אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · אקטואליה וחדשות · פורום חרדים · ערוץ 10 צילם נשים חרדיות בחוף רחצה נפרד!
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/7/2008 16:47 לינק ישיר 
ערוץ 10 צילם נשים חרדיות בחוף רחצה נפרד!

בהמשך לאשכול הזה
http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2442400&forum_id=13240 

 

לכבוד                           לכבוד

מר ראודור בנזימן          מר גיורא רוזן

מנכ"ל חדשות 10           נציב קבילות הציבור

                                    הרשות השניה

 

הנדון: מהדורת 6.7.8 - פגיעה בצניעותן ופרטיותן של נשים בחוף נפרד בים המלח

 

א.נ.,

 

  1. במהדורת החדשות המרכזית ביום ראשון, 6.7.08, שודרה כתבה על נופש במלון גולדן-טוליפ ביום המלח. נושא הכתבה היה נופש שאורגן עבור ציבור חרדי.
  2. בכתבה הוצגו תמונות המראות כי המלון עבר שורה של שינויים כדי לארח את הנופשים החרדים כמו: כיסוי החלונות בלובי כדי למנוע צפיה ברוחצים בבריכת השחיה, הרחצה בבריכה ובחוף הוכרזו כנפרדות לנשים וגברים וסביב החוף הועמדו מחיצות בד כדי לאפשר לנשים לשחות בים באופן מוצנע.
  3. בתחילת הכתבה, שוזרה תמונה של נשים באותו חוף נפרד, מאחורי מחיצות הבד. בתמונה נראית אישה דתית, עם כיסוי ראש, המורידה את בגדיה.
  4. במעשה זה, עברה מערכת חדשות 10 קו אדום ועשתה מעשה שלא ייעשה.
  5. צוות הצילום שחדר אל מקום מוצנע, שהשוהות בו בחרו להגיע אליו באופן מכוון  – עשו מעשה מכוער של מציצנות. אסור היה לצלמים לצלם במקום כזה, וצילום כזה הוא חדירה לפרטיות ופגיעה ברגשותיהן של הנשים ששהו בחוף.
  6. עריכה של חומר כזה ושזירתו בכתבה ששודרה בפומבי הוא מעשה לא מוסרי ופוגעני פי כמה וכמה. גם אם הגיעו לידי המערכת צילומים שנעשו באופן לא הגון, היה על חברי המערכת לנהוג בשיקול דעת , לגנוז את התמונות ולסרב להכניס חומרים כאלו לכתבה.
  7. הצגת צילומה של אשה החושבת שהיא מאחורי פרגוד היא פגיעה בפרטיותה של אותה אשה. מעבר לכך, עורכי הכתבה חטאו במציצנות לשמה, ובכפייה ערכית על אותן נשים שעבורן השמירה על צניעות היא ערך מקודש ומרכזי בחייהן. האם השלב הבא יהיה צילום בחדרי הלבשה במחלקת לבני נשים?!
  8. כאמור, אנו חשים במעשה זה  כשלה מערכת החדשות תוך שהיא הוכיחה חוסר שיקול דעת חריף וחוסר רגישות קיצוני כלפי הציבור הדתי. טלויזיה ציבורית במדינה דמוקטריה מחוייבת לנהוג כבוד בכל מגזרי האוכלוסיה, גם זו הקרויה "דתית".
  9. אנו קוראים לכם לפעול באופן מיידי להתנצל על השידור, ולבצע צעדים מיידים כדי שמעשה חמור כזה לא יישנה.

 

העתקים:

יו"ר הרשות השניה, נורית דאבוש

ח"כים

 

בכבוד רב,

 

חני לוז

רכזת תדמי"ת – תגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית

מיסודו של הפורום המשפטי------------ 

 

ערוץ 10 צילם נשים דתיות בחוף רחצה נפרד

 

חשבת שאת מאחורי מחיצה באזור לנשים בלבד?! ערוץ 10 משוכנע שמותר וכדאי לצלם אותך. 

 

אמש (ראשון, 6.7.08) במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10, שודרה כתבה על נופש שאורגן עבור ציבור חרדי במלון גולדן-טוליפ בים המלח. בכתבה הוצג כי המלון עבר שורת שינויים כדי לארח את הנופשים החרדים ככיסוי החלונות בלובי כדי למנוע צפיה ברוחצים בבריכת השחיה, הרחצה בבריכה ובחוף הוכרזו כנפרדות לנשים וגברים, וכי סביב החוף הועמדו מחיצות בד כדי לאפשר לנשים לשחות בים באופן מוצנע.

 

ואולם, בתחילת הכתבה, שולבה תמונה בה נראית אישה דתית עם כיסוי ראש, המורידה את בגדיה. בעקבות הכתבה הגיש מרכז תדמי"ת תלונה חריפה למנכ"ל חדשות 10, ולנציב קבילות הציבור ברשות השנייה. http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=564859&TypeID=1&sid=126

 

"במעשה זה, עברה מערכת חדשות 10 קו אדום ועשתה מעשה שלא ייעשה. צוות הצילום שחדר אל מקום מוצנע, שהשוהות בו בחרו להגיע אליו באופן מכוון  – עשו מעשה מכוער של מציצנות. אסור היה לצלמים לצלם במקום כזה, וצילום כזה הוא חדירה לפרטיות ופגיעה ברגשותיהן של הנשים ששהו בחוף", כותבת בתלונתה הגב' חני לוז, מרכזת ארגון 'תדמי"ת', מיסודו של הפורום המשפטי, עוקב אחר התנהלות התקשורת."עריכה של חומר כזה ושזירתו בכתבה ששודרה בפומבי הוא מעשה לא מוסרי ופוגעני פי כמה וכמה. גם אם הגיעו לידי המערכת צילומים שנעשו באופן לא הגון, היה על חברי המערכת לנהוג בשיקול דעת , לגנוז את התמונות ולסרב להכניס חומרים כאלו לכתבה", מדגישה לוז בתלונה.

 

"הצגת צילומיה של אישה הסבורה כי היא מאחורי פרגוד  - היא פגיעה בפרטיותה של אותה אישה. עורכי הכתבה חטאו במציצנות לשמה, ובכפייה ערכית על אותן נשים שעבורן השמירה על צניעות היא ערך מקודש ומרכזי בחייהן. האם השלב הבא יהיה צילום בחדרי הלבשה במחלקת לבני נשים?!", שואלת לוז.

 

לדברי תדמי"ת, במעשה זה  כשלה מערכת החדשות, תוך שהיא מוכיחה חוסר שיקול דעת חריף וחוסר רגישות קיצוני. טלוויזיה ציבורית במדינה דמוקרטית מחויבת לנהוג כבוד בכל מגזרי האוכלוסייה, גם זו הקרויה "דתית". לוז דורשת מערוץ 10 להתנצל על השידור, ולבצע צעדים מיידים כדי שמעשה שכזה לא יישנה.

 מחובר
נשלח ב-7/7/2008 17:50 לינק ישיר 

והם עדו יגידו שהם לא כופים את דעתם. נבילה טובה הימהם.


מחובר
נשלח ב-7/7/2008 20:57 לינק ישיר 

ערוץ 10 התנצלה,

הבעיה שזה עדיין מופיעה באתר שלהם.


מחובר
נשלח ב-7/7/2008 22:14 לינק ישיר 

לא תמיד התנצלות מסייעת...
 אם מישהו ממארגני הנופש יזהו את הגברת בסרטון... הם יתבעו את ערוץ 10 בסכום שיעניק לערוץ 10 כמה כותרות בעיתונים... והם ישלמו אותו כמו טאטלאך


מחובר
נשלח ב-14/7/2008 12:51 לינק ישיר 

 

ערוץ 10 הסיר את הכתבה שצילמה נשים דתיות רוחצות בחוף נפרד

 

חדשות ערוץ 10 הסיר הבוקר מאתר האינטרנט את הכתבה ששודרה ביום ראשון האחרון, ובה צולמו – ללא ידיעתן – נשים דתיות בחוף נפרד בים המלח.

 

הסרת הכתבה נעשתה לאחר פנית מרכז תדמי"ת, המבצע מעקב אחר פעילות כלי התקשורת.

 

בעקבות שידור הכתבה הגיש מרכז תדמי"ת תלונה חריפה למנכ"ל חדשות 10, ולנציב קבילות הציבור ברשות השנייה. "במעשה זה, עברה מערכת חדשות 10 קו אדום ועשתה מעשה שלא ייעשה. צוות הצילום שחדר אל מקום מוצנע, שהשוהות בו בחרו להגיע אליו באופן מכוון  – עשו מעשה מכוער של מציצנות. אסור היה לצלמים לצלם במקום כזה, וצילום כזה הוא חדירה לפרטיות ופגיעה ברגשותיהן של הנשים ששהו בחוף", כותבת בתלונתה הגב' חני לוז, מרכזת ארגון 'תדמי"ת' (תגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית), מיסודו של הפורום המשפטי.

 

"עריכה של חומר כזה ושזירתו בכתבה ששודרה בפומבי הוא מעשה לא מוסרי ופוגעני פי כמה וכמה. גם אם הגיעו לידי המערכת צילומים שנעשו באופן לא הגון, היה על חברי המערכת לנהוג בשיקול דעת , לגנוז את התמונות ולסרב להכניס חומרים כאלו לכתבה", מדגישה לוז בתלונה.

 

"הצגת צילומיה של אישה הסבורה כי היא מאחורי פרגוד  - היא פגיעה בפרטיותה של אותה אישה. עורכי הכתבה חטאו במציצנות לשמה, ובכפייה ערכית על אותן נשים שעבורן השמירה על צניעות היא ערך מקודש ומרכזי בחייהן. האם השלב הבא יהיה צילום בחדרי הלבשה במחלקת לבני נשים?!", שואלת לוז. לדברי תדמי"ת, במעשה זה  כשלה מערכת החדשות, תוך שהיא מוכיחה חוסר שיקול דעת חריף וחוסר רגישות קיצוני.

 

בתגובה להסרת הכתבה אמרו בתדמי"ת, כי ערוץ 10 פגעו קשות בזכותן לאי-חשיפה ובפרטיותן. על הערוץ היה להסיר את הכתבה מיד לאחר התנצלותו. אנו עדיין דורשים כי הערוץ יתנצל על השידור, ויקבע נהלים ברורים כדי שמעשה כזה לא יישנה.מחובר
נשלח ב-14/7/2008 14:24 לינק ישיר 

תביעת פיצויים יצוגית על סכום ענק, היתה מחנכת אותם

לחשוב פעמיים לפני פרסום כה מביש.


מנותק
נשלח ב-15/7/2008 01:40 לינק ישיר 

גועל נפש .

היו צריכים קודם לתבוע סכום גדול

אח"כ זה כבר היה עושה את הרעש מעצמו .

_________________סמל אישי
מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > פורום חרדים > ערוץ 10 צילם נשים חרדיות בחוף רחצה נפרד!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר