות', ופרופ' פאול שטיינהרט, פורסם ב"סיינטיפיק אמריקן", כרך 250, מאי 1984, ע"מ 102).
גם פרופ' סטיבן הוקינג כתב במפורש בספרו: "הבריאה נמצאת מחוץ לתחום חוקי הפיזיקה הידועים לנו"!
מקור: (הוצאת אוניברסיטת קיימברידג', 1974, ע"מ 364, "The Large Scale Structure of Time").

וכך כתב פעם פרופסור רוברט ג'אסטרו (אסטרונום מפורסם, והמייסד של מרכז גודרד לחקר החלל של נאס"א):
"מסך המיסתורין העוטף את רגע הבריאה לא יוסר אף פעם על ידי בני אדם, אין למדע הסבר כיצד נברא העולם. רק אנשי הדת לא הופתעו מקביעה חדשה זו. המדען, שחי ופעל כל ימיו באמונה שבכוח שכלו הוא יוכל לפתור כל שאלה, נקלע למצב טראומתי: הוא העפיל כבר על פני הרים של בורות, הנה הוא עומד לכבוש את הפסגה הגבוהה ביותר, אך כשהוא מטפס על הסלע האחרון, הוא מתקבל בברכה על ידי קבוצת אנשי דת שנמצאה שם כבר מאות רבות של שנים!".
מקור: (Robert Jastrow: God and the astronomers, New-York: W.W Norton and Co., 1978, p.116).

ציטוטים אלו עומדים בסתירה גמורה למה שמלמדים ילדים בבתי-ספר ותוכניות "מדע".
המורים מלמדים השערות וניחושים בתור מציאות עובדתית (כולל תמונות ושיחזורים תלת-מימדיים מרהיבים), והילדים פשוט מאמינים להם בעיוורון. רק מי שמתעמק בנושא מגלה שאין לתיאורים הללו אחיזה אמיתית במציאות, ואפילו מדענים מודים שאי אפשר לחקור את היווצרות היקום.
כל השיחזורים של ה"מפץ הגדול", כוכבים הנוצרים מעצמם, מערכת שמש מתגבשת מעצמה, כוכב לוהט ההופך לכדור ארץ... כל אלו נעשים בדמיון בלבד, ואין להם שום קשר למציאות.
העובדה המדעית היחידה בכל הסיפור הזה הוא שיש ליקום התחלה: הממצאים המדעיים מראים שהכוכבים מתרחקים אלו מאלו, היקום מתרחב, ומכאן ההוכחה שבעבר היה היקום קטן יותר - והיתה לו נקודת התחלה שבה הכל התחיל. אבל שום מדען לא יודע איך זה קרה, ומה היה שם. הציורים והשיחזורים ה"מדעיים" השונים הם לא יותר מאשר ניחושים והשערות, אשר נועדו ליצור את הרושם כי הם למעשה עובדה מדעית גמורה.
העובדה היחידה היא שהיקום מתרחב, והיתה לו התחלה. אף אחד לא יודע מתי זה קרה, ואיך זה קרה - זו האמת המדעית, והבלתי משוחדת.

הערה לקוראים הדתיים:
רק לפני מאה שנה היו בטוחים מדענים שהיקום הוא קדמון - היקום היה קיים תמיד! זאת כאשר התורה טענה מזה שלושת אלפים שנה שהעולם נברא, והיתה לו התחלה. בכך האמינו אנשי הדת. העובדות המדעיות שהתגלו במאה השנים האחרונות אכן מוכיחות שהיתה התחלה לעולם וגם ליקום. עם זאת, לא ניתן לדעת אם התחלה זו היתה כפי שמתארים אותה אנשי מדע ("המפץ הגדול"), אך גם איני פוסל את האפשרות הזו כאשר מוסיפים בה מימד דתי. כך לדוגמה, אין לי בעיה לקבל גישה על פיה היקום נברא מתוך מפץ גדול על ידי הבורא, כפי שגם מתארים מפרשים רבים ביהדות (רש"י, האר"י הקדוש, הרמב"ן). ההתנגדות שלי היא רק לגבי הטוענים שהיקום נוצר מעצמו בלא בורא ובלי כוונה.
מאמר זה לא נכתב נגד הרעיון של "מפץ גדול", אלא רק כדי להראות את היושר ה"מדעי" של "מדענים" המופיעים בכלי התקשורת, ומידע המוצג בספרי-לימוד לילדים. נכון להיום, השיחזורים ה"מדעיים" מבוססים על הרבה דמיון, ורק מעט מאוד על מידע עובדתי.
סמל אישי
מנותק
נשלח ב-25/5/2009 16:49 לינק ישיר 

מצורף קובץ

האם היקום הוא בן מיליארדי שנים?

בתוכניות "מדע" ובבתי-ספר מלמדים המורים שהיקום הוא בן מיליארדי שנים. כל ספרי הלימוד, תוכניות ה"מדע", העיתונים, והמדריכים במוזיאונים מציגים זאת כמציאות עובדתית. כך גם נכתב באינציקלופדיות, כך אומרים שוב ושוב מדענים בתוכניות טלויזיה. ספרי-הלימוד לא מציגים זאת כהשערה או ניחוש מלומד, אלא כעובדה מדעית. הילדים כמובן מאמינים להם - הרי זה מה שהמורים מלמדים בבית-ספר, מדענים כותבים את זה, אז הם בטח יודעים!
רק מעט מאוד אנשים שואלים את עצמם - אבל רגע אחד, איך אפשר לדעת בן כמה שנים הוא היקום? האם הם ראו פעם יקום זקן ויקום צעיר? האם היה מדען שחי כל כך הרבה שנים? האם מדענים היו שם כדי לספור את השנים? האם אולי כתוב בחלל ועל כוכבים בני כמה שנים הם?
מי שחוקר את הנושא ברצינות, יגלה שכל הקביעות על "גיל היקום" ו"גיל העולם" נובעים מהשערות וניחושים בלבד. כעת נסביר לכם בדיוק איך מדענים קובעים בן כמה שנים הוא היקום.

הנה דוגמה מפורסמת:
מדענים רואים שהכוכבים מתרחקים אלה מאלה, והיקום מתרחב באיטיות. עד כאן זו עובדה. עכשיו, מדענים אומרים לעצמם - "אם היקום הוא כל כך גדול, כמה זמן יקח לו להגיע לגודל הזה בקצב האיטי שבו היקום מתרחב עכשיו? מממ... זה צריך לקחת מיליארדי שנים!"
מדענים מביטים על תהליכים שקורים בימינו באיטיות, ועל פי הקצב של התהליכים האלה - הם קובעים לפני כמה זמן נוצר היקום! אבל אין למדענים שום הוכחה שהתהליכים ביקום תמיד התרחשו בקצב האיטי שאנחנו רואים היום. מדובר לכל היותר בניחוש מלומד, אך לא בעובדה מדעית.
המציאות עשויה להיות רחוקה מאוד מתיאורים תיאורטיים אלה. תארו לעצמכם למשל, שאנו רואים רכבת המגיעה לתחנה השלישית. האם על פי המהירות שלה בתחנה השלישית אנחנו יכולים לקבוע באיזו מהירות הרכבת יצאה מהתחנה הראשונה? זה בדיוק מה שעושים מדענים בימינו. הם מסתכלים על תהליכים שקורים עכשיו ביקום, ועל פי זה מנחשים לפני כמה זמן היקום התחיל.

ד"ר פקר כתב על כך את הקטע הבא:
"הדבר דומה לרכבת העוברת בדרכה בתחנה מסוימת במהירות של 50 קמ"ש, האם אנו רשאים לקבוע על סמך נתון זה בלבד, לגבי מהירותה בשעה שיצאה מהתחנה הראשונה? האם מותר לנו לקבוע באיזו מהירות היא תיסע בתחנה הבאה? על אחת כמה וכמה שאסור לנו לקבוע על סמך נתון זה, מאיזו תחנה היא יצאה כלל!" (במאמרו של ד"ר פקר, "מדע" כרך ו', חוברת 2, עמ' 10).

במקרים אחרים, "מדענים" קובעים את גיל העולם על פי קצב ההיווצרות של נטיפים בימינו, או קצב הדעיכה של חומרים שונים במאה השנים האחרונות. לפי קצב ההתפרקות של חומרים מסויימים בהווה, מנחשים ה"מדענים" את הגילאים של סלעים ומאובנים מן העבר. ה"מדענים" אמנם לא יודעים מה היתה הכמות ההתחלתית של חומרים רדיואקטיביים, והם בעצמם מודים שפעלו בעבר תהליכים שונים מאלו הקיימים כיום, אך הדבר לא מונע מהם לחשב את "גיל העולם" על פי ניחושים כאלו ואחרים.

אך הניחושים של "מדענים" לא צריכים להטריד אותנו - מה שבאמת צריך להטריד אותנו הם תוכניות ה"מדע" וספרי הלימוד המציגים זאת לקהל הרחב בתור עובדה מדעית. באינציקלופדיות, ספרי לימוד ותוכניות טלויזיה נאמר במפורש "היקום נוצר לפני מיליארדי שנים...", "הדינוזאורים חיו לפני 65 מיליון שנה", "בני-האדם הראשונים הלכו לפני 3 מיליון שנה...". מורים ומדענים לא מציגים זאת כהשערה תיאורטית או ניחוש מלומד, אלא כעובדה מדעית פשוטה. ילדים הלומדים בבית-ספר בטוחים שמדובר בעובדות מדעיות, ולא חושבים לרגע כי מדובר בסך הכל בהשערות וניחושים.
אין פלא שלאחר מכן שומעים אנשים הקובעים כמעט באדיקות דתית: "אבל העולם הוא בן מיליוני שנים!"
האם מישהו היה שם? האם אנחנו יודעים איך יקום צעיר ויקום זקן אמורים להראות? האם זה כתוב בחלל או על הקרקע? האם מדענים אפילו הכירו את התהליכים השונים במשך כל כך הרבה שנים?
התשובה היא כמובן שלילית. אף אחד לא היה שם, ואף אחד לא מדד את התהליכים השונים במשך כל כך הרבה שנים.
מורים ואנשי-מדע מוליכים את הציבור שולל, וגורמים לו להאמין בהשערות וניחושים כאילו היו מדע אמיתי ומבוסס.

אז בפעם הבאה כשאתם שומעים מישהו אומר "העולם הוא בן מיליוני שנים", תשאלו אותו - "מאיפה אתה יודע, האם היית שם?"

הערה לקוראים הדתיים:
מובן מאליו שבורא היקום לא צריך לחכות ליקום להיווצר מעצמו במשך מיליוני שנים (ומעניין לציין שאפילו מדענים טוענים שכל החומר והאנרגיה ביקום נבראו ברגע אחד ב"מפץ הגדול"). הבורא יצר את העולם כרצונו, ועד עצם היום הזה מתקיים כפי רצונו. אם יעזוב הבורא את היקום אפילו לרגע אחד, יחדלו הכוחות לפעול בו, והכל יחזור לתוהו ובוהו. אנו מבינים שהבורא שולט בחומר ומעצב אותו כרצונו בכל רגע נתון. זהו הגיון פשוט עבור כל אדם מאמין. ואכן, גם התורה מלמדת אותנו שהבורא יצר את העולם וכל היצורים החיים מיד כפי שהם. האדם הראשון נברא מיד כאדם בוגר, וכך גם העצים, הבהמות וכל החיות. בבריאה כבר הופיעו ימים ונהרות, הרים ועמקים. המערות כבר הכילו נטיפים והקרקעות הכילו "מי מעינות", מתכות, יהלומים, ואפילו נפט. הכל נברא מיד מוכן ומתוקן עבור בני-האדם. מי שמבין שיש בורא ליקום, מבין שהבורא לא חיכה לדברים לקרות מעצמם - אלא יצר אותם מיד כפי שהם.
אפשר שהבורא יצר את הכל מיד כפי שהוא - בלי עבר, או שהוא זירז את התהליכים כרצונו (כלומר, מיליוני שנים עברו ברגע אחד). לכן מובן שהטענה ליקום ועולם העתיקים ברגע זה - אינם נוגדים את הדת (גם אם מסיבה בלתי-מובנת החליט הבורא לחכות ליקום להתפתח מעצמו). במציאות לא קיימת שום קושיה מ"גיל העולם" על האמונה והדת, אך גם אין לנו סיבה להתייחס ברצינות לניחושים והשערות "מדעיים" בתור עובדה מדעית.
הסיבה היחידה שכתבתי מאמר זה, הוא רק כדי להראות את רמת הרצינות של אנשי "מדע" המציגים השערות וניחושים בתור מדע עובדתי, ובכך מוליכים את הציבור הרחב שולל.סמל אישי
מנותק
נשלח ב-25/5/2009 17:06 לינק ישיר 

מצורף קובץ

שיטות התיארוך של סלעים, מאובנים ושלדים - האם זו עובדה?

שיטות התיארוך של שכבות מאובנים, סלעים ושלדים מוצגות בבתי-ספר וספרי הלימוד כעובדה. כך לדוגמה, נאמר באינציקלופדיות, כתבות ותוכניות מדע: "הדינוזאורים חיו לפני 65 מיליון שנה" או "נמצא שלד בן 3 מיליון שנה!".
רק מעטים שואלים את עצמם - "רגע אחד, איך בעצם יכולים מדענים לדעת בן כמה שנים הוא שלד או אבן שנמצאו באדמה? האם הם היו שם וספרו את השנים? האם ניתן לראות הבדל בין סלע זקן לסלע צעיר? האם כתוב על כל אבן תאריך?"

כעת נסביר כיצד בדיוק מחליטים מדענים את הגיל של סלע או מאובן. זה מתחיל ממדע עובדתי, וממשיך לפסאודו-מדע.
בסלעים ומאובנים נמצאות כמויות שונות של חומרים רדיואקטיבים, ומדענים צופים בקצב ההתפרקות של חומרים רדיואקטיביים אלה בהווה - עד כאן זוהי עובדה. אך מנקודה זו והלאה עוסקים ה"מדענים" במשחק הניחושים.
ה"מדען" מוצא במאובן כמות מסויימת של פחמן-14, הוא מנחש כמה פחמן-14 היה בהתחלה, ולפי קצב ההתפרקות של הפחמן בהווה קובע המדען שהמאובן הוא בן מיליוני שנים!
לשם כך "מדענים" צריכים לנחש מה היתה הכמות ההתחלתית של החומר, וכמה זמן לקח לחומר להתפוגג... כמובן שעליהם גם להניח ששום תהליך בעבר לא שינה עד היום הזה את קצב ההתפרקות של אותם חומרים.

עם זאת, ישנן טעויות וגילויים רבים המוכיחים עד כמה ה"מדע" הזה רחוק מלהיות מדוייק:

סלעים שרק נוצרו על ידי התפרצות לבה - תוארכו להיות בני מיליונים וביליונים של שנים (מסתבר שלעיתים היסוד הכימי ארדון עשוי להכיל אשלגן בעת היווצרותו, וכך הוא משבש את שיטת התיארוך).
מקור: (Potassium-argon dating, Morris Henry M., 1974. Scientific Creationism, Green Forest, AR: Master Books, pp. 146-147.).

במקרה אחר תיארוך "מדעי" העלה שגופת כלב-ים טריה היא בת 1300 שנה. במקרה נוסף תיארוך "מדעי" העלה שחלזונות חיים הם בני 2300 שנה, ובפעם אחרת נמצאו קונכיות של חלזונות חיים אשר תוארכו לגיל 27,000 שנה!
בשני המקרים הללו פעלו תהליכים מסויימים מאוד שפגעו בשיטות התיארוך, כאשר הם הורידו את רמת פחמן 14 בצורה משמעותית באזורים אלה.

חלזונות חיים תוארכו כבני 2300 שנה:
מקור: (Keith, M. L., and G. M. Anderson, 1963. Radiocarbon dating: Fictitious results with mollusk shells. Science 141: 634-637).
קונכיות אחרות של חלזונות חיים תוארכו כבני 27,000 שנה:
מקור: (Riggs, A. C., 1984. Major carbon-14 deficiency in modern snail shells from southern Nevada springs. Science 224: 58-61).

כלבי ים שרק מתו - תוארכו להיות בני 615 שנה, 1300 שנה, ו-4600 שנה:
וכך נאמר בכתבה: "תיארוך רדיואקטיבי של פחמן בגוויות כלבי-ים (מאי ויקטוריה הדרומי) העלו את תיארוך גילאים מ-615 עד 4600 שנה. מכל מקום, מי הים באנטרטיקה נמוכים באופן משמעותי בכמות פחמן-14 מהמקובל בעולם... כלב ים טרי אשר רק נהרג (במקמרדו - McMurdo), תוארך בגיל של 1300 שנה".
המקור: (Wakefield, Dort, Jr., 1971. Mummified seals of southern Victoria Land. Antarctic Journal 6210-211).

לאחר נפילת האטום בהירושימה, ולאחר האסון בצ'ירנוביל - מתוארכים כלים שונים מן המקומות הללו כאילו היו בני מיליוני שנים. אנו רואים שאסונות שונים, לעיתים מכוונים, עשויים לעוות לגמרי את שיטות התיארוך.

אנו רואים כי שיטות התיארוך הן לא מדע אבסולוטי. בכל המקרים שהוצגו ירדה רמת פחמן-14 בצורה משמעותית, או נוספו חומרים, אשר יצרו טעויות קשות בתיארוך. אמנם התהליכים שגרמו לירידה הרדיואקטיבית היו ידועים, אך מה לגבי כל המקרים בהם התהליכים אינם ידועים לנו? הרי אף אחד מאיתנו לא היה בעת היווצרות היקום והופעת החיים. למעשה אין לנו שום מושג עד כמה היו חזקים חומרים רדיואקטיביים בעבר, אין לנו שום מושג אילו תהליכים פעלו בעבר, או כיצד תהליכים שונים יכלו להשפיע התפרקות חומרים רדיואקטיביים במשך אלפי שנים.
מקרים אלו מלמדים שאין לסמוך על ניחושים מלומדים, או להתייחס אליהם כאל מדע מבוסס. שיטות תיארוך אלו אינן "מדע מדוייק", וגורמים רבים מסוגלים לשבש אותן.

1) אנחנו לא יודעים איזו כמות היתה ליסודות בהתחלה,
2) אנחנו לא יודעים אם היו סטיות ושינויים בריכוזים של היסודות עד היום,
3) אנחנו לא יודעים כמה תהליכים מסוגלים להשפיע על היסודות (ולא חסרים כאלו),
4) אנחנו לא יודעים בודאות אילו תהליכים פעלו בהופעת השמש, כדור-הארץ, הירח, האטמוספירה והאוזון.
5) אנחנו לא יודעים אילו תהליכים פעלו בדיוק מאז הופעת העולם ועד היום הזה,
6) אנחנו לא יודעים האם וכמה שינויים נוצרו בקרינה הקוסמית הפוגעת בכדור הארץ,
7) אנחנו לא יודעים מה היה קצב ההתפרקות של היסודות באלפי השנים האחרונות.

אפשר רק לנחש. אז איך אפשר לקרוא לזה עובדה מדעית?

* * *

למעשה כל המדענים בימינו מודים שקטסטרופות (אסונות שונים) התרחשו בעבר הקדום - כאלו אשר שינו את פני כדור הארץ והביאו להכחדות המוניות. מאובנים, קניונים, בקעים ועמקים מוכיחים כי פעלו בעבר כוחות שהביאו לאסון והכחדה. אך הטבע לא יכול ללמד אותנו בוודאות אלו כוחות ותהליכים פעלו בהיסטוריה, ומה היתה השפעתם על העולם בו אנו חיים. הנה מספר דוגמאות:

1) היווצרות העולם - לא ניתן לדעת בוודאות כיצד נוצר העולם, ואילו תהליכים פעלו עליו בראשיתו. גם המתארים את היווצרות העולם ככדור לבה מבינים כי רמת הקרינה שלו היתה שונה בעבר, ואין לנו שום דרך למדוד אותה, את האטמוספירה או את כמות החומרים ההתחלתיים.
2) הופעת הירח - ישנן תיאוריות שונות על היווצרות הירח והשפעתו על כדור הארץ. תיאוריה מפורסמת כיום היא של Robin Canup, לפיה הירח הופיע לאחר התנגשות של כוכב כמו מאדים בכדור הארץ. תיאוריה אחרת טוענת שהירח הוא חלק מכדור הארץ... מובן שלא ניתן להתחקות אחרי העבר, ולחקור את ההיסטוריה של הירח וכדור הארץ. מה שאנו כן יודעים הוא - שהירח אחראי גם הוא, בין השאר, על תהליכים הקורים בכדור הארץ (כמו הגאות והשפל). לכן תהליך הופעתו היה יכול להשפיע גם כן על שיטות תיארוך.
3) שטפונות או מבול - בכל העולם, במדברות ואפילו על ראשי הרים נמצאים שרידי דגים וקונכיות. אפשר שנוצרה במבול עלייה מהירה ברמת פחמן-14, ולאחר מכן צניחה של פחמן-14 לאחר המבול.
4) הסיבה שהכחידה את הדינוזאורים - יש האומרים כי היה זה מטאור, וכי נמצאו לו שרידים. אם מטאור באמת עבר ליד כדור הארץ או פגע בו בעבר - הדבר ללא ספק היה משנה את רמת הקרינה והתיארוך.
5) תזוזת הלוחות הטקטוניים - כל כדור הארץ הוא שדה מגנטי אחד גדול (נקרא גם בשם "חגורות ואן הלן"). תזוזה של הלוחות הטקטוניים בעבר, היתה מובילה באופן טבעי לגלי צונאמי והתפרצויות של לבה מתוך פנים כדור הארץ. אין ספק שקטסטרופות מסוג זה היו מסוגלות לשבש שיטות תיארוך. נדידת היבשות היא תיאוריה מקובלת מאוד כיום, המבוססת כולה על הרעיון הזה (הרים ועמקים בכדור הארץ אכן מאשרים כי העולם משתנה).

הצגתי רשימה זו רק כבתור אפשרות. בפועל איננו יודעים מתי או כיצד תהליכים שונים התרחשו בראשיתו של כדור הארץ ולאחריו. תמיד יכולים להתגלות תהליכים חדשים שמסוגלים לעוות את שיטות המדידה. מסיבה זו לא ניתן לקבוע את גיל העולם והיקום בוודאות, והניחושים העוסקים בכך רחוקים מתיאור המציאות העובדתית, אשר לוטה בערפל.
אין לנו מושג אילו תהליכים פעלו בדיוק בעבר, איך הם פעלו, או כמה זמן הם פעלו. מכיוון שעובדות מדעיות מהשטח אכן מוכיחות שאסונות טבע והיכחדות המונית התרחשו בעבר, אין לנו שום דרך לקבוע בוודאות גילאים על פי קצב ההתפרקות של חומרים בימינו, וניחושים "מדעיים" שונים.

הערה לקוראים הדתיים:
המאמינים בתורה תמיד האמינו כי התרחש בעבר מבול כלל-עולמי אשר הכחיד את כל בעלי-החיים. במבול המתואר היתה תזוזה של הלוחות הטקטוניים (מתוארת התפרצות של "מעיינות תהום רבה"), וחז"ל ציינו שחלק ממי המבול היו רותחים. המבול היה מכוון, ולא מקרי. על כן נמשך המבול זמן מסויים מאוד, והיבשה התביישה בזמן קצר כפי רצון הבורא. המבול בהחלט היה מסוגל ליצור כמות אדירה של מאובנים, כמו גם קניונים ועמקים (בגלל תזוזת הלוחות הטקטוניים). בדור הפלגה מתוארת גם "התפלגות הארץ", ויתכן שהכוונה לנדידת היבשות. אין ספק שהתורה מתארת היסטוריה של מהפיכות ושינויים מכוונים בכדור הארץ, כמו גם היכחדות כל המינים ההיסטוריים (לפי התורה החיות ששרדו את המבול היו רק המינים אשר נבחרו לשרוד). המציאות המדעית בשטח בהחלט מתאימה למסופר בתורה, ומכיוון שהיא נעשתה בכוונת הבורא - היא גם לא היתה צריכה להארך "מיליוני שנים". כל התהליכים היו מכוונים ומזורזים. מעניין לציין שכיום יש גם גיאולוגים אתאיסטים הטוענים לאסונות טבע אדירים ומהירים (הם מכנים עצמם בשם: neo-catastrophists, Catastrophist geology).
סמל אישי
מנותק
נשלח ב-25/5/2009 17:09 לינק ישיר 

מצורף קובץ

האם מאובנים נוצרו במשך מיליוני שנים?

מאובן הוא לא יותר מאבן בצורה של שלד או קונכיה של בעל-חיים שמת. בספרי הלימוד ותוכניות הטלויזיה טוענים "מדענים" כי מאובנים נוצרים במשך מיליוני שנים. אך למעשה "מדענים" מעולם לא צפו במאובנים הנוצרים "במשך מיליוני שנים" בטבע, הם גם לא יודעים בודאות אילו אסונות יצרו את כל המאובנים.

יתירה מכך, התגלו מאובנים אשר נוצרו בתקופות קצרות בהרבה. כך לדוגמה, במוזיאון בטסמניה מוצג כובע אשר הפך למאובן בתוך פחות מחמישים שנה.
מקור: (The Mining Museum, Tasmania's west coast).
במקרה אחר הפכו בני-אדם ובעלי-חיים למאובנים לאחר שהתפרצות געשית הכחידה את העיר פומפי (נחסוך מהקוראים את התמונות הקשות).
מקור: (victim of the 79 AD eruption of the Vesuvius, "Garden of the fugitives" in Pompeii).
ואם לא די בכך, גם בימינו ניתן ליצור מאובנים בתוך זמן קצר מאוד. חלקם אפילו מוצגים למכירה (חפשו את הביטויים: Petrified Paper Rose, Petrified Teddy Bear, Petrified Wood). למטה תמצאו תמונה של בובת פרווה אותה הפכו לאבן בתוך פחות משבועיים! (אפילו כפתורי הפלסטיק של הבובה הפכו ל"מאובנים").

ובהקשר דומה - איך נוצר נפט?
ספרי לימוד טוענים שנפט נוצר במשך מיליוני שנים, ומציגים זאת כעובדה מדעית. אך למעשה מדענים לא יודעים איך נפט נוצר בטבע. תיאוריה אחת טוענת שהנפט נוצר מתוך שרידים של אצות ויצורי-ים מיקרוסקופיים. תיאוריה אחרת (של ניקולאי קודריאבצב) טוענת כי הנפט נוצר מתוך חומרים דוממים. תיאוריה חדשה אחרת (שהוצגה ב"Scientific American") טוענת כי הנפט נוצר מתוך פעילות גרעינית בליבה של כדור הארץ, היוצרת פחמימנים. לפי תיאוריה אחרת הנפט נוצר בכלל על ידי חיידקים. מדענים לא יודעים בוודאות איך נוצר נפט, אך הדבר מהם לטעון כי הנפט נוצר במשך "מיליוני שנים"!
למען האמת גם נפט ופחם יכולים להיווצר בתוך זמן קצר. בשנת 1971 הצליחו ליצור במעבדה נפט מאשפה בתוך פחות מ-20 דקות. בשנת 1996 הושקעו 22.4 מיליון דולר באוסטרליה המערבית כדי ליצור נפט מבוץ בתוך פחות משלושים דקות. אך נראה שהתהליך אינו רווחי.
מקורות: (Converting Organic Wastes to Oil,'' by Hadden R. Appell, US Dept \ Mike Riddle, ICR, p. 28).

כל הדוגמאות הללו מוכיחות לנו שאיננו מכירים את כל התהליכים הקיימים, וכי מאובנים וגם נפט יכלו להיווצר בזמן קצר.
גם במקרה זה ראינו כיצד "מדענים" מציגים ניחושים והשערות כעובדה מדעית. בפועל "מדענים" מעולם לא ראו כיצד נוצרים מאובנים או נפט במשך "מיליוני שנים", ואינם יודעים בודאות אילו תהליכים ואסונות טבע היו מעורבים בהיווצרותם.
סמל אישי
מנותק
נשלח ב-25/5/2009 17:12 לינק ישיר 

מצורף קובץ

עדויות למבול כלל עולמי?

בעלי חיים שמתים בטבע לא מותירים זכר (הם נאכלים על ידי חיות אחרות, חרקים ובקטריות). רק לעיתים נדירות מאוד קורה שבעל-חיים נקבר בעודו בחיים על ידי מפולת או טביעה. כשדבר שכזה קורה, בעל-החיים נרקב, והמינראלים השונים תופסים את מקומו.
כדי שיווצר מאובן, היצור חייב להקבר בחומר עשיר במינראלים נוזליים. המינראלים הללו הם שמחליפים את הגוף המקורי, כך שהאבן נשארת בצורה של הגוף שנקבר בתוכה.

כל מאובן הוא למעשה עדות לבעל-חיים שנהרג על ידי אסון מהיר. בכל העולם נמצאים מאובנים של בעלי-חיים, המוכיחים כי היתה בעבר היכחדות כלל-עולמית של יצורים חיים. בכל הארצות בעולם, ואפילו במדברות וראשי הרים נמצאים קונכיות ומאובנים של יצורים ימיים.
חלק מהמאובנים מוצגים במוזיאון של הרי הרוקי: (Ammonite fossils, Denver Museum of Nature and Science).
האם ידעתם שיותר מ-95 אחוז מהמאובנים בעולם שייכים לרכיכות ים, אצות ואלמוגים? איך נוצרו כל כך הרבה מאובנים לדעתכם? ומדוע בכל רחבי העולם נמצאים מאובנים של יצורים ימיים כמו סרטנים, קונכיות ודגים? כיצד הגיעו קונכיות ודגים למדברות ועד לראשי הרי הרוקי באלסקה?

מעניין לציין שהרבה לפני שהמדע היה מפותח, התורה לימדה על היכחדות המונית של בעלי-חיים בכל רחבי העולם, ואסון טבע גלובאלי.
התורה מלמדת אותנו שבעבר הוצף כל העולם במבול. אחד מהאסונות המתוארים במבול הוא תזוזת הלוחות הטקטוניים ("מעיינות תהום רבה" בלשון המקורית), מה שגרם ככל הנראה גם להתפרצות געשית וגלי צונאמי קטלניים בכל רחבי העולם (גם חז"ל לימדו שחלק ממי המבול אכן היו רותחים). אין ספק שהתפרצות געשית ומבול כלל עולמי היו צריכים להשאיר אינספור מאובנים בכל רחבי העולם - במיוחד מאובנים של בעלי חיים ימיים. אסון טבע שכזה מתאים בצורה יוצאת מן הכלל למציאות הנצפית כיום, המראה כי חלקים נרחבים מן העולם הוצפו במים, כמו גם תזוזה ונדידה של היבשות. בימינו קיימים בכל העולם אינספור מאובנים, קניונים ועמקים, המראים כולם על היכחדות ואסונות טבע בקנה מידה עולמיים. האם יתכן שהדינוזאורים נכחדו במבול?

יהיו אנשים שיתקשו להאמין בכך, אך מדענים מצאו בעצמות של דינוזאור תאי-דם אדומים (המכילים הומוגלובין). בעצמות של טירנוזאורוס רקס הידוע נמצאו רקמות רכות, כלי-דם ותאים. "מדענים" טוענים שהדינוזאורים הם בני 65 מיליון שנה, אך כיצד יוכל אדם רציונאלי להאמין שתאי-דם שרדו במשך עשרות מיליוני שנים?
מקור: (Science, Vol. 307, pp. 1952-1955, March 25, 2005).
הביולוג ד"ר דוד מנטון כתב על כך: "צריך הרבה דמיון כדי להאמין שרקמות רכות ותאים יכלו להשאר כל כך טריים יחסית, אחרי עשרות מיליונים שנים כפי שמתארת ההיסטוריה האבולוציונית".
מקור: (''Ostrich-osaurus'' discovery?, by Dr. David N. Menton, Washington University School of Medicine, St. Louis, Missouri).
עוד כתב ד"ר מנטון: "הטי-רקס נקבר באבן חול ממקור נוזלי, מה שאומר שהחיה נקברה בשכבת סלעים שכוסתה במים".

לאחרונה נמצא מאובן של דג במהלך אכילתו דג קטן ממנו (fish eating a fish fossil, Creation Museum), מה שמראה כי הדג נקלע באסון מהיר מאוד.
כל הנתונים הללו מראים על היכחדות מהירה של בעלי-החיים באסון טבע עולמי, שלא בהכרח היה רחוק מאיתנו.
סמל אישי
מנותק
נשלח ב-7/7/2009 08:10 לינק ישיר 


<במקרים אחרים, "מדענים" קובעים את גיל העולם על פי קצב ההיווצרות של נטיפים בימינו,>

לר' דניאל ! סליחה שאני מטריח אותך שוב, אחרי שהשתדלת להשיב לי בדואר אלקטרוני,
אבל אם אפשר להתמקד בעניין הנטיפים

 הרי ההסבר הרווח בעניין, שזה נוצר מטיפות טיפות האוצרות בתוכם פירורי אבק מזעריים, ולפי החשבון זה עובר את גבול המיליונים.

האם קיים הסבר אחר, שניתן לעלות על הדעת ?


מחובר
נשלח ב-7/7/2009 11:25 לינק ישיר 

מצורף קובץ

נטיפים - האם הם נוצרו במשך מיליוני שנים?

נטיפים (stalagmite) וזקיפים (Stalactite) הם עמודים היורדים מתקר של מערה, או מרצפה של מערה. כיום הם נוצרים על ידי טיפטוף של מים, כאשר המים מחלחלים מתקרת המערה, וכך יוצרים סידן ההופך לגיר. האבק מכיל כמות גדולה של גיר, ולכן לפעמים נוצרים גם נטיפים במערות שלא עשויות מגיר.

בבתי הספר מלמדים את הילדים שנטיפים נוצרו במשך מיליוני שנים. הילדים לא מטילים ספק בטענה זו, הנאמרת בביטחון עצמי מופרז, כאילו היתה זו עובדה מדעית אשר נחקרה מאז בריאת העולם. רק מעטים שואלים את עצמם - כיצד בעצם קובעים מדענים את גיל הנטיפים? הם הרי מעולם לא ראו אותם נוצרים, הם מעולם לא בחנו נטיף של עשרות מטרים הנוצר מעצמו, ואין להם שמץ של מושג אילו תהליכים פעלו בהופעת כדור הארץ ועד אלפי השנים האחרונות.
מי שיבדוק את העניין, יגלה שהתשובה היא - ניחוש פשוט. על פי הקצב בו נטיפים גודלים בימינו, מנסים "מדענים" לשער בני כמה הם נטיפים שהיו לפניהם. אך אין שום ערובה לכך שהתהליכים בימינו הם התהליכים שפעלו בעבר, כלמעשה איננו יודעים אילו תהליכים פעלו בעבר וכיצד. זו דוגמה נוספת לדמגוגיה התקשורתית הקובעת בנחרצות את גיל העולם, כאילו היתה זו עובדה מדעית, כשהיא לא יותר מניחוש המבוסס על כרעי תרנגולת. במאמר זה יוסבר העניין לפרטים.

* * *

כמה דברים שלא ידעתם על נטיפים:

"מדענים" טוענים שנטיפים נוצרו במשך מאות אלפי - ואפילו מיליוני שנים. טענות אלו לא מבוססות על מדע אמיתי, כי אף אחד לא חקר תהליכים שכאלו במשך זמן כה רב. נטיפים ממקומות שונים גודלים בצורה שונה, ויותר מכך - קצב הגדילה של נטיפים משתנה גם בימינו, ונטיפים רבים נמצאו גודלים תוך זמן קצר.

1) כל החוקרים בעולם מודים שנטיפים לא גודלים תמיד באותו הקצב. הנטיפים לא גודלים בקצב סימטרי הניתן לחיזוי. כדי לקבוע את גיל הנטיפים, "מדענים" בוחנים את קצב הגדילה של נטיפים על פי נטיפים מסויימים מאוד (במערות פתוחות), שאינם בהכרח נטיפים הגודלים במהירות מירבית... במציאות לא כל הנטיפים גודלים במהירות זהה, וחשוב מכך - לא גודלים תמיד באותו הקצב! כך לדוגמה, מסתבר שקצב הגדילה של הנטיפים משתנה כל הזמן, והרבה מעטרות נטיפים בהם גדלו נטיפים וזקיפים בקצב איטי מאוד, מגבירים תאוצה בימינו.

2) הנטיף יכול לגדול עד 3 מילימטר מידי שנה. לפיכך, כדי להגיע לגובה של שני מטר, לא צריך הנטיף יותר מ-700 שנה. "מדענים" מסיבה שאינה ברורה, מעדיפים לנחש גילאים על פי המינימום, שהוא 0.1 מילימטר בשנה. כך הם מגיעים לגילאים מופלגים של 20,000 שנה ויותר.

3) הידעתם שנטיפים יכולים להיווצר גם במהירות? במערות הגדולה של סקוויה (Sequoia Caverns) הנטיפים מוגנים מפני תיירים, ובין השנים 1977 עד 1987 הם גדלו במהירות של 10 עד 25 אינטשים מידי שנה! במהירות שכזו, הם יכלו להגיע לגובה של 91 מטר בתוך 3600 שנה!
מקור: (Sequoyah Caverns, south of Chattanooga at Valley Head, Alabama).

4) מסתבר שנטיפים יכולים לגדול במהירות גבוהה אפילו יותר, בתהליכים שעדיין לא ידועים לנו. במערת נטיפים בניו מקסיקו (Carlsbad Caverns), נתגלה בשנת 1953 נטיף שגדל מסביב לעטלף (!), עוד לפני שהוא הספיק להרקב או להאכל... הקור והמליחות של המערה היו יכולים להאט מעט את קצב ההתפרקות של העטלף, אבל לא במהירות האיטית של גדילת נטיפים בימינו.
מקור: פורסם בנשיונל ג'יאוגרפיק (October 1953, National Geographic).

5) הנטיפים הגבוהים היו צריכים להיווצר במהירות גבוהה יותר, בגלל עוצמת המים במערה בעלת תקרה גבוהה. נטיפים רבים שאנו רואים בימינו, היו צריכים לגדול מהר יותר בעבר. לדוגמה, מערת הנטיפים הגדולה ביותר נמצאת בצרפת (cave Armand). המים נוטפים במערה מתקרת המערה מגובה של 90 מטר, ישירות על הנטיפים. טיפטוף חזק שכזה של מים, יגרום לאיבוד מהיר יותר של פחמן דו-חמצני, וכך להגבהתו המהירה של הנטיף.

6) נמצאו בימינו נטיפים אשר גדלו יש מאין בזמן קצר. כך לדוגמה, גדלו נטיפים מתחת למצבת לינקולן. כאשר הן צולמו בשנת 1968 הם כבר גדלו לגודל של 1.5 מטר בתוך 45 שנים (המצבה נבנתה בשנת 1923). במצבה אחרת (George Roger Clark Memorial, Vincennes Indiana) במדינה באינדיאנה שבארצות הברית, מים אשר טיפטפו בבין הסדקים יצרו נטיפים וזקיפים. חלקם הגיעו לגודל של 3 מטר בתוך 40 שנה. המצבה במקום נעשתה מאותה אבן גיר הנמצאת במערות נטיפים באינדיאנה. בבניין ישן של תחנת משטרה, נמצאו נטיפין שנוצרו במרתף בן 40 שנה.
קשה להאמין, אך מערת נטיפים שלמה נוצרה מעצמה, לאחר שנחפרה בידי בני-אדם לפני 55 שנה (התמונה למטה).
מקור לגבי המצבה של לינקולן: (John C. Whitcomb, Jr, The World That Perished, Baker Book House, Grand Rapids, Michigan, 1973, pp. 114–115.).
מקור לגבי תחנת המשטרה: (Dallas Morning News, 4/4/1994, p 13A)
מקור לגבי מערת הנטיפים שנחפרה: (man-made tunnel, a lead-zinc mine, in Queensland Australia).

* * *

האם נטיפים מוכיחים שהעולם צעיר?

אבל זאת רק ההתחלה. שימו לב לנתון המדעי המעניין ביותר!
אם נטיפים באמת היו זקנים יותר מ-200,000 שנה, אז כדי שהם ימצאו בגובה שאנו רואים אותם כיום, היה עליהם לגדול במהירות של 0.01 מילימטר מידי שנה. והרי מהירות שכזו היא פי עשר יותר איטית מגדילת הנטיפים הכי איטית בימינו!
נתון זה מוכיח שהנטיפים נוצרו בזמן קצר בהרבה ממה שמדמיינים "מדענים". המערות לדעתם התקיימו מיליוני שנים, אך במציאות ישנן לא מעט מערות עם נטיפים שמגיעים רק עד גובה 2 ו-4 מטר... אם מערות הנטיפים באמת היו קיימים מאות ומיליוני שנים, הנטיפים היו צריכים להגיע עד לתקרה. הנטיפים למעשה נמצאים עדיין במצב של גדילה והיווצרות, כאילו הם והמערה נוצרו לפני זמן קצר.

"מדענים" לא יודעים להסביר את התופעה הזו, המוכיחה שהנטיפים לא יכולים להיות עתיקים כמו שהם משערים. לשם, תאמינו או לא, "מדענים" משערים שבעבר נטיפים גדלו בקצב איטי יותר מאשר בהווה!
ה"מדענים", אשר לא ידעו כיצד להתמודד עם השאלה הזאת, פשוט ברחו למחוזות הדמיון. לפי המצאתם החדשה, במשך 10,000 שנה הנטיפים לא גדלו בכלל... מובן לכל בר-דעת שהסבר שכזה אינו עומד במבחן המדע וההגיון הבריא.

אם נטיפים היו באמת כל כך עתיקים, אז לא היינו יכולים למצוא נטיפים בגובה 2-4 מטר במערות, אשר לפי שיטת ה"מדענים" הן בני "מיליוני שנים". לשם כך נאלצים "מדענים" להאמין בבלתי אפשרי, שבעבר קצב הגדילה של נטיפים היה איטי יותר מאשר בהווה. הנטיפים הנמצאים כיום במערות עדיין גודלים, ורבים מהם נמצאים רק בגובה של 2-4 מטר, מה שמלמד כי הנטיפים נוצרו בזמן קצר בהרבה ממה שחושבים "מדענים".

מקורות לעיון נוסף:
1) Michael J. Oard, Meteorologist (ד"ר הוארד, מומחה לתופעות טבע). "Rapid cave formation by sulfuric acid dissolution" (First published: TJ 12(3):279–280, December 1998).
2) Dr Emil Silvestru (ד"ר סילבסטרו, מומחה למערות). "Caves for all seasons" (First published: Creation 25(3):44–49, June 2003).

* * *

מבחינה תורנית:

"מדענים" משערים שמערות נוצרות על ידי מי תהום, אך למעשה הם כלל אינם יודעים כיצד נוצרות מערות נטיפים על ידי מי תהום. כך כותב לדוגמה הגאולוג ד"ר פוסטר: "מעיינות של מי תהום יוצרים מערות, אך כיצד הן עושות זאת, איננו יודעים".
מקור: (Foster, R.J., 1969. General Geology, Charles E. Merrill Publishing Company, Columbus, Ohio, p. 268).
מנגד זאת, ישנן ראיות מדעיות המראות כי מערות נוצרו על ידי התפרקות של חומצה גפריתנית (מי אש), ולא על ידי תהליכים איטיים וחלשים של חומצה פחמתית (carbonic acid). אם כך, מערות נוצרו תוך זמן קצר בהרבה, וכך גם הנטיפים והזקיפים שבהן.
אנו כמובן מבינים שמערות יכלו להיווצר במהירות במבול כלל עולמי, כך שהיה הרבה מאוד זמן לנטיפים לגדול מאז ועד ימינו (וזאת רק במידה ואנו משערים, שהבורא לא יצר נטיפים עם הבריאה, בשישה ימי בראשית).

השקפה תורנית ישרה:
מי שמבין שיש בורא לעולם, גם מבין שהבורא לא צריך לחכות להרים, מערות ועמקים להיווצר מעצמם במשך אלפי עד מיליוני שנים. אם אתה צריך לסלול כביש - אתה תסלול כביש, ולא תחכה לתהליכים שיעשו זאת במקומך. מובן שהבורא יצר עולם מושלם, הראוי ומתאים לבעלי החיים ובני-האדם. הבורא תכנן את בואו של האדם, ויצר את העולם בהתאם לכך. לשם כך יצר הבורא עולם שיש בו עמקים, הרים, קניונים, מנהרות, וגם... מערות נטיפים. רק מי שרוצה לחשוב שאין בורא, יוכל לדמיין לעצמו כיצד הנטיפים נוצרו מעצמם במשך מאות אלפי עד מיליוני שנים. אך מי שמסיק על קיום בורא, לא יטעה את הטעות הזאת, ויבין שהבורא יצר את העולם כפי רצונו גם בזמן קצר מאוד. הרי הבורא מחזיק את כל המציאות בכל רגע, הוא הקובע אותה ושולט בה. אם יעזוב אפילו לרגע את אחיזתו מן היקום - הכל יחזור שוב לתוהו ובוהו. מי שבאמת ובתמים מבין זאת, לא ימצא שום קושיה בנטיפים, הרים או קניונים.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.ilסמל אישי
מנותק
נשלח ב-10/7/2009 10:01 לינק ישיר 

 

התייחסות נוספת יש בספרו של הרב מרדכי נויגרשל שליט"א: "כשמגיעים לביקור במערת נטיפים שומעים הרצאה מלומדת על גילם של הנטיפים, מעמידים אותנו מול מטיף באורך של שלושה מטרים ומסבירים לנו בידענות כי נטיף זה התהווה במשך שלוש מאות אלף שנים. ויש לכך הוכחה מתמטית נמרצת בלתי ניתנת לעירעור: נניח שידוע כי קצב ההתפתחות של הנטיף, העשוי ממינרלים, הוא 1 ס"מ באלף שנים (המספרים נבחרו כדוגמא - באקראיות), הנטיף יגיע לאורך עשרה ס"מ מקץ עשרת אלפים שנים, ולאורך מטר מקץ מאה אלף שנים, כך שאם אורכו שלושה מטר חייב הוא להיות בן שלוש מאות אלף שנים וגיל המערה - ודאי הרבה יותר! מי יכול להתווכח עם חישוב מתמטי כזה

והנה, מתחת לגשר שנבנה בסן - פרנסיסקו לפני 30 שנה התגלה לפני חמש עשרה שנים  נטיף באורך מטר וחצי, נטיף המורכב ממש מאותם מינרלים מהם מורכב נטיפנו החביב ממערת הנטיפים עתיקת היומין, מה שמוכיח חד משמעית כי גיל הגשר חייב להיות יותר ממאה וחמישים אלף שנים! ואולם, מה נעשה והמהנדסים שבנו אותו עדיין חיים וטוענים בלהט כי בנוהו חמש עשרה שנים בלבד לפני גילוי הנטיף! עונים לנו - נו, באמת... הרי כולם יודעים שבשנים האחרונות היה בסביבה מיצבור גדול של מינרליים לכן הנטיף התפתח מהר מאוד...

ומי אומר שבסביבת מערת הנטיפים לא היה מצבור גדול של מינרליים לפני אלפים או שלושת אלפים שנה, בגלל שיבות שלא תועדו ע"י כותבי דברי הימים דאז, ולא מהסיבה הפשוטה שלא היו כאלה? ואם נשאל למה לא נשאר זכר לאותו ריכוז גבוה של מינרליים, התשובה היא שאכן נשאר זכר - הנטיף. מדוע הוא מהווה ראיה לגיל מופלג של הסביבה, ולא לריכוז גבוה של מירליים בעבר הלא רחוק? [ספר 'והשבות אל לבבך' עמ' 79].

 


 תוקן על ידי פוגמישו ב- 10/07/2009 10:01:12סמל אישי
מנותק
נשלח ב-14/9/2009 15:25 לינק ישיר 

מאמר נחמד מאוד.
אך התעסקת בתארוך באמצעות פחמן 14 בלבד, מה אם שאר השיטות כגון:
תיארוך אורניום-תוריום
תיארוך אשלגן-ארגון
תיארוך באמצעות טבעות עצים (מה שנקרה דנדרוכרונולוגיה)

אשמח לתשובה
דוידמחובר
נשלח ב-14/9/2009 17:48 לינק ישיר 

שלום דוד,
צר לי שלא הבנת את הנקודה העיקרית במאמר.

מאמר זה מסביר שלמעשה לא קיימת שום "שיטת תיארוך" מדעית, וזאת מן הסיבה הפשוטה שאיננו יודעים את כמותם ההתחלתית של החומרים או קצב ההתפרקות האמיתי שלהם באלפי השנים האחרונות.

תיארוך אורניום-תוריום:
"מדענים" טוענים שהחומר אורניום-תוריום (תורים 230) מתפרק במשך 75,000 שנה. השאלה הבוערת היא, מהיכן יודעים זאת "מדענים"?
(1) האם הם צפו בהתפרקות התוריום במשך 75,000 שנים? ודאי שלא.
(2) האם הם יודעים מה היתה כמותו ההתחלתית של התוריום מאז הופעת כדור הארץ? ודאי שלא.
(3) האם הם יודעים את כל התהליכים והאסונות המסוגלים להשפיע על קצב התפרקותו? ודאי שלא.
(4) האם הם יודעים שקצב ההתפרקות של החומר אינו משתנה באופן טבעי במשך אלפי שנים? ודאי שלא.
(5) האם הם יודעים את כל התהליכים והאסונות שפקדו את כדור הארץ מתחילתו ועד היום? ודאי שלא.
(6) האם הם יודעים כמה פעמים הופרע קצב התפרקות התוריום באלפי השנים האחרונות? ודאי שלא.
"מדענים" באמת לא יודעים כלום על החומר ועברו, מלבד קצב התפרקות של החומר בהווה. איש לא חקר אותו בעבר או יודע מה עבר עליו עד עצם היום הזה. ובכל זאת, "מדענים" מרשים לעצמם לקבוע עובדות על סמך הנחות שרירותיות פעם אחר פעם, והכל בשם ההשקפות השקריות שהממסד מבקש להנחיל לציבור הרחב והפתי.
אז על מה בדיוק מבוססת האמונה העיוורת שקצב התפרקות התוריום אורך "75,000 שנה"? מאין הם אפילו יודעים שהיו "75,000 שנה"? דמיון, הנחות דמיונות, ושוב דמיון. "מדענים" אלו רק מניחים שזהו קצב ההתפרקות של החומר על פי תצפית קצרה של עשרות שנים בודדות. עכשיו, היכן לדעתכם בודקים את התוריום? התשובה: בנטיפים, זקיפים ואלמוגים! כך קובעים ה"מדענים" שהנטיפים הם בני עשרות אלפי שנים... אבל רגע אחד, האם לא הוכח כבר שנטיפים וזקיפים נוצרים בתוך שנים בודדות, ולא גדלים תמיד באותו הקצב?
למעשה חומרים רבים אותם מציגים "מדענים" כמי שנוצרו בתהליך איטי מאוד, נוצרים במהירות מרשימה, בעשרות שנים בודדות, כמו נטיפים וזקיפים. בהודעה הקודמת תוכלו לראות דוגמאות לנטיפים שנוצרו במהירות מרשימה, והמוכיחים ששיטת תוריום ושיטות דומות עומדות על קרן הצבי, והמציאות בשטח סותרת אותם מכל וכל.
האורניום-תוריום מוכיח (לדעתם של "מדענים" משוחדים במיוחד) כי הנטיפים נוצרו במשך עשרות אלפי שנים. בפועל, מוכח שנטיפים נוצרים במהירות, מה שגם מוכיח כי שיטת התיארוך של התוריום עומדת על קרן הצבי.

תיארוך אשלגן-ארגון:
שיטה זו מרשה לעצמה להרחיק לכת אפילו יותר ולדבר על מיליארדי שנים, וכל זאת על פי הכמות הזעירה של ארגון שנמצאת בסלעים וולקניים. על פי כמות זאת, מנחשים המדענים איזו כמות היתה צריכה להיות, ובאיזה קצב כמות זעירה זו נוצרה! על פי דמיונות אלו יוצרים "מדענים" את הבדיחה המקובלת של גיל העולם.
רק דבר אחד אפשר לומר על שיטה זו: היא כל כך הזויה ודמיונית, ומתארת מספרים כל כך גדולים על סמך כלום, שאי אפשר להתווכח איתה או להעמיד אותה בכלל למבחן. אחרי הכל, כיצד ניתן לבחון הנחות דמיוניות העוסקות במיליוני ומיליארדי שנים? האם מישהו ימתין כל כך הרבה זמן כדי לבדוק את השיטה בפועל?
היה אפשר לחשוב שהאמת לעולם לא תתגלה, עד אשר נמצאו סלעים טריים שנוצרו בהתפרצות לבה. כאשר הם נבדקו בשיטת התיארוך "אשלגן-ארגון", נמצא שהסלעים הם בני מיליוני שנים! זאת כאשר הם נוצרו בתוך ימים ספורים בהתפרצות מהירה של הר-געש. שוב הוכח ששיטות התיארוך ממוצאות בידי הממסד ה"מדעי" כדי לתעתע בציבור הרחב, ולגרום לו להאמין בדעות כוזבות.
מקור: (Morris, Henry M., 1974. Scientific Creationism, Green Forest, AR: Master Books, pp. 146-147).
במאמר הבא (באנגלית) מוסברת תזוזת הלוחות הטקטוניים בעת המבול, והשפעתן על האיזוטופ:
http://creationwiki.org/Geomagnetic_reversal#cite_note-3

דנדרוכרונולוגיה - טבעות עצים:
זו אחת משיטות התיארוך ההזויות ביותר שקיימות. סלע אולי לא גודל או משתנה, אבל האם אפשר לומר אותו דבר על צמח או אורגניזם חי?
נמצא שילד ממוצע בשנותיו הראשונות גובה במהירות של 12.5 סנטימטר בשנה. האם יהיה זה הגיוני להניח שעד גיל 40 יגיע הילד לגובה של ג'ירפה? מובן שלא, כי קצב הגדילה של יצורים חיים משתנה. אם כך, כיצד בדיוק יכולים "מדענים" לקבוע את גילו של עץ, כשהם אינם יודעים באיזה קצב גדלו הטבעות של העץ? אולי בצעירותו צמחו טבעות במהירות, ולעת זקנתו באיטיות? האם איש לא חשב על זה?
ובכלל, הרי עצים משתנים בהתאם לסביבה החיצונית שלהם, ותופעות רבות עשויות להשפיע על קצב הגדילה שלהם. מחסור במים, עודף מים, מיעוט בקרני שמש, עודף של שמש, עונה קרה או חמה מידי, ונתונים רבים נוספים עשויים להשפיע על העץ וקצב גדילתו. האם ה"מדענים" מכירים את כל התהליכים הללו, וחשוב מכך, האם הם יודעים על כל התהליכים שעבר העץ במשך אלפי השנים האחרונות?
"מדענים" כמובן לא יודעים כלום, אך מרשים לעצמם לדבר הרבה. כל מי שמפעיל אפילו מעט את הראש, מבין שלא מדובר בחקירה מדעית. אחרי הכל, שום מדען לא חקר במשך אלפי שנים את קצב הגדילה של עץ, ויכול לומר בוודאות בן כמה הוא, וכמה הוא גדל בכל שנה ושנה.
ומכל מקום, ועד כמה אירוני שהדבר יהיה, שיטת התיארוך של טבעות עצים בעצם מפריכה את האבולוציה וכל אמונה אחרת לגבי גיל העולם ה"עתיק".
העצים העתיקים ביותר בעולם נקראים בשם "סקוויה ענקית" והם מגיעים לגובה של 90 מטר! ותנחשו בני כמה הם? לא יותר מ-4000 שנה! והעץ החי העתיק ביותר בעולם נקרא בשם "Methuselah", והוא נמצא בקליפורניה שבאמריקה. וגם הוא לא נטען להיות בן יותר מ-4800 שנה. בני-האדם היו בעולם יותר זמן מזה (וזאת עוד בהנחה שהעצים המדוברים הם באמת בני כל כך הרבה שנים). האם זה העץ ששרד את המבול?
הנה התמונה: http://img.groundspeak.com/waymarking/log/3e917a0f-f93b-42db-be8e-4e8d1491df1d.jpg
מכל מקום אנו רואים שגם שיטת תיארוך זו מסתמכת על הנחות דמיוניות הרבה יותר מאשר על מציאות, ונתונה לפרשנות אישית.

בהודעות הקודמות באשכול הוצגו דוגמאות לשגיאות קשות שנוצרו בשיטות תיארוך ידועות, רק בגלל מאפיינים אלו ואחרים שהשפיעו על שיטת התיארוך, ולא היו ידועות עד שנמצאו. לעומת זאת אנו יודעים בוודאות שאסונות טבע אדירים פקדו את כדור הארץ בעבר, ומסיבה זו לא ניתן עוד לסמוך על שום שיטת תיארוך ברצינות (וגם לא להניח את תקפותן אפילו מבחינה תיאורטית בלבד).

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-14/9/2009 20:42 לינק ישיר 

תודה על התשובה, אני אוהב את סגנון הכתיבה שלך.

רק שכחתי להוסיף (למרות שכבר הספקת להגיב)
מה בעניין שיטת התיארוך על ידי מדידת קרינת הרקע הקוסמית?

דרך אגב בעניין הפחמן 14 האמת היא שיש ארכיאולוגים שתיארוך הפחמן דווקא כן מסייע להם ומוכיח שהחפצים שהם מצאומתאימים לתקופה שהם טוענים שממנה באו (מצבות וכו' ופריטים ארכיאולוגים שאפילו רבנים מציגים כהוכחות לסיפור המקראי ונטענים כשייכים לתקופה מסוימת גם כן משתמשים בתיארוך זה) אז היתכן שיש אמת בתיארוך זה?


תוקן על ידי david_sem ב- 14/09/2009 20:41:35מחובר
נשלח ב-14/9/2009 23:53 לינק ישיר 

שלום david_sem,

לגבי תיארוך על ידי מדידת קרינת הרקע הקוסמית,
התייחסתי לנושא בהרחבה בהודעתי השנייה באשכול זה. ומתוך ההודעה:
מדענים רואים שהכוכבים מתרחקים אלה מאלה, והיקום מתרחב באיטיות. עד כאן זו עובדה. עכשיו, מדענים אומרים לעצמם - "אם היקום הוא כל כך גדול, כמה זמן יקח לו להגיע לגודל הזה בקצב האיטי שבו היקום מתרחב עכשיו? מממ... זה צריך לקחת מיליארדי שנים!"
מדענים מביטים על תהליכים שקורים בימינו באיטיות, ועל פי הקצב של התהליכים האלה - הם קובעים לפני כמה זמן נוצר היקום! אבל אין למדענים שום הוכחה שהתהליכים ביקום תמיד התרחשו בקצב האיטי שאנחנו רואים היום. מדובר לכל היותר בניחוש מלומד, אך לא בעובדה מדעית.
המציאות עשויה להיות רחוקה מאוד מתיאורים תיאורטיים אלה. תארו לעצמכם למשל, שאנו רואים רכבת המגיעה לתחנה השלישית. האם על פי המהירות שלה בתחנה השלישית אנחנו יכולים לקבוע באיזו מהירות הרכבת יצאה מהתחנה הראשונה? זה בדיוק מה שעושים מדענים בימינו. הם מסתכלים על תהליכים שקורים עכשיו ביקום, ועל פי זה מנחשים לפני כמה זמן היקום התחיל.
ד"ר פקר כתב על כך את הקטע הבא: "הדבר דומה לרכבת העוברת בדרכה בתחנה מסוימת במהירות של 50 קמ"ש, האם אנו רשאים לקבוע על סמך נתון זה בלבד, לגבי מהירותה בשעה שיצאה מהתחנה הראשונה? האם מותר לנו לקבוע באיזו מהירות היא תיסע בתחנה הבאה? על אחת כמה וכמה שאסור לנו לקבוע על סמך נתון זה, מאיזו תחנה היא יצאה כלל!" (במאמרו של ד"ר פקר, "מדע" כרך ו', חוברת 2, עמ' 10).

שיטת תיארוך פחמן 14 קרובה יותר למציאות משתי סיבות:
1) היא מתארכת גילאים צעירים ע"פ דעיכת פחמן באלפי שנים בודדות בלבד (ולא מיליוני שנים או אפילו עשרות אלפי שנים). מובן כי בזמן קצר יתכנו פחות שינויים וטעויות מאשר בשיטות תיארוך המתיימרות לתארך גילאים של מיליוני שנים. זה ההבדל בין בדיקה העוסקת בחקר המציאות, ובין דמיון מוחלט.
2) בשונה משיטות תיארוך אחרות, ממצאים רבים ניתנים לבדיקה גם בשטח. לדוגמה אם חפץ X ידוע בהיסטוריה האנושית כבן 2500 שנה, ונמצא בתיארוך פחמן בן גיל זה, ניתן להעריך שהגיל הוא מדוייק ואמיתי. שיטת תיארוך זו היא היחידה אותה ניתן להשוות עם ידיעות היסטוריות.
ועם כל זאת, גם שיטת התיארוך של פחמן 14 אינה חפה מטעויות, ותהליכים רבים מסוגלים לשבש את השיטה. במקרים רבים גם לא קיימת כל דרך לאמת מבחינה היסטורית את התיארוך, ו"מדענים" סומכים עליו כאורים ותומים. זו טעות חריפה.
למעשה פחמן 14 לא יכול לדייק בתיארוך גילאים מעל 4000 שנה, וזאת מן הסיבה הפשוטה שלא ניתן לאמת או לשלול היסטורית גילאים גבוהים יותר. ובעוד השיטה היא פחות או יותר מדוייקת לתיארוך של אלפי שנים בודדות, היא אינה מדוייקת בכלל בגילאים גבוהים של עשרות אלפי שנים (זמן מחצית החיים של פחמן 14 הוא 5717 שנה בלבד, וגם זה לא בטוח). הטעות הקשה ביותר של "מדענים", הוא כאשר הם מתארכים על פי שיטה זו לגילאים של עשרות אלפי שנים. במקרים כאלו ניתן לדעת בוודאות שלא מדובר במדע אלא בדמיון. מלבד העובדה שלא ניתן לאמת שיטה זו מעבר לאלפי שנים בודדות, מובן כי אסונות טבע אדירים כן התרחשו באלפי השנים האחרונות, והם ללא ספק שיבשו את שיטת התיארוך.
[מבחינה תורנית, אנו מבינים שהמבול ונדידת היבשות ודאי שיבשו את כל שיטות התיארוך, כולל זו של פחמן 14. ולכן השיטות צריכות להיות תקפות רק לאחר המבול והלאה, כלומר לא יותר מ-4000 שנה. כל גיל שהוא גבוה מכך, הוא קרוב לודאי משובש ובלתי מדוייק. גם מבחינה מדעית הדבר ידוע כי לא ניתן לתארך בדייקנות גילאים מופלגים מזה].

אם אתה שואל אותי, עדיף להתייחס לשיטת תיארוך פחמן 14 בספקנות רבה, ולאשר אותה רק במקרים שהיא תואמת את מה שידוע לנו גם מן ההיסטוריה. אך כמובן שאי אפשר להתייחס אליה כאורים ותומים, ובודאי שלא ניתן להשתמש בה בתיארוך גילאים העוברים 4000 שנה (ואולי אף פחות מכך). שיטה זו יכולה לחזק ידיעה היסטורית, אך היא אינה מסוגלת להוכיח בוודאות דבר.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-15/9/2009 13:20 לינק ישיר 

בקשר לחלק הראשון,איך אפשר לומר שייתכן שהקצב היה מהיר יותר בעבר,הריי עצם בשנע במהירות מסויימת ימשיך לנועה אלא אם כן יופעל נגדו כח אחר שיאיט אותו ואף יעצור..

זהו עקרון פיזיקלי שבטח כולם מכירים,אם כן ביקום שאין מה שיאט את קצב ההתרחבות של היקום מה גרם לכך?
אפשר לומר אלוקים,כי  הריי אין לנו ידיע אל מעבר ליקום.. אבל חוץ מזה...


מנותק
נשלח ב-15/9/2009 13:42 לינק ישיר 

שלום lolmeshane,

אני מתפלא על תגובתך האחרונה. הרי ודאי גם אתה יודע שמדענים בעצמם טוענים, כי במפץ הגדול הופיע היקום בהתפרצות אדירה ומהירה במיוחד, ורק אחר כך האט למהירות שאנו מכירים כיום. אם היקום היה ממשיך להתרחב כיום במהירות שבה הוא התרחב במפץ הגדול, אז לא היו חיים או גלקסיות יכולים להתקיים בכלל. תורת היחסות מסבירה כיצד חומר יכול להפוך לאנרגיה ואנרגיה לחומר. מה שאומר שגם אנרגיה אדירה עשויה להפוך לחומר דומם.
אבל זו רק ההתחלה. כי מאז גילה המדען "הבל" שהיקום מתפשט, גם התגלתה עובדה מרעישה אחרת: התפשטות היקום הופכת להיות מהירה יותר עם השנים!
לפי הממצאים העדכניים שברשותנו היום, נמצא שהגלקסיות הרחוקות הספיקו להתרחק בעבר, פחות מכפי שהיה צפוי על פי קבוע הבל. כלומר, ההתפשטות בעבר הייתה איטית יותר והיא הולכת ומאיצה! אמנם לא יודעים עדיין מה גורם לאותה האצה כנגד הגרוויטציה, אך בינתיים קראו לה בשם "אנרגיה אפלה". זוהי למעשה הוכחה לכך שמהירות ההתפשטות של היקום אינה עקבית, אלא משתנה כל הזמן בידי כח מסתורי ביקום... מה שאומר שהיקום התפרץ במהירות במפץ הגדול, ומאז האט, וכעת שוב מאיץ. מכיוון שאין למדענים שום דרך לדעת על התפשטות היקום בעבר, גם אין להם שום דרך לקבוע את גיל היקום על פי התרחקות הכוכבים. ד"ר פקר שצוטט ידע על מה הוא מדבר. המשל עם הרכבת יכול להמחיש לך זאת.

כפי שאתה רואה, כל השיטות לתיארוך גיל העולם וגיל היקום אינן מדעיות ואינן רציניות, ומבוססות כולן על הנחות אישיות ודמיונות שוא.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
נשלח ב-22/9/2009 15:55 לינק ישיר 

כתבת במאמר על איך נוצר נפט ואיך נוצרים מאובנים אך כיצד נוצר גיר?
לפי המדענים, הם טוענים שדגים שחיו בעבר באזור הים התיכון (שלפני שוב 'מיליוני שנים') שהיה ים טטיס אותם דגים שמתו שקעו באדמה (עקב הכובד של המים) ולאט לאט (שוב פעם במשך 'מיליוני שנים') נהפכו לגיר (בזכות העצמות שלהם) מהי דעתך בנושא?
והאם יש מאובנים כיום (של דגים ויצורים ימיים) שנוצרים בפחות ממיליוני שנים?(בלי קשר לאנשים שמייצרים מאובנים אלה מאובנים שנוצרים על ידי הטבע)
 
ועוד משהו, אפשר עוד מקורות על שגיאות שנעשו על ידי פחמן 14?
ודרך אגב, בפורום הנגדי כתב אחד הגולשים שהקונכיות והחלוזונות שהצגת הם בעצם היו מתיחה
ושהמקורות שאתה מביא מעולם לא בדקת, מה אתה אומר על כך?


מחובר
נשלח ב-22/9/2009 17:29 לינק ישיר 

שלום david_sem,
שמתי לב שאתה שואל הרבה שאלות, אך עובר מנושא לנושא כאשר מוצגות בפניך תשובות. איני זוכר שהבעת הסכמה אפילו פעם אחת, וגם הספיקות שאתה מציג אינם מגובים בשום מקורות. ואם לא די בכך, חצי מהשאלות שלך כבר הוזכרו ונענו בהודעות הקודמות באשכול, מה שאומר שאינך טורח לקרוא את ההודעות בעיון. אנא אמור לנו, דוד, האם הגעת לפורום כדי למצוא תשובות או רק לשאול שאלות?

"כיצד נוצר גיר?"
קודם כל אין שום קשר בין גיר מלאכותי ללוח (הנעשה מסידן, כמו הגבס) לבין אבן גיר טבעית (Limestone, קלציום קרבונט). אני מאמין שאתה מתכוון לאבן גיר.
אבן גיר עשויה ממינראלים ושרידים של יצורי-ים, כמו קונכיות ורכיכות. ודאי נתקלת לא פעם בחוף הים בסוג של אבן לבנה, רכה ומשוננת. זהו למעשה השריד של דיונון, העצם היחידה בגופו:
http://www.glaucus.org.uk/Sepia_AHR.JPG
שריד זה, הנותר מכל דיונון, עשוי מקלציום. כך נוצרת אבן גיר. רכיכות רבות כמו דיונונים מותירים אחריהם שרידים עשירי סידן היוצרים אבן גיר.
אילו היית קורא את ההודעות הקודמות באשכול, בעיון, ודאי היית מבין בעצמך שאין זה צירוף מקרים שיותר מ-99 אחוז מהמאובנים בעולם הם של יצורים ימיים, ואלו נמצאים גם במדברות ובכל רחבי העולם למעשה. כל אלה מצביעים על מבול כלל עולמי אשר פקד את העולם בהיסטוריה. אין ספק שהמבול היה מותיר לא רק כמות עצומה של מאובנים, כי אם גם שרידים עצומים של חיות ים בכל היבשות, אשר היו מותירים אחריהם כמובן הרבה סלעי גיר. למעשה סלעי גיר נוצרים גם בימינו באזורים נרחבים, כמו באיים הקאריביים (Caribbean).
קרא עוד:
http://creationwiki.org/Limestone_and_dolomite_layers_are_too_extensive_for_normal_deposition_(Talk.Origins)

"והאם יש מאובנים כיום (של דגים ויצורים ימיים) שנוצרים בפחות ממיליוני שנים?"
אני משער שאתה לא אוהב לקרוא, כי רק מספר הודעות לפניך תגובתך הוצגו מקורות אלה. האם רצונך שאעתיק שוב את ההודעה? בבקשה:
"יתירה מכך, התגלו מאובנים אשר נוצרו בתקופות קצרות בהרבה. כך לדוגמה, במוזיאון בטסמניה מוצג כובע אשר הפך למאובן בתוך פחות מחמישים שנה.
מקור: (The Mining Museum, Tasmania's west coast).
במקרה אחר הפכו בני-אדם ובעלי-חיים למאובנים לאחר שהתפרצות געשית הכחידה את העיר פומפי (נחסוך מהקוראים את התמונות הקשות).
מקור: (victim of the 79 AD eruption of the Vesuvius, "Garden of the fugitives" in Pompeii)."

"אפשר עוד מקורות על שגיאות שנעשו על ידי פחמן 14?"
אינך מבין שחובת ההוכחה מוטלת על ה"מדענים"? אם הללו טוענים שפחמן 14 התפרק במהירות מסויימת באלפי השנים האחרונות, ושהכמות ההתחלתית שלו היתה מסויימת, אז עליהם מוטלת חובת ההוכחה.
ומכל מקום, פחמן 14 היא במילא שיטה שאינה יכולה להעריך "מיליוני שנים".
לדעתי הצגתי מספיק מקורות כדי להראות את הרצינות של השיטה. למען האמת מספיקה רק דוגמה אחת כדי להפריך את כל הביטחון העצמי המופרז בשיטות תיארוך. רצית עוד מקורות? בבקשה:
http://creationwiki.org/Carbon-14_dating
http://creationwiki.org/Radiometric_dating_falsely_assumes_rates_are_constant_(Talk.Origins)
ובעברית: http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=111184
 http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=9052
http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=9047
http://www.kaduri.net/Index.asp?ArticleID=871&CategoryID=221&Page=1

"בפורום הנגדי כתב אחד הגולשים שהקונכיות והחלוזונות שהצגת הם בעצם היו מתיחה".
ומיהו אותו גולש אלמוני? האם הוא מישהו מוכר העומד מאחורי שמו? האם הוא מציג מקורות? כמובן שלא. יש לאנשים פה גדול רק מאחורי שמות בדויים באינטרנט, והם מרשים לעצמם לומר מה שהם רוצים. אני כידוע לא מסתתר מאחורי שמות בדויים, ואת המקורות שאני מציג ניתן למצוא בעוד מקומות רבים באינטרנט.
כתבת שזו היתה מתיחה? מה דעתך על המגזין Science, האם הוא מספיק אמין עבורך?
בבקשה:
חלזונות חיים תוארכו כבני 2300 שנה:
מקור: (Keith, M. L., and G. M. Anderson, 1963. Radiocarbon dating: Fictitious results with mollusk shells. Science 141: 634-637).
קונכיות אחרות של חלזונות חיים תוארכו כבני 27,000 שנה:
מקור: (Riggs, A. C., 1984. Major carbon-14 deficiency in modern snail shells from southern Nevada springs. Science 224: 58-61).

בפעם הבאה חשוב פעמיים לפני שאתה מאשים אחרים בהאשמות שוא, אפילו אם אתה עושה זאת עם סימן שאלה.

בברכה,
דניאל בלס.

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il


סמל אישי
מנותק
   
בית > פורומים > דת ואמונה > HaEmet פורום האמת האבסולוטית > המפץ הגדול, המבול, וגיל העולם!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.