אתר היידפארק מוצע למכירה

לפרטים והצעות נא לפנות אל גיא כהן guy3107@gmail.com

בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים החלף לסקין בצבע לבן החלף לסקין הישן של הייד פארק החלף לסקין בצבע כתום החלף לסקין בצבע חום החלף לסקין בצבע צהוב החלף לסקין בצבע כחול החלף לסקין בצבע ירוק
בית · פורומים · רפואה ובריאות · פורום חרדה חברתית · על נטוורקינג ודינאמיקה חברתית-מומלץ
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/12/2011 11:31 לינק ישיר 
על נטוורקינג ודינאמיקה חברתית-מומלץ

 

ניר סבר עם ערן שטרן ויניב זייד

ניר סבר עם ערן שטרן ויניב זייד

לא מזמן השתתפתי בסמינר גדול בנושא שיווק באינטרנט. לסמינר הגיעו מרצים מחו"ל ומאות אנשים הגיעו מרחבי הארץ (ואני ביניהם) לשמוע את פניני החוכמה שלהם בתקווה להגדיל את הכנסתם ולקדם את העסק שלהם. מעבר לעובדה שנהניתי מאוד מהסמינר וקיבלתי תובנות רבות וחשובות על שיווק באינטרנט וכלים להצליח יותר, היה ברור לי שמרכיב מרכזי נוסף באירועים מרובי משתתפים כאלה הוא הנטוורקינג (שיווק עצמי על ידי יצירת קשרים, היכרויות ושיתופי פעולה עם אנשים).

במהלך הסמינר שכלל יומיים וערב נטוורקינג מקדים, חילקתי עשרות כרטיסי ביקור, הגדלתי משמעותית את כמות המבקרים החדשים באתר שלי ואת המנויים לרשימת התפוצה, הכרתי אנשי מפתח מהתחום ועם כמה אף נפגשתי למטרת שיתופי פעולה. יש לציין שבקהילת השיווק באינטרנט עדיין לא הייתי מוכר והגעתי לאירוע כמשתתף אנונימי לחלוטין. אז איך עשיתי את זה?

המדע של הדינאמיקה החברתית

בפעם הבאה שאתם נמצאים באירוע חברתי, נסו להסתכל סביבכם על האנשים. באירוע של מאה איש, האם ייווצר מעגל אחד גדול שיורכב מקבוצה של מאה אנשים? כנראה שלא. מה שבדרך כלל יקרה זה שאנשים יתחלקו לקבוצות קטנות, בדרך כלל של שלושה-ארבה אנשים בכל קבוצה. אוקי. למה זה חשוב? בגלל שההבחנה הזו כבר מאפשרת לכם לשפר את יכולתם לשווק את עצמכם באירועים כאלה. בואו נחזור אחורה בזמן. 40,000 שנים אחורה…

אתם חיים במערה. אתם חלק משבט של חמישים אנשים. לשבט יש מנהיג. הוא מקבל את האוכל הכי טוב, את הנקבות הכי יפות ופוריות, במילה אחת – First Class. החיים של המנהיג הם הכי קלים ומתגמלים, בהרבה מובנים. מבחינה אבולוציונית, מטרת החיים היא להמשיך אותם, או במילים אחרות, להכפיל גנים בזמן ובמרחב (לקריאה נוספת ראה הגן האנוכי מאת ריצ'רד דוקינס). מנהיג השבט הוא זה שהגנים שלו הם הכי חשובים לגזע, ולכן עליהם לעבור הלאה. מצד שני, הגן של כל אחד מאיתנו הוא אנוכי, ורוצה לשפר את סיכוייו שלו לשרוד, לשגשג ולהתקדם. אם כך, אין פה סתירה? מסתבר שלא. האדם הוא חיה חברתית, וזאת משום שכשאנחנו משתייכים לקבוצה, שבט למשל, הסיכוי של כל אחד מאיתנו להצליח עולה. מה לכל זה ולשיווק עצמי בכנס הבא שאני נמצא בו? הכול!

אנשים באופן טבעי נמשכים למנהיג. הם נוהרים אחריו, מעוניינים בעצתו, רוצים להשתייך למעגל החברתי שלו וללכת בעקבותיו. לא היה כיף אם אתה היית המנהיג? ככה חשבתי… אז איך אני נהפך למנהיג באירוע החברתי הבא שאני מגיע אליו?

מנהיג הוא אדם בעל ערך גבוה. בואו נבחין בין שני סוגים של ערך: ערך כללי וערך חברתי.
ערך כללי גבוה: הצלחה פיננסית, קריירה, השפעה, כוח, קשרים, מעמד וכולי.

ערך חברתי גבוה: נמצא במרכז הקבוצה, כשהוא מדבר אנשים מקשיבים, שפת גוף טובה, כריזמה, בטחון עצמי, לבוש סמכותי, מרגיש בנוח בסיטואציות חברתיות, מכיר בין אנשים שונים וממזג קבוצות שונות באירוע לקבוצה אחת, מרכז תשומת הלב וכולי.

בדרך כלל ערך כללי וערך חברתי הולכים יד ביד, אבל הרבה פעמים גם לא… כמה פעמים קרה לך שראית באירוע מישהו מפורסם עומד בצד לבד? במצב כזה ניכר כי יש לו ערך כללי גבוה, אבל ערך חברתי נמוך. באופן כזה אנשים לא רוצים לגשת אליו. מצד שני, כמה פעמים יצא לך לראות בנאדם שנראה ממוצע מכל הבחינות, אבל הוא היה ה "Life of the party"? נמצא במרכז, מספר סיפורים מעניינים, מוקף באנשים צוחקים ומחייכים. לאדם מהסוג השני יש ערך חברתי גבוה.

דרכי פעולה להשגת ערך כללי גבוה

על מנת להיות בנאדם בעל ערך כללי גבוה, עליך להיות מחויב להצלחה, התפתחות אישית ושיפור עצמי מתמיד ויומיומי. עליך להציב מטרות לטווח הרחוק והקרוב ולחתור אליהן בנחישות. מחקרים מראים שאנשים שמציבים לעצמם מטרות מצליחים יותר מבחינה כלכלית ובנוסף חשים שביעות רצון גדולה יותר מהחיים לעומת אלה שלא מציבים מטרות. העז לחיות את החלום שלך. אנשים נמשכים למי שחי את החיים בעוצמה! ממש עכשיו, עשה הפסקה מקריאת המאמר. חשוב מה אתה באמת רוצה להיות ולעשות עם החיים שלך. שאל את עצמך, "מה הייתי עושה אם הייתי יודע שאני לא יכול להיכשל?".

דרכי פעולה להשגת ערך חברתי גבוה

בניגוד לערך כללי, ערך חברתי ניתן ליצור במהירות גדולה בהרבה… כל עוד יש לך את הכלים הנכונים, כמובן. כשאתה נמצא באירוע, שאל את עצמך, האם מה שאני עושה כרגע מעלה או מוריד מהערך החברתי שלי? איך מנהיג השבט היה מתנהג במצב הזה? הדבר הכי חשוב הוא כל הזמן להיות בקבוצה של אנשים בצורה דומיננטית. לא באופן שתלטני! דומיננטי. מנהיג אמיתי יודע להקשיב ולתת לכל אחד מחברי הקבוצה את המקום והכבוד המגיעים לו. אם אתה רוצה שאנשים יתעניינו בך, עליך להיות מעניין. מומלץ ללבוש לפחות פריט לבוש מעניין אחד על מנת שאנשים יוכלו להעיר עליו ולפתוח איתך בשיחה (ראה תמונה, אני מימין). באמצעות כישורים חברתיים טובים, תוכל להיות מרכז תשומת הלב. אם תספר סיפור, בדיחה או תראה להם קסם, הם יחשבו, "זה מעניין". אם תעשה עשרה ברצף, הם יחשבו, "ואו, הוא מעניין". אתה כאדם תקבל את הקרדיט. על מנת ללמוד כמה קסמים וטריקים, פנה לספר איך לשכנע אנשים שלא רוצים שישכנעו אותם מאת ג'ואל באואר ומארק לוי. אם ההתנהלות שלך תהיה טובה, אתה תהפך למעין "סלב מקומי" ואנשים פשוט יתחילו לגשת אליך, להתעניין ולשאול שאלות, לקחת ממך כרטיס ביקור וכן הלאה. טיפ חשוב נוסף בהקשר זה: התעניין בכנות באנשים אחרים! דייל קרנגי, מחבר הספר כיצד תרכוש ידידים והשפעה אמר שאתה יכול לרכוש יותר חברים בחודשיים של התעניינות באנשים אחרים מאשר בשנתיים של ניסיון לגרום לאחרים להתעניין בך.

כמה אסטרטגיות לסיום

לגשת ולהתחיל לדבר עם אנשים חדשים שאנחנו לא מכירים יכולה להיות משימה קשה ולחלקכם אף מפחידה במקצת. המנטרה שאני ממליץ לחזור עליה היא: "הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה שלא יקרה כלום". חשוב מאוד שתצאו מאזור הנוחות שלכם! למידה אמיתית מתבצעת רק כשאתם עושים דברים שאתם לא רגילים לעשות. אני חייב בהקשר זה לחזור על האמרה המצוטטת ביותר בתחום ההתפתחות האישית: "אם תמשיך לעשות את מה שעשית, תמשיך לקבל את התוצאות שקיבלת". זכרו, אנשים אחרים מפחדים לגשת אליכם לא פחות משאתם מפחדים לגשת אליהם. כמה שזה נשמע מצחיק, זה בדיוק ככה.

והכי חשוב… לחייך וליהנות. בשביל זה אתם שם מלכתחילה. בהצלחה :)

תוקן על ידי נרחח ב- 14/12/2011 11:33:31סמל אישי
מנותק
נשלח ב-14/12/2011 13:09 לינק ישיר 

"כשאתה נמצא באירוע, שאל את עצמך, האם מה שאני עושה כרגע מעלה או מוריד מהערך החברתי שלי?"

לא ממש גישה שממולצת לבעלי ח''ח , גם ככה רוב הזמן אנחנו שואלים את עצמנו שאלות , ומייסרים עצמנו בספקות ולבטים לפני כל צעד .  אז להוסיף עוד דלק למנגון ההרס העצמי של הח''ח?

בכלל , אף פעם לא הבנתי את המאמרים האלה .  בתחילה מתארים לכם מטרה מפוצצת "להיות מנהיג" ואז נותנים כמה עצות קש שלא באמת אומרות משהו. 

ואל תבינו אותי לא נכון  , אין לי טענות למי שמביא לכאן את המאמרים האלה (במקרה הזה נרחח) , כי ברור שהכוונה שלכם טובה.


תוקן על ידי roi23 ב- 14/12/2011 13:17:30מחובר
נשלח ב-14/12/2011 21:39 לינק ישיר 

אני מבין את המאמר בבהירות, ועל אף שהוא נכון מן הסתם, הוא פשטני מדי. אוקי, בשביל להיות מצליח צריך להציב מטרות לטווח הרחוק, שמענו את זה מיליון פעם בעבר. בואו נדבר על למה אנחנו לא עושים את זה, זה כבר יהיה מעניין יותר.

אם אנחנו מנסים לגרום ל"נחבאים אל הכלים" להפוך ל"מנהיגי השבט", זה לא תהליך כל כך פשוט. קודם כל, זאת קפיצה גדולה שבמציאות יש לבצע בשלבים, לרוב בתהליך ארוך, ובדרך כלל היעד הסופי הוא בכלל שמרני יותר.

דבר שני, תכלס, המאמר לא מגלה לנו שום דבר חדש. ברור שלהיות המנהיג יותר מתגמל מלהיות לבד בצד. הדרכים שמוצגות להשגת המטרה הזאת הן פשטניות למדי, וחסרות סיכוי מבחינה פרקטית. אחרת ממזמן כבר היינו כולנו מנהיגים. אם אתה רוצה לגרום למישהו עם חרדה חברתית למשל, להתחיל להתמודד עם דברים שקשים לו באופן בסיסי מיסודם, ולהגיע להתקדמות, אתה צריך להסביר לו דברים הרבה יותר מורכבים - איך הוא חושב, איפה יש לו מחשבות מעוותות, איפה הוא יכול לנסות יותר, באיזה מקום הוא עוצר את עצמו. בדרך כלל הכי טוב שה"מדריך" יהיה מישהו שחווה את אותו הדבר בעצמו ויכול להזדהות עם המטופל, ומהמקום הזה לעזור ביעילות יותר, ובסיכויי הצלחה גבוהים יותר.


מחובר
נשלח ב-14/12/2011 22:02 לינק ישיר 


במהלך התואר שלי היה לי קורס שעסק כולו בנושא מנהיגות- סוגי מנהיגים, איך מפתחים מנהיגות וכו', האמת זה היה קורס די חופר, בכל אופן מנהיגה לא יצאתי ממנו:)

רועי- הסיבה העיקרית לזה היא שאין עיצה אמיתית לשינוי משמעותי בחיים בכל תחום  חוץ מאשר- עבודה.
אז נותנים לזה שמות, מפרקים את זה לגורמים כדי שיהיה לנו טיפה כיוון, חלק נכון יותר חלק סתם סיסמאות, אבל בסופו של דבר מי שרוצה לשנות צריך לעבוד קשה, בשביל זה אנחנו פה, וכל אחד יודע בעצמו איפה במה הוא צריך להשקיע, אם זה לא היה כך היינו מתים משעמום.
  

תוקן על ידי lia18 ב- 14/12/2011 22:03:54סמל אישי
מנותק
נשלח ב-14/12/2011 22:11 לינק ישיר 

זה נכון ליה , אין ממש מתכון סודי שיהפוך אותנו לאנשים מאושרים ומצליחים.
אבל מצד שני , אני קורא את המאמרים האלה , ומשווה אותם להודעות  שנכתבות פה בפורום , ואיזה הבדל.  ברוב המקרים הודעות שנכתבו פה לא ע''י אנשי מקצוע , סתם אנשים פשוטים (טוב תרגעו, בשבילי אתם לא סתם) שמתמודדים עם החיים - ומכילות  הרבה יותר משמעות, תבונה, יצירתיות  ובעיקר תכל'ס (רמז - שלושה מהם הגיבו פה באשכול :)).
מעדיף לקרוא הודעה פשוטה שלך, או של נרחח , או של לוחם , הודעות שמגיעות ממקום אמיתי  - ולא אוסף קלישאות נבובות של כותב מאמר קשקשן .


תוקן על ידי roi23 ב- 14/12/2011 22:16:24מחובר
נשלח ב-15/12/2011 12:42 לינק ישיר 

אני מבין את המאמר בבהירות, ועל אף שהוא נכון מן הסתם, הוא פשטני מדי. אוקי, בשביל להיות מצליח צריך להציב מטרות לטווח הרחוק, שמענו את זה מיליון פעם בעבר. בואו נדבר על למה אנחנו לא עושים את זה, זה כבר יהיה מעניין יותר.

אז בואו נדבר על זה באמת..!!

ורועי-הבנתי את הנקודה וכמובן שלא לקחתי זאת אישית. :)

אני דווקא ממש רוצה לכתוב כאן, ז"א דברים שבאים מעצמי..אבל אין לי אנרגיות =(סמל אישי
מנותק
נשלח ב-15/12/2011 20:49 לינק ישיר 

אני מבין אותך =) לי לפעמים יש תקופות שפשוט אין לי כוח לכתוב פוסטים משמעותיים שבאים ממני, ולקרוא פוסטים של אחרים לעומק. כי אני רוצה, אם כבר, לתרום משהו משמעותי יותר. בגלל זה לא כתבתי פה תקופה מסויימת.


מחובר
נשלח ב-30/8/2016 12:42 לינק ישיר 

אצל נשים זה אחרת לגמרי, קוראים לזה פרגון, הכלה והעצמה נשית!

http://goo.gl/co3C8e
נטוורקינג לאמהות עצמאיות - קישורי אמהות.


מחובר
   
בית > פורומים > רפואה ובריאות > פורום חרדה חברתית > על נטוורקינג ודינאמיקה חברתית-מומלץ
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר