אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · דת ואמונה · HaEmet פורום האמת האבסולוטית · הפרכה מוחצת לאבולוציה - הביצה או התרנגולת!
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/5/2009 00:02 לינק ישיר 
הפרכה מוחצת לאבולוציה - הביצה או התרנגולת!
מצורף קובץ

זוכרים את השאלה "מה נוצר קודם, הביצה או התרנגולת?"
מסתבר שהשאלה הזאת מסוגלת להפריך את האבולוציה - חד וחלק.

אתאיסטים מאמינים שה"אבולוציה" אחראית ליצירת התא החי, בעלי החיים, האנטומיה וכל המנגנונים החיים.
אולם לפי אמונתם של אתאיסטים, "אבולוציה" גם חייבת להתרחש בשלבים איטיים, מוטציה אחרי מוטציה במשך מיליוני שנים.
ל"אבולוציה" וה"ברירה טבעית" אין שכל או יכולת לתכנן מבנים עתידיים, והרי זה בדיוק להיפך - מידע גנטי שלא מועיל להישרדות עתיד להעלם בדיוק כמו שהוא הופיע. 

אולם מי שלמד אפילו מעט אנטומיה צריך לדעת ש"אבולוציה" היא בלתי אפשרית - אפילו מבחינה דמיונית. זאת מכיוון שכל איבר בגוף דורש מרכיבים רבים כדי להפעיל אותו, ונפרט:

1) קודם כל - האיבר עצמו. הרצף הגנטי צריך לכלול מידע על המיקום והצורה של האיבר בגוף.
2) חיבורים מהאיבר למח כדי לשלוח ולקבל אותות - כל איבר צריך חיבורים רבים למח, כדי לשלוח אותות למח. בלי חיבורים, המח לא יוכל לזהות ולהפעיל את האיבר.
3) שקעים כדי לקבל אותות מהאיבר - כל קיום איבר גם דורש את היכולת המוחית לזהות ולהבין את האותות שהאיבר משדר. המח צריך לדעת להרכיב מאותות חשמליים תמונה, מישוש, טעם או קול. בלי היכולת להבין את האותות המגיעים דרך החיבורים, המח לא יכול לקבל שום מידע מהאיבר. לכן המח חייב לזהות ולהבין את האותות המגיעים מכל איבר פנימי או חיצוני בגוף.
4) אינסטינקטים כדי לשלוח אותות בחזרה לאיבר - המח גם חייב לדעת איך להשתמש באיבר. הלב, הכליות, הכבד, היד, הרגל ורוב האיברים בעצם - הם כולם חסרי שימוש אם המח לא יודע לשלוח אותות בחזרה לאיברים הללו, ולדעת איך להשתמש בהם. כך שלמעשה כל קיום איבר גם דורש אינסטינקטים כדי לדעת איך להשתמש באותו איבר.

כמובן שזאת רשימה קצרה מאוד, מכיוון שכל אחד מסעיפים אלו דורשים אינספור מרכיבים נוספים החייבים לעבוד בתיאום (למעשה כל קיום איבר, יצירה של תאים, חיבורים למח, או אינסטינקטים גם דורשים הופעה של מידע גנטי בדי-אנ-אי).

וכאן נכנסת שאלת הביצה והתרנגולת... מה בדיוק התפתח קודם?
האיבר עצמו? החיבורים למח? היכולת המוחית לזהות את האיבר? או הידיעה המוחית איך להשתמש באיבר?
אם כל איבר דורש כל כך הרבה מרכיבים - אז איך בדיוק יכלו איברים להתפתח? מה נוצר קודם - הביצה או התרנגולת? האם נוצרו קודם החיבורים למח? האם נוצרו קודם האיברים? או שאולי נוצרו קודם האינסטינקטים המודיעים למח איך להשתמש באיברים?

ברור שעד שלא יהיה קיימים כל המרכיבים במקביל - לא יהיה לשום איבר שימוש, הוא יהיה מיותר, ולא ה"אבולוציה" ולא ה"ברירה הטבעית" מסוגלים לתכנן שימושים עתידיים לאיברים... מסיבה זאת מובן כי שום איבר לא יכול "להתפתח".
ניקח לדוגמה ציפור - הכנפיים שלה מורכבות מאוד, הן דורשות גנים רבים לא רק ליצירת האיבר - אלא גם לאינספור החיבורים המוחיים. אך בנוסף לכל זאת דרושה הידיעה-מוחית כיצד להשתמש בכנפיים. מטוס הוא חסר שימוש לחלוטין אם אין טייס. הציפור היא גם מטוס וגם טייס. אז מה בדיוק נוצר קודם?
תרנגולת מסוגלת להטיל ביצה - אך היא גם יודעת לדגור על הביצה. צבי ים יודעים להטיל את הביצים במקום מסויים בטוח, לחפור גומה ולטמון את הביצים בגומה - ידיעה זו דורשת אינסטינקטים. הידיעה לעוף דורשת אינסטינקטים. איברים ויכולות הם חסרי שימוש לחלוטין בלי המח שמסוגל להבין אותם, ולהשתמש בהם.

"אבולוציה" דמיונית של איברים לא דורשת מוטציה אחת ולא שתיים, אלא אינספור מוטציות עד שהיצור יוכל בכלל לזהות, להבין ולהשתמש באיברים השונים בגופו. שום איבר לא יכול היה להיווצר בשלבים, כי לאינספור המוטציות הראשונות אף פעם לא יהיה ערך. מכאן ההוכחה שאבולוציה היא בלתי אפשרית - אפילו בדמיון.
האם אדם שפוי יהיה מסוגל להאמין שארמון נוצר מעצמו שלב אחרי שלב עד הגימור הסופי, סתם כך, בלי סיבה? כי זאת בדיוק האמונה שנשארה לאתאיסטים. אבולוציה אין כאן, ולא ברירה טבעית. שום איבר לא יכול להתפתח שלב אחרי שלב על ידי "מוטציות מקריות" ו"ברירה טבעית". השעון הוא חסר משמעות בלי מחוגים, סוללה וגלגלי שיניים. כך הוא גם המצב עם כל איבר בגוף. 

* * *

אני זוכר ששוחחתי פעם עם פרופסור לביולוגיה בטלפון. שאלתי אותו - "תאר לעצמך שבני-אדם יפתחו אנטנות מהראש במשך מיליוני שנים, עד שיום אחד הם יוכלו לשמוע דרך האנטנות רדיו!"
הפרופסור כמובן לעג לרעיון המגוחך, וכך גם אני. רק בסוף השיחה הרצין הפרופסור, אחרי שהוא הבין כי היתה זו האמונה שלו.

וכמו שאמר לי חבר יקר - אם האתאיסט המצוי היה יודע במה הוא צריך להאמין כדי להיות אתאיסט, הוא היה הופך למאמין...

בברכה,
דניאל בלס.


_________________

 
 
אתרנו: www.HaEmet.net ופורום: http://4142.hydepark.co.il



סמל אישי
מנותק
   
בית > פורומים > דת ואמונה > HaEmet פורום האמת האבסולוטית > הפרכה מוחצת לאבולוציה - הביצה או התרנגולת!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר